Hogy lehet a gyógyfürdő vízében besárgult ezüstnyakláncot tisztítani? (tudásbázis)
Köszönöm Csipkerózsika bevált.
Hogy lehet a gyógyfürdő vízében besárgult ezüstnyakláncot tisztítani.
Nedvesítsd be a kezed és az ezüstöt, szórj rá szódabikarbónát és dörzsöld finoman! Vágül öblítsd le! Megismételheted, ha kell. Garantáltan szép lesz! Én mindig így csináltam, bár nekem feketedett, nem sárgult..
Én kipróbáltam ezt az alufóliás-sós vizes megoldást.
Először elkeseredtem, mert nem sok minden látszott a kedvenc ezüst karika fülbevalómon, ami egy hévízi fürdőzés áldozatául esett, tök fekete maradt. De mikor kivettem, épp csak egy kicsit kellett megdörzsölni, és gyönyörűen lejött róla. Már teljesen lemondtam róla, mert drága tisztítókat nem akartam venni. De így minimális költséggel és nagyon hamar újjá tudtam varázsolni.
Szebb mint új korában, és én nagyon örülök neki.
Köszi a tippet!
fogkefe fogkrém, dörzsi dörzsi :) mindíg lejön és szép fényes lesz.
Mikor a kórházban dolgoztam,mi C vitamin ampullával, illetve annak tartalmával takarítottuk.Gyönyörű szép lett tőle, de ennek már több mint 15 éve.Azért gyógyszertárba még lehet, hogy van ilyen ampulla, de erősen tudom ajánlani az előbb írt ékszertisztítót,mert már több mint egy éve megvan, és még szinte semmi nem fogyott belőle.
Csak annyi van ráírva, hogy ékszertisztító ezüst.Rosszul mondtam ,mert 250ml van benne.Műanyag üvegben van,kék a kupakja.
Most már én is fogkrémezek, régebben viszont szódabikarbónával tisztítottam az ezüst dolgaimat.
Megírnád a nevét? Köszönöm!
Én a 100ft-os boltban vettem kifejezetten ezüst tisztító folyadékot.egy másfél decis műanyag üvegben van.Nyakláncra,gyűrűre cérnát kötök, és bele lógatom a folyadékba.15 percig kell benne hagyni,aztán tiszta vízzel lemosni és megszárítani.Ugyan ilyen folyadékot aranyhoz is árultak.Vigyázat, csak ezüst dolgokat lehet vele tisztítani.
Egyszer kipróbáltam a valahol olvasott citromlé-hamu változatot. Hacsak nem akartok megfulladni, nem javaslom. Valami borzalom...szagra, kinézetre...stb. Maradok én is a fogkrémnél :D
Egy kis edény bélelj ki alufóliával, majd önts bele jó sok sót, tedd bele az ékszereket és önts rá annyi vizet, hogy ellepje. kb 15 percig kell főzni. Úgy fog kinézni mintha új lenne.
Fogmkrém és fogkefe használatával.
Ezüst tisztító folyadékkal.
Ne használj mindenféle idióta kutymutyot,a legjobb a speciális tisztítófolyadék.
Ékszerésznél lehet venni tisztitó folyadékot,nagyon jó kb.2000 ft de sokáig elég!
Fogkrémmel tökéletesen visszanyerte a lánc az ezüst színét. Köszi Tereza! :)
Ja és vizet is enged rá!!! :)))
A hugom egy tálkába ezüstpapírt tesz,bele az ékszert,rá egy kis sót és forralja.
Ékszertisztítóval, de valószínűleg a fogkrém is lehozza.
Hogy lehet a gyógyfürdő vízében besárgult ezüstnyakláncot tisztítíni?
További ajánlott fórumok: