Lakásban tartott macska vs. babaprojekt (beszélgetés)
Rengetegen, akik tudatlanok a témában azt mondják, hogy nem lehet egyszerre macska és baba, de látom azért vannak, akik tudják a helyes választ.
Egy felnőtt nő észre sem veszi magán, ha megfertőződik mert olyan kicsi hatása van, de egy gyermekre vagy születendő gyermekre sajnos tényleg értelmi fogyatékkal jár. Viszont annak, akinek volt macskája már a terhesség előtt, annak semmi baja nem lesz a gyerekének. Akkor okoz godnot, ha közben kerül a macsek a házhoz.
De természetesen mielőtt valaki a macska mellett babát szeretne, menjen el orvoshoz, hogy volt-e már megfertőződve. Ha igen, akkor jöhet a baba és maradhat a macska. :D
Lakásba nem való macska,iszonyú büdös bár azok a gazdik akik már- már szerelmesek a cicusba azok ezt nem érzik és azt mondják az ő macskájuktól nem büdös a lakás!
Valami oknál kifolyólag én mindig érzem ha macskát tart valaki a lakásban!
Felnőttnek se egészséges ezt belélegezni nemhogy egy pici babának!
Kint viszont én is imádom a cicákat!:)
:-)
A kislányom első szava volt: Gejiii...és mutatott a ketrec felé.
(Gejii=Geri a görény)
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és főleg a pozitív véleményeket :) Nagyon örülök, hogy sokan vagyunk hasonló véleményen! Az biztos, hogy én tényleg semmi pénzért nem tudnék megválni a cicámtól, de igen, azt is tudom, hogy nem lesz könnyű végivinnem ezt a dolgot, ha végre babás leszek. a nőgyógyim első szava már most az volt, hogy a cicának mennie kell. aztán elmagyaráztam neki, hogy ez a cica évek óta ki sem tette a mancsát a lakásból, mégis honnan hozna fertőzéseket? és akkor azt mondta, hogy ha valóban nem jár ki és nem találkozik más állatokkal, akkor végülis nem ártalmas. biztos nem lesz könnyű eset a gyermekorvos és a védőnő sem, de ahogy írtad Mandula, a család lesz a legnehezebb eset... főleg enyósomék... egyáltalán nem állatbarátok, ha eljönnek akkor is messzire elkerülik szegény cicámat, aki dorombol és dörgölődik hozzájuk... :(
minden esetre én elszánt vagyok és ahogy észrevettem a férjem is mellettem áll (eleinte ő is azt mondta hogy a macska csak addig lehet velünk amig nem lesz gyerek) mostanában viszont ő is imádja a macskát, még talán többet dajkálja mint én :))
szóval köszönöm Nektek a bíztatást, jelentem készen állok a harcra és a cica MARADNI FOG :))
Sziasztok! Végig olvastam a hozzászólásokat. Nos, azoknak, akik azt mondják, hogy a cicának mennie kell, kívánom, hogy az ő gyerekeik ne gondolkozzanak majd hasonlóképpen. Mert esetleg a gyerekek ugyanezt fogják majd alkalmazni idős szüleiknél is...
A másik észrevételem, hogy attól, hogy valakinek több éve van cicája, még nem jelenti, hogy tuti biztosan átesett a toxoplazma fertőzésen. Viszont a cica állaorvosától már most lehet kérni egy vérvételes vizsgálatot, amiből kiderülhet, hogy a cicus fertőzött-e? Ha igen, akkor sem kell aggódni, ugyanis csak a frissen fertőzött egyedek ürítik a vírust néhány napig, utána már nem.
Én több cicával élek együtt, a kisfiam 11 hónapos. Abba a szobába, ahol a kicsi alszik, a mai napig nem mehetnek be az állatok, de a lakás többi részében az első perctől fogva találkoznak. Soha, semmilyen probléma nem volt. A félősebb cicám sem támad, inkább elmenekül a gyerek elől. A bátrabbat pedig a gyerek nyúzza, és bár kimentem őt a kicsi kezeiből, 2 perc múlva már megint a cica sündörög vissza a fiamhoz, elfelejtve, hoy néhány perccel korábban még szabadulni akart tőle.
Aki kisbaba mellett tart állatot, számíthat rá, hogy külön harcokat kell vívni a nőgyógyásszal, a gyermekorvossal, a védőnővel és sokszor a saját családjukkal is. Riogatnak allergiával és minden egyéb rémtörténettel. Úgyhogy nagyon elszántnak kell lenni:) De megéri:) A fiam első "szavai" a ci és a vau volt, akárhova megyünk, első dolga körülnézni, hogy van-e valamilyen állat:)
Természetesen fontos a takarítás, de azért a fertőtlenítést nem kell túlzásba vinni, azzal szerintem többet lehet ártani. Véleményem szerint a plusz annyi az egészben, hogy a szobacicát is gyakrabban kell féregteleníteni, mint egyébként ajánlják, a gyereknek is gyakrabban kell megmosni a kezét, illetve biztonság kedvéért ne a kismama takarítsa az almot. Mindez különösebb nehézség nélkül megoldható ott, ahol komolyan veszik, hogy az állat is érző lény és élete végéig felelősséggel tartozunk.
Szió!
Mi is baba-projekten vagyunk, de nem bírtam ki, hogy ne fogadjak örökbe két kiscicát. :) Régebben volt már szobacicánk, de elveszett, hetekig bőgtem, és megfogadtam, hogy soha többet... aztán mégis. Nekem nagy "lelki-társaim", amióta megvannak, mások a napjaim. Sok szeretetet tudnak adni, főleg a nehéz napokon...
Ha 10 éve van cicád, akkor meg tutira védett vagy a toxoplazmozis ellen.
De az a legtutibb, ha babós leszel, akkor az első vérvételnél kérj ilyen vizsgálatot, már a magad megnyugtatására is. (én is ezt fogom tenni) :))
Úgyhogy szerintem nem kell megvállni a cicádtól, csak tényleg óvatosan, ha babó lesz a pocidban.
örülök hogy egyre többen vagyunk akik ebben egyetértenek! szerintem is csak kellő odafigyelés és szervezés kérdése az egész!
Persze azokat is megértem akik nem értenek egyet, nem is akarok senkit meggyőzni, csak mások tapasztalatait várom és esetlegesen tanácsokat :)
Mi négyen vagyunk.A párom a lányom,én és Geri a vadászgörény.Kislányunk 2 éves múlt,Geri pedig 5.
Tehát Geri volt "előbb" a családban.Minden megoldható.
Az állat okos.És tudja,hogy az apró jövevény kicsoda.Okosan kell kezelni ezt a dolgot.........
Köszönöm :)
én is úgy gondolom, hogy egy ilyen idős cicát már végképp nem szabad új helyre, idegen emberekhez adni. természetesen ha sikerül teherbe esnem és meglesz a baba ő lesz a legfontosabb és mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy semmi baja ne lehessen, de azért a cica is jól érezhesse magát :)
A héten voltunk oltáson, és az orvos elmagyarázta mi miért fontos. Ha bevan oltva a cica rendszeresen és féregtelentve van, akkor nem okozhat gondot. Legtöbbször mi magunk fertőzzük meg, amit kinntről hozunk, pl. a cipő talpával.
Nekünk is volt kiskoromba cicánk, soha semmi bajom nem volt, pedig együtt aludtunk.
A mostani cicám csak másfél éves, de ha gyereket vállalok majd, akkor sem fogom kidobni. Megoldom másképp. Pl. nem engem a gyerekszobába.
A 10 éves cica meg már a gazdihoz szokott, nem hiszem, h máshol meglenne, meg ki tudja mi lenne a sorsa...
Ha lehet, a macskaalom tisztitasat inkabb bizd masra. Es hangsulyozom, nagyon fontos a gyakori kezmosas!
Egyebkent toxoplazmozist sok mastol is kaphat az ember lanya, nem csak a macskatol. Nyers v. felig atsult hus, mosatlan zoldseg/gyumolcs, kerteszkedes. Ezekre is celszeru odafigyelni.
Sziasztok!
Szerintem az a biztos, ha az orvos, nőgyógyász véleményét is kikéritek. A macska olyan élősködőket hordoz, ami egy felnőtt ember számára abszolút veszélytelen, de bejuthat a baba szervezetébe, és okozhat pl vakságot is.
Én annak idején nem szabadultam meg a cicámtól, de a lakásba azóta sem jöhet be.
Sziasztok! A cica uruleke az, amivel a terhes noknek nem szabad erintkezniuk, mert un. toxoplazma fertozest okoz, ami a magzatra nezve sulyos ertelmi fogyatekkal jar. A fertozes akkor okoz gondot, ha a terhesseg alatt kapjatok el eloszor. Ha mar atestetek rajta, vedettek vagytok, es a babanak sem lehet semmi karosodasa. Viszont ha meg nem, akkor celszeru tavoltartani magatokat a cica hatso feletol.
Egy egyszeru vervetellel kimutathato a vedettseg, csak jelezni kell a vedononek/haziorvosnak, hogy cicatok van, szeretnetek toxoplazma vizsgalatot kerni.
Megvalni semmi keppen nem kell a kis kedvenctol, csak kicsit ovatosabbnak kell lenni a terhesseg alatt. Rendszeres kezmosas es a vizsgalat, akkor nem lehet semmi baj.:D
További ajánlott fórumok:
- Macska a lakásban
- Macska és baba egy lakásban
- Kutya-Macska a lakásban! Igen vagy nem? Ki mennyire bír-, vagy nem bír együtt élni az állatokkal?
- Mi a véleményetek a lakásban tartott hüllőkről?
- Miért vizel le minden ruhánkat a lakásban tartott macska?
- Hogyan neveljük szobatisztaságra a felnőtt befogadott, lakásban még nem tartott kutyát?