Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma üzemelték be a légkondit. Elegem volt a forróságból.... fórum

Ma üzemelték be a légkondit. Elegem volt a forróságból.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. 73b43dd0e2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 02:44
Én még a ventilátort se üzemeltem be, mondjuk én mediterrán alkat vagyok, bírom a kiképzést! 😉💦
19. Épperrejártam (válaszként erre: 4. - Amaunet)
jún. 15. 07:18
Nekem/nekünk a 30C fok lakásban sok.(Mértünk már 35-36C fokot is.) Sajnos a déli tájolás nem szerencsés, hiába a falszigetelés, a redőny, a hajnali szellőztetés, a mennyezeti ventilátor ... kénytelenek voltunk mi is klímát szereltetni. Azzal viszont egyetértek, hogy ésszel kell használni! "Piánóban", általában 25-26C fokra állítjuk és nem megy egész nap.
18. apeeng (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 23:07

OK. Én csalok, mert talán jobban bírom a meleget..éveket dolgoztam sivatagokban, az 50 fok nem volt meglepő. Elismerem, itthon a 30 fok már forróság a családomnak.


eleimnek köszönhetem, hogy a kertünkben óriási fák lombjai adják az árnyékot, talán túlságosan is, mert a koronák összeérnek.


Bocsámat, nem értettem a klíma mostani használatának okát.

17. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 20:54
Jól tetted,,nappal még csak elmegy,,de éjszaka🙄
jún. 14. 14:30
Én is kénytelen voltam beszereltetni nemrég. Nem óhajtottam az idén újra átélni az elmúlt nyarak hőhullámai okozta szenvedést.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Apeeng)
jún. 14. 11:27
Itt Magyarországon. Tavaly nyáron, meg tavalyelőtt meg azelőtt. 12 órát dolgoztam nappal, éjjel meg nem tudtam aludni.
14. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 09:04
Jól tetted.
13. globus
jún. 14. 08:56
Nekünk kb. 5 éve van, de nem nagyon használjuk. Talán 1-2x kapcsoltuk be. Testnek kellemesebb a lengedező szellő, még ha melegebb is, mint a zárt ablak. Rengeteget számít az ablakok külső árnyékolása, a felmelegedő üvegtáblák szinte radiátorként okádják befelé a meleget, pluszban.
12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fülemüledal)
jún. 14. 08:45
Adok még magamnak 10-20 évet.
11. Amaunet (válaszként erre: 8. - Timycat)
jún. 14. 08:44
Elnézést kérek a véleményemért!😁
10. fülemüledal (válaszként erre: 7. - Amaunet)
jún. 14. 08:19
Hacsak nem császárfát ültetsz, akkor malmozhatsz 10-20 évig az igazán mély árnyékért.
jún. 14. 08:17

Szerintem tavaly szenvedett és idén időben elhatározta magát. Sokan akkor akarnak szereltetni, mikor újra 30 fok lesz a lakásukban, de akkor majd nem találnak szabad szerelőt.


Ha megengedheted magadnak, szereltess. Ez a véleményem. Én a szüleimnél is beépíttettem, miért szenvedjenek egész nyáron, ha nem muszáj?

8. timycat (válaszként erre: 7. - Amaunet)
jún. 14. 08:13

Azért ez önbizalom, utána olvastál tehát a szakember tudására már nincs is szükség.


Nincs ezzel baj, ilyen is kell, de egy panel tizediken lakó aztán tényleg ültetheti a fát magának árnyéknak. 🤦‍♀️


Egyébként az ember fát a gyerekeinek, de inkább az unokáinak ültet, meleg viszont most van. Persze lehet fát "készen venni", zsebbe nyúlós mutatvány.


A Gemencben, Duna parton van nyaralónk, ott akad nagy fa elég, de a mostani nyarak kényelmes elviselésén ez már nem sokat segít, sőt már az őshonos fák is szenvednek, egyre több a beteg, gyenge állomány.


Mielőtt... a férjem egyrészt építész és vagy 40 éve foglalkozik erdőkkel, fákkal is. De persze ha te elovastál 2 könyvet akkor a Szent Grál nálad van.

7. Amaunet (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
jún. 14. 07:37

Nem, nem hiszem. És tisztában vagyok a modern légkondikkal, mert terveztem, hogy szereltetek. De utánaolvastam és lemondtam róla.

Inkább fát ültetek, hogy árnyékot adjon.


Elnézést kérek a véleményemért!😁

6. timycat (válaszként erre: 4. - Amaunet)
jún. 14. 07:33
A "káros hatás" csak tervezés, karbantartás és észszerű használat kérdése.
5. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
jún. 14. 07:26
Azt azért ne felejtsük el hogy vannak helyek ahol 0/24 megy a központi légkondi és ebböl kifolyólag nincs bajuk az embereknek. Pl Florida Pont olyan mint nálunk a távfütés. Aki ilyen véleménnyel van az nincs tisztában a modern légkondikkal. Azt hiszed csak jégveremet lehet csinálni vele.
jún. 14. 06:51

Szerintem a 30C fokos nappali hőmérsékletet egy egészséges szervezetnek még tudni kell elviselni.

Az elmúlt hetekben elég kevés volt a napos idő. Felhős, esős idő volt.

A mesterséges hűtésnek csak pillanatnyi a kellemes hatása. Hosszú távon elég káros. Okozhat légúti, izületi problémákat. Sokan a nagy hőmérsékletkülönbségtől lesznek rosszul kilépve a szabadba egy légkondicionált helységből.

A természetes megoldást preferálom. A hajnali szellőztetést, az árnyékolást. Időnként persze használok ventilátort, léghűtőt (amiket rendszeresen takarítok).

Egy légkondi nagy kísértés lenne, hogy folyamatosan üzemeltessem.

jún. 14. 05:43
Jól tetted.
jún. 13. 23:47
Ha elárulnád hol volt forróság, az sokat segítene...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook