Közös vagy külön kassza volna jobb számunkra? (beszélgetés)
Ennyire egyértelműen nem mondanám, hiszen a házat az édes testvérével vették közösen, és ennyiből mindenképpen egy család, hiszen együtt nőttek fel, sok-sok mindenben egyforma szokásuk, egyforma véleményük van. És ha csak a rezsi és étkezés költségeinek a megosztását tervezik, és az elszámolást egymás között szépen nyilvántartják, sorozatos, sokféle nézeteltérés nem igazán fog felmerülni.
Én anyósomékkal éltem hasonló módon kb. 2 évig, és mégsem volt semmi nézeteltérés. Hó elején egy borítékba raktuk a megbeszélt összeget, és esténként megbeszéltük, mit kell vásárolni, és hogy melyikünk veszi meg. Még egyszerűbb, ha hetente/kéthetente közösen csinálnak egy u.n. nagy bevásárlást, a napi vásárolni valók szinte minimálisak lesznek. Én nem érzem annyira reménytelennek.
Ha mégsem működne, még később is lehet külön-külön gazdálkodni, nem hiszem hogy testvérek között máris azzal kellene kezdeni.
Alapvetően közösre szoktam szavazni, házastársak esetében.
Mivel ti mindenképpen két család vagytok, békésebb megoldás a külön kassza.
Akkor szerintem nem kell ezen sokat agyalni.
Ismerősömék az élettársi kapcsolatuk kezdetén megsaccolták, hogy rezsi+kaja+újság, stb. havonta mennyibe kerül. És azt minden hónap elején berakták a közösbe, a többi marad mindenkinek külön vagyon, amiből a ruházkodást és bármi mást fizeti.
A jelenleg tapasztalható naponkénti áremelkedések miatt célszerű egyelőre hazavinni a boltból a nyugtát, hogy figyelni tudjátok a havi keret mire ment el. Meglehet, hogy hó vége felé pótolni kell, a nyugta majd igazolja, hogy nem "belenyúlt" valaki a kasszába, hanem valóban arra költöttétek, amire azt szántátok.
Nem tudom, hogy hány évesek vagytok, de ha mindketten gyerekkel együtt költöztök, akkor semmiképp nem legyen közös a kassza. Akár külön is főzhettek.
Egyedül a rezsi az amit felezni kell, a többit pedig mindenki intézze magának, hiszen két családról van szó.
Persze, majd meglátjátok, hogy alakul ki az egész.
Ha a gyerekeknek sikerül úgy összecsiszolódniuk, mint alapjaiban az édes testvérek, akkor nálatok sem lesz több surlódás, mint más többgyerekes családban.
Talán amíg jó idő van, hétvégeken közös kirándulással, egyéb programokkal lehet a közösséget ápolgatni.
Azért bízom benne, hogy viszonylag gyorsan összerázódnak.
Ha már közös konyha és közös kassza, akkor miért kellene a vacsorához külön vásárolni és külön hűtőben tárolni. Azt is lehet tervezni, megbeszélni előre, hogy mi lesz a vacsora, és úgy vásárolni, hogy abból mindenkinek jusson.
Amikor pedig azt látjátok, hogy egy db. kolbász, pár szelet szalámi, stb. van valamiből, azt felhasználni valami főtt ételhez, meleg szendvicshez, lecsóba, vagy éppen hagymás babba, hasonlóba, és akkor nincs gyereksírás.
Miből gondolod, ha vacsorára a tesód gyermeke pl. panírozott frissen sültet eszik sült krumplival, stb. a te pedig éppen csak bundás kenyeret terveztél, hogy abból nem lenne sírás? Vagy éppen valamelyik gyerek a másik hűtőből elcsen egy Túró Rudit, vagy egy szelet süteményt?
Ezzel a külön hűtővel szerintem határvonalat húztok egymás közé.
Csak megbonyolítjátok vele az életeteket.
Első hónapokban tapasztaljátok majd, hogy mennyit költöttök étkezésre. Hozzá adtok még 20ezret, hogy ne legyen szoros és 3/2 arányban összeadjátok.
Ha valamit nem ebből a keretből vásároltok, akkor gondolnotok kell a tesvéretek gyermekeire is, mintha a sajátjaitok lenne. Egy család két anyukával.
Persze, lehet, hogy két hűtőre így is szükség lesz.:)
Akkor is úgy kellene kialakítani a házat hogy mindkét család - mert bármennyire is testvérek vagytok két külön család vagytok - külön tudjon gazdálkodni, külön konyhát tudjon vezetni.
Nem akarok vészmadár lenni, de ha ez nem így működik ennek előbb-utóbb veszekedés lesz a vége. Ezt az összeköltözést ilyen formában jobban végig kellett volna gondolni. Azon is el kellett volna gondolkodnotok hogy később az öröklés miatt ki húzza a rövidebbet. Na meg azon is hogy ha mégse jön össze a közös élet a ház árából tudtok-e majd két külön lakást venni. Gyanítom nem.
A másik, hogy a nővérednek két gyermeke van, neked egy. Ha közösen éltek hogy a fenébe oldod meg ha veszel a sajátodnak vacsorára mondjuk kaviárt és a másik kettő meg a nyálát csorgatja? Vagy fordítva.
Akár hogy is csűröm, csavarom sokkal több ennek az összeköltözésnek a hátránya mint a most érzett pillanatnyi előnyök.
Itt mondjuk tényleg az a legnagyobb kérdés, hogy csak ti ketten szeretnétek összeköltözni vagy a gyerekeket is vinnétek?
Ha csak ti ketten, akkor szerintem jó ötlet, nem lesz gond, felezzétek a rezsit, stb, egyébként külön kassza.
Ha gyerekekkel tervezitek, akkor szerintem nagyon rossz ötlet!