Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két iskolás gyerek szülőjeként szívből utálom az augusztus... fórum

Két iskolás gyerek szülőjeként szívből utálom az augusztus... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
aug. 27. 12:48
Csak megszokni nem lehet. A születésnapom is inkább lenne karácsonykor, mint ebben a depresszív időszakban, egyáltalán nem bánnám.
38. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Violet18)
aug. 27. 12:33
Nem tudtam, de nagy élmény ez nekem. 😍 Amúgy jó lenne abban az évjáratban lenni, mint ő. Már ha egyre gondolunk.:)))
37. semleges (válaszként erre: 36. - Asztanaviszta)
aug. 27. 11:17
Igaz.
aug. 27. 10:29

A tanévkezdés már nagyon rég szeptember elejére esik.

Ebben nincs semmi meglepetés.

Fel lehet rá készülni.

35. asztanaviszta (válaszként erre: 2. - Borian)
aug. 27. 10:27

Két középiskolás gyerekkel miért kell végiggürizni egy tanévet?

Ők azért már nagyon önállóak.

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 09:34
Ezek szerint neked teljesen más bajod van, azaz nem a születésnapod a probléma...
aug. 27. 08:21

Tegnap is kaptam a p.fámra a férjemtől (aki semmit nem jelent a számomra, csak a gyerekek miatt maradtunk együtt) hogy különbséget teszek a gyerekek között. Miért is? Csak mert legalább a kicsinek jobb, színvonalasabb iskolát szeretnék?! De szar anya vagyok... Nem baj, hamarosan úgyos kiderül, hogy nőként se érek semmit, nem csak anyaként vagyok egy, idézem "nárcisztikus, bántalmazó személy"


Egyébként a nagyobbnak is számtalanszor mondtam, hogy átviszem másik suliba de nem akar váltani. A "barátok" miatt akikről ugyan megvan a véleményem, de azt még egy szaranya is tudja, milyen fontos a baráti kör egy kiskamasz életében.

32. Violet18 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 22:00
Akkor a mi gyűjtőnk a legjobb. 16 gyerek az osztályban, országosan jönnek nézni a tanárt és tanulni tőle, sni gyereknek külön tanár jár be, és számtalan különóra lehetőség 🍀
aug. 25. 19:58
Pedagógus szülők gyereke voltam,augusztus utolsó napjainak egyikén születtem.Szegény anyunak már be kellett járni az iskolába (tanároknak ugye előbb kezdődik),púpnak a hátára kellett a szülinapozás (=rokonok meghívása,otthoni sütés-főzés neki),de én akkor mindig csak annyit érzékeltem hogy csudajó szülinapjaim voltaj.Bár a sulikezdés miatt mindig belengte egy kis melankólia:-)
aug. 25. 18:49
A körzetes iskolánkból gyűjtőiskolát csináltak. Minden rendesebb család viszi el onnan a gyerekét mert a sok új "jövevény" finoman szólva nem emeli a hely színvonalát. Én élek itt, felesleges védenetek egy olyan helyet ami az óvónőből is csak a tiltakozást váltotta ki mikor meghallotta, hogy oda tartozunk. Rám nézett és megkérdezte: "Ugye Édesanya, nem ODA szeretné íratni EZT a gyereket?" Megnyugtattam, hogy nem fogom. Magamtól sem írattam volna oda és az óvónő 43 évnyi tapasztalatában is megbíztam.
29. Violet18 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 13:24
Miért gondolod h jobb az elit suli mint a körzetes? Ekkora hülyeséget 🤦‍♀️ a gyerek erősebb mint gondolnád és mindenhol lesz egy olyan gyerek vagy tanár akivel nem lesz jó
28. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 25. - Secret8)
aug. 25. 13:23
Szinte ugyanezt írtam volna én is.
27. Violet18 (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
aug. 25. 13:23
De jó neked, Michael-lel egy napon ❤️❤️
26. Violet18 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 13:22
Pedig akkor volt időd ezzel megbirkózni 🤣🤣 minek tartod a szülinapod, amúgy sem a te érdemed 🤭
25. secret8 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 13:12

Az SNI-t nem ráfogják a gyerekre, hanem szakemberek állapítják meg.

Az elit iskola és a nagy elvárások nem pont egy iskolakezdő izgága kisgyereknek tesznek jót szerintem, de te tudod. Mi annak idején tanitó nénit választottunk, és nem az iskola elitsége vagy elvárásai és tempója döntöttek. Egy körzetes iskola is lehet tökéletesen jó, alsó tagozatban a tanító néni személye és hozzáállása a döntő.

Az a legfontosabb, hogy szívesen menjen oda a kislányod minden nap, ne érezze stressznek és a pedagógus tudja kezelni azokat a gyerekeket is, akik aktívabbak a többinél, vagy nem figyelnek olyan hosszan, mint ami az "elvárás".

24. LBO (válaszként erre: 20. - Andi6020)
aug. 25. 12:58

Mindig a szülő stresszeli a gyereket. Csak azt nem értem minek? Sajnálatos egyébként.

Én sosem stresszeltem se a gyerekeket, se magamat. Ha valami nem ment, segítettük, ha rossz jegyet kapott, kijavította.

Idén érettségizett a nagyobbik. Kitűnőre, elnöki dícsérettel.

A kisebbik jövőre fog. Neki is menni fog. Kitűnőre vagy sem, nem számít. Nekem ezen egy percig ne stresszeljen a gyerek!

23. Bichi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 12:52

A kicsit nem felvették abba az iskolába, hanem te irattad be oda. Viszont, ha ennyire nem bízol abban, hogy helyt fog állni, akkor ez hatalmas hiba volt, függetlenül attól, hogy milyen a körzetes iskola...

Anno mi is majdnem a két tannyelvűbe irattuk, és bár fel sem merült bennem, hogy nem tudná teljesíteni, mikor jobban utána néztem, rájöttem, hogy nem akarom el.aszni a gyerekkorát. Ez az én döntésem, ez meg a tied. Vagy bízz a gyerekedbenm vagy ne álmodj nagyokat. Nem beszélve arról, hogy a gyerek is ezt látja rajtad, és átveszi ő is...

22. LBO (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 12:35
Ahogy gondolod. Én kérek elnézést hogy érdeklődtem. Sajnálom ha támadasnak vetted.
21. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 12:05

08.29.én van a szülinapom, soha nem gondoltam bele, hogy ki van cseszve velem.


Köztes iskola nem volt?

Szomszéd kislányt hamarabb beadták az ikertestvér miatt, kezdés után nem sokkal már pszichológushoz küldték, mert a tolltartójával szórakozott órán.:(( Szerintem a tanár kedvéért eljárnak, de pszch. is röhög rajta, hogy elsős gyereket kap, mert nem feszülten figyel 45 percig.. Előre ne stresszelj rajta, lehet jobban veszi az akadályt mint gondolod. Amúgy 2 fokkal erősebbe kell adni a gyereket, mint amit gondolunk róla, szülőként.

Mi az általánossal így voltunk. A gimiről már ő döntött, be sem írt csak egyet. Nyugi.

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 12:03
Ne legyél. Neked sem használ, problémát sem old meg, viszont a gyereket kőkeményen stresszeled ezzel.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - LBO)
aug. 25. 11:54
Hogy ne izgulnék?! A kicsit felvették egy elitebb iskolába ahol nagyok az elvárások is. Azért próbáltam meg azt az iskolát mert tudom milyen a körzetes... Ott az én érzékeny gyerekem tönkremenne. De ha nem bírja a tempót az elit suliban, vagy ráfogják, hogy SNI-s mert elég kis izgága szegénykém hiába kiemelkedően okos, kénytelen leszek abba a gyűjtőiskolába vinni ahova tartozunk... szóval csak a 7 éves lányom lelki egészsége és jövője a tét...de ne legyek ideges, igaz?
aug. 25. 11:48
*sulikezdés
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Bichi)
aug. 25. 11:47

NEM 12 éve csinálom, hanem gyerekként 12 ÉVIG minden születésnapom el volt b...va azzal, hogy aznap vagy másnap volt az évnyitó.


A nagyobbik már hatodikos lesz, és igen, volt olyan, hogy próbáltam dolgokat előre megvenni de jött az email (mikor máskor mint 2-3 nappal a silulikezdés előtt) amiből kiderült, hogy vagy feleslegesen vettem meg valamit mert másmilyen kellett volna, vagy több kell xy dologból vagy egyéb "meglepetés". Sokan a tanárok totojázása miatt hagyják az utolsó pillanatra a bevásárlást...

16. Bichi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 11:40

Szerintem ezt az évnyitót kicsit túlgondolod. Nem is értem, nem kell mindent utolsó héten megvenni, legalábbis én sosem tettem így. Főleg, hogy nem elsősök a gyerekek, azért tudja az ember, hogy mi kell nekik, és akkor utolsó időben csak a hirtelen kiderülteket kell megvenni.

Meg ha már 12 éve csinálod, akkor azért már nem kellene ennyire rápörögni erre. Az elsős gyerekek anyukáját még értem, de így...

15. LBO (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 10:57
Ne idegeskedj, lesz ez még rosszabb is. 😉🙃 Na de viccet félre téve! Miért van gyomorideged? Ennyire izgulsz a sulikezdés miatt? Figyu minden rendben lesz. ❤️
14. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 10:53

Én sosem a születésnapomon tartom a bulit, hanem egy másik hétvégén, ami utána van. Ráadásul több menetben, mert a családdal, rokonokkal, majd a barátokkal;)


Miért kell idegesnek lenni egy évnyitó miatt?

13. Nikice (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 10:48

Mondjuk ez azért gáz 🙄

Lehet úgy gondoljak segítség, de azért más pénzét költeni meredek.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
aug. 25. 10:38
A tanár heppje de azért kötelező megvenni. A kicsi iskolája pl. megrendelte a rajz-matek-technika felszerelést, ez tényleg tök jó, mindenkinek ugyanolyan cucca lesz, csak azt felejtették el közölni, hogy kvázi mindenből (színesceruza, tempera, filctoll stb) felsőbb kategóriásat vettek (értsd: drágát) a szülőnek meg nincs más választása, ki kell fizetni...
11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 10:26
És muszáj ezeket megvenni? Úgy értem, van egy csomag, ami szükséges, ami e felett van, az a tanár "heppje", nem?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
aug. 25. 10:08
Sokan "dühöngenek" a költségek miatt, pláne azok akiknek nincs is miből költekezni, közben naponta bukkan fel egy-egy kedves meglepetés üzenet, hogy fizessél 5-10-15 ezer forintot, természetesen az általad megvásárolt dolgokon felül 😠
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook