Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kéményseprőnek hogy kell szólni, van megbízott az adott környéken? fórum

Kéményseprőnek hogy kell szólni, van megbízott az adott környéken? (tudásbázis kérdés)


6. Bichi (válaszként erre: 4. - Amaunet)
szept. 13. 12:23
Nálunk már csak két évente ingyenes, és családi házhoz nem is jönnek automatikusan, hanem igényelni kell...
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
szept. 13. 11:38
Köszönöm!
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 13. 11:16

Itt minden infót megtalálsz:

[link]


Nálunk minden évben megjelenik a "körzeti" kéményseprő. Azt hiszem ez az ellenőrzés, tisztítás évente egyszer ingyenes.

Egy kéményt használunk. Megnézi az alsó ajtónál, hogy mennyi korom van, tisztítja. Majd a padlásról kefével tisztítja.

Igyekszem nem szennyezni. Csak akácfával használok és elég ritkán. Nem rakok a tűzre szemetet, fenyőt főleg nem. Ez csak egy kiegészítő fűtés nálunk.

szept. 13. 10:00

Amíg lakásban laktunk (társasház), évente volt kémény ellenőrzés, nem kellett semmit intéznünk, kirakták, hogy mikor lesz.


A kéményseprő jött, leszedte a kémény nyílás borítót és ott nézegetett valamit. Soha nem kellett semmit csinálnia. Mi gázzal fűtöttünk, gondolom az annyira nem kormolja be, így nem volt kiégetés, golyózás és semmi.


Az utolsó alkalommal, nem a kéményseprők jöttek, hanem már a katasztrófavédelemtől. Nem tudom, hogy ők kéményseprők e, de még annyit sem csináltak, mint előtte.


Most házban lakunk, nem használunk kéményt, így nincs szükségünk ilyen szolgáltatásra.


Szerintem az egész attól függ, hogy milyen fűtésed van, mennyire jó a kémény, stb.


Ha a kéményseprő úgy ítéli meg, akkor megcsinálja, amit kell, és azt is, hogy melyik módszert kell választania.

szept. 13. 07:14

Legolyózza, kefével meg kotorja kiszedi a kormot alul az ülepítő alsórészből a kisajtónál, tisztítónyíláson, tudom , de nálatok ,hogy volt, alulról kotorta meg a padlásról is kisajtón lefelé golyózta.

Tetőre kimászott?

szept. 13. 07:06
Kormoltatok már, megoldotta rendesen, hogy volt nálatok a helyzet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook