Hová tűntek a férfiak? (beszélgetés)
Hát elvileg ennek úgy kellene lennie, hogy aki szakmát akar tanulni, annak ott a szakközép. Akik gimisek, azoknak a szakmájukhoz több előképzettség kell, azért gimiből érettségiznek, aztán felvételiznek főiskolára, vagy egyetemre, ahol megtanítják őket a szakmájuk alapjaira, majd szakirány választás után arra, amit idejük nagyrészében használni is fognak. Azt hiszem manapság az alapokat BsC-nek a szakirányt meg MsC-nek hívják, a lényegen nem változtat.
A gond az oktatási rendszerben ott van, hogy igyekeznek a gimikben leadni az egyetem első évét, azért, hogy könnyebben menjen a felvételi. Újabban már azt is hallottam, hogy az általánosban meg igyekeznek a gimi első évét leadni a gimis felvételi miatt. Ez annyit tesz, hogy mondjuk 10 tárgyból olyan dolgokat tanulnak a gyerekek, amire soha az életben nem lesz szükségük, mert semmi köze a leendő szakmájukhoz. Egyáltalán nem csoda, hogy túlterheltek emiatt.
Pontosan.
Nekünk ez pl. megy. Pedig már több, mint 15 éve vagyunk házasok.
De talán ezt azért is tudjuk lazán kezelni, mert mi szeretjük a nyilvánosságot. Nem vagyunk prűdek, és büszkék vagyunk arra, hogy még mindig teljes lángon ég a szerelmünk lángja ennyi idő után is.
Aranyos vagy...de tényleg....
Csakhogy racionális világot élünk, mi a fenéért ölelkezzek a fűzfák alatt, ha otthon a fűtött szobában kényelmesebb....annak idején azért tettük ezt egy padon, mert anyám kihajított volna a hálószobából.:)))
Maximálisan érthetö. ;)
Lévén, hogy az ország tanterve, ahol éltem és tanultam, viszonylag nagy mértékben eltér a magyarországitól, így nem szembesültem hasonló helyzettel.
Egyetlen "zsákbamacskánk" volt, a sport, csak azért, hogy a rengeteg szerves- és szervetlen kémiát, elektrotechnikát, kinematikát, termodinamikát, miegyebet "kipihenjük". :)
Igen, ezért írtam, hogy max arra jók, hogy a műveltségünk a helyén legyen.
Szerintem egy középiskolában vagy főiskolán, egyetemen inkább a szakmát kellene tanítani és nem felesleges információkkal tömni a fejünket. Pont emiatt van az, hogy kijön valaki a főiskoláról és azt sem tudja, hogy miről szól a szakmája, milyen munkát keressen vele.
Engem az is zavart pl., hogy nem olyan példákkal tanították meg nekem a szakmámat, amiket el tudok képzelni. Én közgazdász informatikus vagyok, elvártam volna, hogy legyen egy kis banki példa is a tanulmányaink alatt, pl. a filozófia helyett, de csak olyan feladatunk volt, hogy az ózdi kohóban mennyi alapanyag van, mennyit termelnek x idő alatt, stb. Mivel azt sem tudom, hogy egy kohóban mit csinálnak, így el sem tudtam képzelni arról semmit (ezt azért most kicsit kiszíneztem:)).
A felhozott példám a filozófia pl. tök felesleges volt. Elolvastam egy könyvet az öt világ vallásról és abból írtam egy házi dolgozatot. Felesleges időtöltés volt. Ráment 2-3 délutánom az írásra, a könyv olvasásra 1 hetem, ehelyett inkább gyakoroltam volna inkább kis java programozást:)
Érthető így?
Én főiskolát végeztem, és banki területen dolgozok, de sosem kellett deriválnom és társai:) Innentől töltelék számomra. És még volt egy csomó tantárgy, amire sosem volt még szükségem a szakmámban, de vizsgáznom kellett belőle. Pszichológia, szociológia és társai...
Szeretem a matematikát, sosem okozott gondot egyik sulimban sem, a logika fejlesztést fontosnak tartom, de az ott tanultak nélkül simán ellennék.
De feleslegesek, és még egy csomó minden felesleges. A főiskolán is több a töltelék tantárgy, mint a szakmai. Ez van, ezt kell szeretni. Ezért nem kerül ki jó szakember az iskolákból.
Természetesen az általános műveltséghez ezek elengedhetetlenek, de egy-egy szakma tekintetében feleslegesek.
Ne haragudj, de ezek a legkevésbé sem feleslegesek! Söt!...
Rendszerint azt tapasztalom, hogy kinek melyik tárgy nem ment/megy, azt tartja hülyeségnek. ez igencsak szubjektív.
Igen, és ez egyéni, ez vagy jellemző valakire, vagy nem. Ezért nekem ellentmond, hogy egy magára, környezetére nagyon adó pasi egyszercsak leszokik erről a jó tulajdonságáról csak mert kapcsolatban kezd élni.
Erről nem lehet leszokni, szóval az ilyen férfi az továbbra is ilyen lesz, akkor is, ha összeköltözik egy nővel, valószínű, hogy a gyakorlatban együtt fogják megcsinálni, amit előtte egyedül csináltak, amikor külön-külön laktak. Vagy az csinálja meg, aki éppen otthon van akkor, amikor meg kell csinálni valamit, vagy éppen ott tartózkodik, ahol az adott dolgot meg kell csinálni.
Ezt ne kérdezd, a 60-as években volt katona, és mindenkinek tudnia kellett patent rendben tartania mindenét, és a katonáknál is van körlet takarítás.
Szóval maga az a dolog, hogy valaki szereti a dzsuvát maga körül, nem tesz arrébb semmit, ez nem férfias vonás, hanem az az ember lusta. Viszont egy férfi, aki maga is el tud végezni dolgokat, igényes a környezetére, az ugyanúgy férfi az én szememben, köténnyel is. Másrészt nem tudom tisztának nevezni azt a férfit, aki mondjuk mindennap fürdik, és illatos, de ha egyedül él, nem cserél ágyneműt sem, nem takarít sehol, mert ezek női munkák. Mint nő, undorít a környezetére koszos ember, szóval felőlem beszélhetne a hódításairól is meg minden, és nem hiszem, hogy a többi nőnek az ilyen annyira bejön
Mert ő más, mint a többiek:)
Nekem tetszik. Szerintem telefonról netezik, azért van ilyen. Nem lehet?