Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakótelepi élet. :( fórum

Lakótelepi élet. :( (beszélgetős fórum)


1 2
41. Channa* (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 17. 12:50

De, értettem. Az a 45. Valójában 12 lakószintes, csak ezekben a lábas házakban a földszintet egy szintnek számolják és a szerelőszintet is, ami ugye a pince, csak emeleten van, így lesz 14 emeletes a ház.


Én a másik oldalon a 3. ilyen lábas házban nőttem fel. A VII. emelet, ami ugye az ötödik;)

40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. aug. 17. 12:03

Megint nem tudtad a lényeget meglátni.

Tökmindegy 14, vagy 15 emeletes, én utóbbira emlékszem, az SZTK-val, vagy orvosi rendelővel szemben, a lényeg nem egy 2 emeletes közösségben laktam.

39. Channa* (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 16. 21:37

Zsókavár utcában nincs XV. emelet.

Bár a Zsókavár utca 28. elég magas, de csak 14 emeletes a földszinttel Együtt, ahogy a másik oldalon a Zsókavár6. utca 45 is és a Zsókavár 2. 4. 6. is csak 14 emeletes, de úgy, hogy földszint, szerelőszint és az első lakószint a 3. emelet.

A többi ház a Zsókavárban 10 emletes.

A Nyírpalota 71-ben viszont van XV. emelet;)

A többi Újpalotai házban nincs.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. aug. 16. 20:48
Az a baj veled, hogy állati makacs vagy, ha a fejedbe veszel valamit, ha fekete gyerekek potyognak az égből, akkor sem lehet eltántorítani az általad gondoltaktól. Pedig néha jobb lenne inkább kérdezned, mint vizionálni.
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. aug. 16. 20:25

Ez a hsz. azért íródott viccesen, mert keverted a 2 fogalmat.

helység - település

helyiség - szoba, konyha, fürdő, iroda stb.

Laktam albérletben a Zsókavár utcában a XV. emeleten. Igaz ez 3 hónap volt csak.

36. Channa* (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 16. 20:14
Hagyjuk. Ha jól sejtem, akkor én laktam panelban, te nem. Fogalmad sincs, hogy mi történik egy 70 lakásos társasházban.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Channa*)
2023. aug. 16. 14:44

Channa, ne bacca már meg!


Hogy az irodában nem viseled el a szagokat, illatokat üsse kavics, de egy településen sem? Az nagyon komoly.

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Aszparagusz)
2023. aug. 16. 08:18

Ugy gondolom, hogy egy társasházban, valakinek mindig rosszkor történik valami.

Ha valaki pl. éjjel dolgozik, akkor azt zavarja, ha valaki nappal porszívózik, hangoskodik bármivel.


És, ahogy egy gyereket is otthon hagyunk egyszer, a kutyákkal is megtesszük, hiszen dolgoznunk kell, aki meg otthon van hallgatja, hogy ugat a kutya, bömbölteti a gyerek a zenét, stb.


Szerintem lakás választásánál, kell gondolnunk ilyenre is.


És hidd el, egy parfüm vagy kaja szag is lehet pont olyan zavaró, mint a hangos zene.

Most mondom magam: a vanília illatra allergiás vagyok. A vaníliás cukortól semmi bajom, de amivel ezt az illatot elérik az zavar. Köhögőrohamom van tőle és fuldoklok. Volt már rá példa, hogy kolléganőt meg kellett kérnem, hogy ne használja a kézkrémét vagy parfümjét, mert így nem tudok vele egy helységben lenni;)

33. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. aug. 16. 07:39

Ne keverjünk össze egy kajaszagot vagy parfümhasználatot azzal, hogy pl. mikor és milyen hangerővel hallgatja a zenét.

Egész nap bezárva tartja egyedül a kutyáját, akinek az ugatását a többiek kénytelenek hallgatni.

Hajnali 5-kor áll neki porszívózni.stb.

32. 69fcad429e (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2023. aug. 16. 01:07
Azok is nagyon cukik 😊 Gyerekkoromban a 3. szomszédnak voltak gyöngytyúkjai, simán hallottuk a "koncertet" de engem nem zavart ☺️
31. Channa* (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 15. 21:55
Persze, lehet tenni, csak nehéz...
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. aug. 15. 21:46

Nem ilyen faxságokkal példálóztam, hogy köszön, pletykál stb.

Ez a FI. agymenése, de vannak ténylegesen zavaró szituációk, az ellen lehet tenni, nem ilyen badarságok ellen.

Te hoztad a másik badarságot, a pukit, kajaszagot, s egyebek.

29. Channa* (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 15. 21:38

"Zajosak a szomszédok, sok a bérlő, pletykásak az emberek, sokan kutyát tartanak, cigiznek alattam a teraszon, az újak köszönni sem akarnak, gyakoriak az ordítozások."


Zajosak a szomszédok: mivel zajonganak? Mennyire? Eddig mozdulatlanul ültek otthon? esetleg felújítanak x ideig? Verik egymást? Nem mindegy, hogy milyen zajokról beszélünk.

Sok a bérlő: vajon ez miben lehet zavaró?

Pletykásak: ezt honnan tudja? Együtt pletyiznek?

Sokan kutyát tartanak: nem azt írja, hogy ugatnak. Akkor mi a gond? Ott hagyják a kutyakakait és pisit? Vagy kutyaszag van nála is?

Ciginél kifejtette, hogy mi zavarja.

Az újak köszönni sem akarnak. És akkor mi van? Ez miben zavaró?

Az orditozást is értem, hogy mi zavaró benne.


És nyugodtan hidd el, hogy a legtöbb panellakónak az a baja, hogy hallja, ahogy a szomszéd lehúzza a WC-t, érzi a kaják szagát, hallja, hogy egy 1 éves futkos a padlón, hallja, hogy hajnalban porszívózik a felette lakó...


Ez előtt, mindig lakásban laktunk. Az utolsó lakhelyünkön a földszintieket az zavarta, hogy nem szomszédolunk velünk. Az nem, hogy nem is köszönünk.

:DDDD

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. aug. 15. 21:00

Komolyan mondom, Channa, néha olyan vagy, mintha elmentek volna otthonról. 😂🤪


Hogy jön ide, a rendeltetésszerű lakáshasználat, mint pl. a főzés, székelés, pukizás, stb. a bunkó duhajkodáshoz, az órákig tartó kutyaugatáshoz, a basszushoz, éjszakai kalapáláshoz meg 101 egyéb dologhoz, amivel egyesek bosszantják a lakóközösséget.

Oké, én nem lakótelepen lakom, de ne hazudtolj meg, hogy nincs normális ember, mert VAN. És ez gondolom nem azért, mert ez csakis a belvárosban működne.

De, hogy a viharba ne kötelezhetnének, hogy bizonyos decibellel napszaktól függetlenül nem zavarhatod a szomszédot. Nézz utána, a birtokvédelemnek, mi tartozik bele, hogy ne írj fals dolgokat.

És a kutya, ha ugat, az is napszaktól függetlenül, akkor arra bizony büntetéseket rónak ki, 15 éve ennek első és második figyelmeztetése 5-5 ezer Ft. volt.

Csak az emberek nincsenek tisztában a jogaikkal, mások meg a kötelezettségeikkel.

27. ,zumba (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2023. aug. 15. 20:37
Sőt elrepül a másik utcába is. Lehet épp egy olyan udvarra repül, ahol megijednek a hangjától. Én kedvelem őket is.
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - 69fcad429e)
2023. aug. 15. 19:49

Nekem gyöngytyúkjaim is vannak.🐔🤣


Azok tudnak csak hangzavart csinálni!

25. 69fcad429e (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. aug. 15. 19:28
Vagy flexel vasárnap reggel 6.30-kor 😁 Közben 8 db kakas és 6 kutya nyomja a műsort "kórusban" (a kakasszót én nagyon szeretem 💓 de van akit halálra idegesít)
24. Channa* (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 15. 19:20

Mindenhol vannak, akik egy kicsit sincsenek tekintettel senkire. És igen, mindenkinek vannak hülyeségei.


Lehet, hogy nem cigizik, nem ugat a kutyája, de böfög/pukizik egész nap, azaz ezt hallgatják mások, ő meg azt gondolja, hogy ezt aztán senki nem hallja és különben sem zavaró;)


Vagy olyan erős parfümöt használ és sokat, hogy a szomszéd is érzi.


És még sorolhatnánk a szomszéd által kedvelt ételeket, amik mások számára gyomorforgatóak.


És ezekben az esetekben, hiába olyan, mint egy szellem, eszükbe sem jut, hogy másoknak kellemetlen.


Aki ezeket nem tudja elviselni, annak bizony el kell költöznie, mert változni a helyzet nem fog tudni.


Nem kötelezhet senkit, hogy ne egyen birkapörköltet, mert ő utálja a szagát.

Senkit nem kötelezhet arra, hogy ne hallgasson rock zenét, mert ő nem szereti.

Senkit nem kötelezhet arra, hogy altassa el a kutyáját, mer zavarja az ugatás.


Stb.

23. Channa* (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2023. aug. 15. 19:06
Igen, pont ezért mondom, hogy aki nem tudja ezt tolerálni vagy elviselni, az költözzön tanyára, mert egy sima kertesházban meg az zavarná, hogy a szomszéd füvetnyír, vagy grillez, stb.
22. 55Judit (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. aug. 15. 17:34
Milyen igazad van. Ha belegondolok, én nagyon jó környéken élek. Persze itt is akadnak nehézségek, de közel sem olyan durvák. Esetleg ha nem leszek ilyen aktív mint most, akkor már lehetnek gondok.
21. 69fcad429e (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2023. aug. 15. 16:59
Alattunk is lakik egy láncdohányos, konkrétan rosszul vagyok amikor kúszik fel a cigifüst szaga mert a nagyasszony 20 percenként kimegy az erkélyre rágyújtani, természetesen akkor mikor nyitva a mi erkélyajtónk is 😩
20. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 15. 14:21
Szerintem öregszel.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2023. aug. 15. 09:45
Most nincs időm, majd leírom, hogy bizony lehet.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. aug. 15. 09:44

"Nem értem, hogy miért gondolják azt sokan, hogy csak a másik idegesítő mások számára. Mindenkinek vannak hülye szokásaik, amivel zavarják egy társasházban a szomszédokat."


Miért kellene evidensnek lenni, hogy mindenkinek van hülyesége? Ki kell, hogy ábrándítsalak, van 3 olyan szomszédom is, aki olyan, mint a szellem, olyannyira nem zavarnak senkit, mintha ott sem laknának.

Azt meg minden társasházban el kell viselni, hogy más is él ott, ma az evidens, de mindenki éljen úgy minimálisan zavarjon bárkit.

Miért annak kelleme elköltözni, aki normálisan él? Miért nem az, aki nem tud szocializálódni? Költözzön az olyan helyre, ahol embert nem zavarhat a veszekedésével, a bulijaival stb.

17. aszparagusz (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 15. 09:16

Kezdeményezhetsz a lakógyűlésen bármit, meg is szavazhatjátok.

Ha nem tartják be, kb. semmit nem tudsz csinálni.

16. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. aug. 15. 09:14

A kutyákkal talán az, hogy egész nap egyedül vannak bezárva a lakásba, és ugatnak. Esetleg a dolgukat nem ott végzik el, ahol kellene (pl. lépcsőház)


Több ismerősöm lakik lakótelepen.

Az építési megoldásoknak köszönhetően a szellőzőkön, csöveken, és mindenhol akadály nélkül terjengenek a szagok.

Tudod, hogy a melletted lévő mit főz, a feletted lakó milyen öblítőt használ. És igen a cigiszagot is érzed.

Ami egy nem dohányzónak baromi kellemetlen és büdös.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - 69fcad429e)
2023. aug. 15. 07:15

Igen, igazad van! Erre nem térem ki!


Szerintem is mindegy, hogy ki és milyen formában lakik egy lakásban. Egy tulajdonos is lehet bunkó, ahogy egy albérlő is lehet tündibündi.


Húúú, ezek a házsártos emberek...

14. 69fcad429e (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. aug. 15. 07:08

Én arra lennék kíváncsi, mi a baj a bérlőkkel.


Nem mindenki engedheti meg a saját lakást, attól még nem biztos, hogy egy senkiházi suttyó. Lakjon a híd alatt mert a sok Őtulajdonosságát zavarja a jelenléte?

13. Channa* (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 15. 07:00

Igen, én dohányzok. Most az udvarunkon szoktam;)

A férjem is rendesen házsártos ilyen szempontból, ahogy a fiam is:DDDD


Nem értem, hogy miért gondolják azt sokan, hogy csak a másik idegesítő mások számára. Mindenkinek vannak hülye szokásaik, amivel zavarják egy társasházban a szomszédokat.


Az előző lakásunkban volt egy nő, akinek a nevetése volt borzalmas. Ha meghallottuk, hogy kint van a közös udvaron és pletykál a többi szomszéddal, akkor bezártuk az ablakokat, hogy ne halljuk a pletykát és ennek a nőnek a vihogását.


A társasházakban ez van, aki képtelen tolerálni másokat, az költözzön tanyára, mert az ilyen, mindenhol problémázni fog valamin.

12. Borian (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. aug. 15. 06:39
:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook