Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kifejezetten aljas dolognak tartom, hogy az embereket az... fórum

Kifejezetten aljas dolognak tartom, hogy az embereket az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
70. Marcius15 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
szept. 8. 06:18
:DDDDDDDDDDD
69. Marcius15 (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
szept. 8. 06:17

"Az élsportolód meg mit csinált? Semmit, csak edzett!"


:)))))))))))))))))))

De buta vagy.

68. LBO (válaszként erre: 67. - Regin_a)
aug. 17. 06:58
Köszönöm, de én meg vagyok enélkül a "kellemes" érzés nélkül.
67. Regin_a (válaszként erre: 53. - LBO)
aug. 16. 22:37
Ha nem tudsz irigykedni nem is tudod milyen kellemes érzés
aug. 16. 06:08
Engem nem hergel.
65. Enissa (válaszként erre: 63. - Michelle.r)
aug. 15. 15:50

Nem ismerem. Számomra csak az volt a lényeg, hogy lehet egyszerre tanulni és sportolni.

Én is néha nézek ki a fejemből , hogy lehet ez főispán, államtitkár stb., de már nem lepődök én meg semmin.

64. michelle.r (válaszként erre: 49. - Tulipán***)
aug. 15. 15:47
Nem a sportolók kapják. Pontosan nem tudom, de csak azok, akik olimpiát vagy VB-t nyertek szerintem.
63. michelle.r (válaszként erre: 40. - Enissa)
aug. 15. 15:45

Van szerencsém ismerni Mocsai urat személyesen. Életem rejtélye, hogyan lett Professzor doktor. 😉

Mindjárt utána is nézek, mi a végzettsége.

62. michelle.r (válaszként erre: 21. - 55Judit)
aug. 15. 15:42

Gyulyás Michelle speciel épp a s.heggünket védi, amikor nem az olimpián szórakoztatja a népet.


A vizilabdázók között is van jó néhány orvos, jogász, dr. Gyarmati Andrea, Dr. Kárpáti György, Dr. Magyar Zoltán, stb. A mostani olimpiai csapatban is jó sok egyetemista van.

61. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Enissa)
aug. 14. 16:41
de ha én nem akarok orvos lenni,irtózom a vértől.
60. Nikice (válaszként erre: 36. - Enissa)
aug. 14. 16:37
Csatlakozom. Ledobtam a láncot.
59. tumbo2 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
aug. 14. 16:35
ennyi erővel mondhatnád a lagzi lajcsit,a jolit,egyebeket.ők is szórakoztatják az embereket,nem kevés pénzért.én ugyan egy fillért sem adnék egyikért sem.
58. Nikice (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
aug. 14. 16:31

Vagy nem…

Ha elfogadjuk tényként, hogy sikeresnek lenni meglehetősen sok áldozattal jár, akkor bizony azzal is számolni kell, hogy az emberek nagy többsége, aki nem sikeres, valójában nem túl sokat tett a boldogulásáért.

Sokan vannak, akik valóban a körülmények áldozatai. Egy rokkant lehet attól is rokkant, mert valóban szerencsétlenség érte. Meg lehet önpusztító is, és azért kapja az ellátást.


Az emberek nagy része valóban él bele a világba, a többiek meg összedobják valahogy, amiből sajnos csak ennyire futja függetlenül attól, hogy szóban forgó Juliska néni mit tett, vagy mit sem.

57. Nikice (válaszként erre: 19. - ,zumba)
aug. 14. 16:24
Ugye nem gondolja senki, hogy éveken át élvonalban maradni pusztán a szerencse műve? 🤔
56. Kacsahercegno (válaszként erre: 51. - Enissa)
aug. 14. 11:16
Nem, ezeken nem gondolkodnak el, aki ilyeneken kiakad hogy nyamvadt 50 millió forintot (ami még egy nornális lakás ára sincs) kap egy élsportoló egy olimpiai aranyért, az hétszentség hogy nem gondolkodik ilyesmin. De valószínűleg máson sem gyakran. 😅
55. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
aug. 14. 07:50

Judit!

Ezt el sem hiszem, hogy te írtad. Tényleg komolyan gondolod mindezt? Vagy tegnap simán rossz napod volt...

54. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 12. - Sirga)
aug. 14. 07:47

Nem kiragadni szeretném a mondandódból ezt a részt, csak azért másolom be, mert sokan nem nézik, hogy milyen előzményre nyom a hozzászóló, és ebből már több félreértés volt.

Írod: "Másrészt a rokkantsági ellátás ... Meg a járadék, ami még kevesebb ... Arcpirítóan alacsony összegek, sokszor a magasabb költségek ellenére." - ez igaz, de semmi köze sincs az olimpián kiváló eredményt elért sportolóink díjazásához. Józsibirka felhozta Julika néni példáját, de a két ügy egyáltalán nem hasonlítható össze. Julika néni esete sajnálatos, más témában megállná a helyét, de nem helytálló összemosni az olimpiai sikereket elértek díjazásával.


Tudom, hogy miért említed ezt, olvastam a hozzászólásokat, te is csak előzményre reagáltál - tehát nem is neked szól az a véleményem, hogy kár emlegetni itt a rokkantsági ellátás mértékét.


Nyilván mindenki - köztük Józsibirka véleménye ugyanúgy elfér itt, csak ez a rokkantsági ellátás annyira nem passzol ide. Köszönőviszonyban sincs a két téma egymással.


De mondom: az észrevételem nem ellened szól, hanem annak, hogy a fórum témája teljes mértékben elkanyarodik, ha össze akar valaki mosni két különböző szituációt.

53. LBO
aug. 14. 05:52
Többen írjátok hogy irigyek vagytok. Mondjátok meg, miért? Miért jó ha irigykedhettek? Atya ég! Nagyon gáz! 🤦🏻‍♀️😣
aug. 13. 23:36

Én is túlzásnak tartom.


A szórakoztatáson kívül semmi jelentősége, hogy ki úszik 1 tized másodperccel gyorsabban vagy ki aznap a jobb és jobb passzban lévő tőrvivó.


Emberek milliói tesznek le a mindennapi munkájukkal sokkal többet az asztalra, ami sokkal hasznosabb a társadalomnak és sokkal több munkával, lemondással jár, mégsem kapnak töredék ennyi pénzt sem.

51. Enissa (válaszként erre: 49. - Tulipán***)
aug. 13. 22:05

az első helyezést elérő versenyzők büszkén vihetnek haza egy 55 000 000 forintos jutalmat.

Az ezüst éremmel végző sportolók sem szomorkodhatnak, hiszen 39 270 000 forinttal jutalmazzák meg őket teljesítményükért.

A dobogó harmadik fokára álló résztvevő sem távozik üres kézzel, hiszen a bronzéremhez járó jutalom összege 31 350 000 forint.

Az elismerések tovább folytatódnak, és a következő helyezéseknél is szép summákra számíthatnak a versenyzők: a negyedik helyezett örülhet a 23 650 000 forintnak, míg az ötödikeknek 15 730 000 forintot fizet majd az állam.


Mennyivel többet ér egy lombkorona sétány, ugye? Megtervezik, ki kell vágni a fákat, építeni kell egy semmiből a semmibe vezető hidacskát.

Vagy egy dobogó kilátó.

Na, ha ilyen baromságokra költünk, akkor inkább az a 4 évenkénti pár sportoló kapja meg.

Csúnya összehasonlítás, de akkor is tény, ennyibe egy kábszeres, alkesz tüdőműtétje is belekerül, ezen elgondolkodott már valaki mennyibe kerülnek az utcán egymást szétütő, alkeszek? Volt már valaki sürgősségin, hogy ilyenekkel vannak tele?

50. tulipán*** (válaszként erre: 11. - Etr4)
aug. 13. 21:53
Azért nem tett le Julika néni semmit az asztalra, mert szegény nem tudott. Nem véletlenül kapja a rokkantsági nyugdíjat. Nem csak hogy eü. gondjai vannak de a rendszer is átcseszi. Lerokkan, aztán a nyomorúságos helyzetét még nyomorban is kell leélnie.
49. tulipán*** (válaszként erre: 39. - Regin_a)
aug. 13. 21:48
Hú basszus. Tényleg 50 milliót kapnak és havi 480 ezret? Minden elismerésem a sportolóké, de ez a pénz túlzás. Nem értünk csinálják, hanem saját magukért. Kompenzálják őket, azzal egyet értek, de ennyit nem érdemelnek szerintem sem.
48. Enissa (válaszként erre: 35. - 55Judit)
aug. 13. 21:21

Hogy nyugodtan tudj aludni, a minap láttam a Napló műsorban, egy kukásautón lógó idősebb volt sportolót, aki a kukázás- (megjegyzem tisztességes munkának tartom)- után gyerekeknek tart edzéseket.

És nagyon sok ilyen van ám, csak nézz szét a neten, mielőtt a témában tudatlanul, hamisan ítélkezel.

47. Enissa (válaszként erre: 43. - Regin_a)
aug. 13. 21:14
Tudod a mostani fizetésemért is buknék, ha nem kellene dolgozni érte, csak úgy 'ajiként dobnák a számlámra, pedig karcsú, és sokat dolgozom érte.
46. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 21:14
Meg is érdemlik. A nagy egészet nézve, edzői, szövetségi kapitányi, nemzet sportolói és bármilyen járadékkal együtt is "aprópénz".
45. Enissa (válaszként erre: 43. - Regin_a)
aug. 13. 21:12
🤦‍♀️🤣, na erre igyunk!!!🍸🍸 cin-cin
44. Enissa (válaszként erre: 42. - Regin_a)
aug. 13. 21:11
A nyugdíjasok többen vannak, mint a 4 évenkénti pár érmes, de tény, nem az vágná a földhöz az országot.
43. Regin_a (válaszként erre: 41. - Enissa)
aug. 13. 21:09
Jajmá'! Azért vagy irigy mert te nem bux?
42. Regin_a (válaszként erre: 20. - Enissa)
aug. 13. 21:08

Amit a sportolók az olimpiai érmeikért kapnak elenyésző a büdzsében. Semmi, nulla kiadás.+"

Igazad van!

Mi lenne ha egy 100assal megemelnék a pízemet, mi az nekik?!

41. Enissa (válaszként erre: 39. - Regin_a)
aug. 13. 21:08
Én jobban irigylem pl. a bukott politikusok havi apanázsát, életük végéig.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook