Főoldal » Írások » Szépség & Egészség témák » Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság?

Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság?


Kávé, energiaital, csalántea, vas az energiáért, vitaminok, különböző élénkítőszerek, vagy ezek kombinációja. Mindenki harcol valamivel a fáradtság ellen.

És használ? Időlegesen: igen. Talán. Hosszútávon: Nem!

Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság?

Kifogás millió van:

Tavaszi fáradtság vagy téli depresszió, esik az eső vagy csak be van borulva, front van vagy csak kétes az idő. Egy a lényeg: ha hideg van, ha meleg, fáradékonyak, aluszékonyak vagyunk, és naphosszat ásítozunk, egyszóval: nehezen vesszük rá magunkat a munkára.


Biztos vagyok benne, hogy ez nem (csak) lustaság!

A még otthon lévő kismamákat sorra hallom, hogy nem főz, mert nincs rá ideje. Megteszi helyette a szülő, a jobb módban élők pedig rendelik az ebédet. Régen 3-4-5 gyerek mellett főzött, mosott (nem automata mosógéppel!), takarított, kertészkedett, és állatokat tartott egy anya.


Miért van az, hogy nem birunk annyit, mint hajdanán szüleink, nagyszüleink? Generációról generációra romlik a helyzet, és nem csak fizikailag. Az elménk egészsége is hanyatlik. Sok a pánikbeteg, depressziós, kevés a türelem, a megértés.


Mi ennek az oka?

Genetikailag romlunk el? A káros környezeti hatások miatt van? Sok az elektroszmog, ami elveszi az energiánkat? Kevés a vitamin a szervezetünkben? Túl sok a stressz? vagy kétoldali munkaundorral küzdünk? Esetleg mindez együtt?


Mit tehetünk ez ellen? Tudja valaki a választ?




Írta: timmy1984, 2013. július 12. 09:08
Fórumozz a témáról: Kedvezőtlen élettani hatás a lustaság? fórum (eddig 88 hozzászólás)

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook