Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Irigylem, csodálom, aki tud rajzolni, én is kreatívkodok de... fórum

Irigylem, csodálom, aki tud rajzolni, én is kreatívkodok de... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

10. fülemüledal (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 22. 09:49
Rengeteg ember tanult dolgokkal kreatívkodik. Nézz az interneten videókat, hogy mit hogyan kell és tanulj meg valami újat! Ha megnézel néhány akvarell festési videót, utána már neked is menni fog, hogy alkoss valamit, amiben örömödet leled. A technikákat igenis el kell tanulni valakitől, de az internet világában ez a legkönnyebb dolog. Az ötleteket is állandóan egymástól lopják az alkotók amúgy is...
9. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 22:08

Miért pont a rajzolást és kreatívkodást irigyled?


Én tudok rajzolni és elég ügyes vagyok kreatívkodásban is.

Rengeteg dolgot készítek, főleg karácsonyra. Tudok varrni is( ezt tanultam), kötni, horgolni és még sorolhatnám, de pl. a zenei hallásom kriminális, az éneklést már nem is említem:DDDD


Sok sportban is jó vagyok, azaz némelyikben. Simán felmászok a kötélre és a rúdra, régen ment függeszkedve is, jó rövidtáv futó vagyok, stb., de a csajos sportokhoz meg trampli. Képtelen vagyok kecsesen végig menni a gerendán vagy kecses lenni talajtornán:DDDD


De ennek ellenére senkitől nem irigylem a képességeit. Megcsodálom őket, mert hihetetlennek tartom, hogy valaki olyat is tud, de közben meg tudom, hogy én másban vagyok jó.


Ha valamihez érteni akarok, akkor igyekszem kiművelni magam. Most épp a kertészkedés, amit próbálgatok. A családom rácsodálkozik, hogy minden növényt felismerek, tudom, hogy kell gondozni, stb., aminek a titka az, hogy utána olvasok, kipróbálom, csinálom.


A rajz is ilyen. Nem nehéz jól rajzolni, csak sokat kell gyakorolni és kell hozzá a fantázia.

A barátnőm pl. nagyon jól tud rajzolni, azaz másolni. Simán lemásol mindent, amit elétesznek, de magától képtelen egy pálcika embert is rajzolni, mert nincs meg hozzá a fantáziája;)

jún. 21. 15:16
A rajztanárom mesélte egyszer, hogy volt egy diákja, aki nem volt túl tehetséges, mégis úgy gondolta, hogy ő szeret rajzolni. Úgyhogy szorgalmasan gyakorolt. Minden héten hozta az ő kis rajzait, és láss csodát, ezek a rajzok egyre jobbak lettek. Úgyanis ezt is lehet fejleszteni, és itt is nagyon számít a gyakorlás.
7. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 14:54

Hasonlóan éreztem. Aztán egy felnőttképzésen szerencsém volt: a rajztanárunk - aki amúgy általános iskolában tanít - valami csodálatos módon felébresztette bennünk a művészt. Olyan csodaszép rajzok, festmények kerültek ki a kezünk alól, hogy a mai napig sem hiszem el: mi alkottuk.

Ennyi kell: egy kis szerencse. :) (Bár egyeneset húzni még ma is kihívás. :D)

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 21. 12:32

Nem is kell tudni egyenes vonalat húzni. Hacsaknem mértani testeket rajzolsz.

A természetben szerintem nem léteznek egyenes vonalak.

jún. 21. 11:27
A művészetnek sokfajta ága létezik, egészen biztosan te is tehetséges vagy valamelyikben. A húgom például nagyon ügyesen készít kézműves dolgokat, én pedig elég jó történeteket írtam anno. Olyat keress magadnak, ami nemcsak tetszik neked, de jó érzéked is van hozzá!
4. hottie (válaszként erre: 2. - Süngombóc)
jún. 21. 11:14
Egyetértek:)
jún. 21. 10:45
Kedves vagy. :) Persze arra gondolok, aki képeket fest stb. jó lehet olyan tehetségesnek lenni.
jún. 21. 10:21

Szabad kézzel nem is kell tudni egyenes vonalat húzni, erre vannak a segédeszközök...

Ne ostorozd magad, a kreatívkodás mindenki számara adott, tehetségtől függetlenül...Csináld és élvezd!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook