Havi költségek (beszélgetés)
Mindig akciós termékeket veszek,és elteszem.
Letöltöttem a telefon aplikációkat,Lidl,Spár,Penny. Nagyon sokat lehet vele spórolni.Pl. egy termék 100 Ft-tal olcsóbb,veszek többet. Annyiszor 100 Ft spórolás.
Nem eszünk étteremben. 2 hete vendégek voltunk,olyan rosszat életemben nem ettem mint akkor. Ráadásul 5-6 ezer Ft volt 1 adag.
Kevesebbet autózunk, kell a mozgás,a levegő!
Hát ennyit a spórolásról.
Én 18 éves korom óta naponta vezetem a bevételeket és a kidásokat, párszáz forintos egyetemi ösztöndijakkal kezdődött.
Szerintem hasznos, sok minden pl tartós fogy cikkek , egyes ruhák vásárlása, számla befizetés, visszakereshető. Éppen tegnap dühöngtem, hogy ugyannyi cuccért a spárban novemberben kb 60-65 %-t fizettem és hogy milyen drasztikusan emelkedtek a péksütik, macskakaják energiaitalok.
( a nagyobb kiadáűsok blokkjait meg is őrzöm )
Ugyanezt írtam én is.
Hogy csak akkor van értelme, ha tételesen felírod, hogy az adott összeg mit tartalmaz.
Mert úgy beírni, hogy pl. Lild kaja 25 ezer forint, semmi értelme.
Sok féle üzlet van, meghatározott árukészletekre szakosodva. Azok az u.n. régi szatócsboltok már nincsenek, ill. a "mindentárulmulti" sincs elérhető áron és távolságban.
Vagyis az a pár zöldséges egymáshoz igazítja az árait, a 2-3 tőkehúst áruló is hasonlón cselekszik, a coop-ok egy nagyker. különböző utcasarkon levő kisker. boltjai.
Inkább azt nézem, mielőtt indulok, hogy merre van pl. coop + 100-as, vagy coop. + zöldséges... Mert a coop-ban pl. a tőkehús drágább, mint a másik irányban levő tőkehúst is áruló élelmiszerboltban, de az u.n. sajátmárkás konzervek a coop-ban olcsóbb, de a zöldség ott drágább, mint a maszek zöldségesnél.
Egyszer találkoztam egy ismerős hölggyel az utcán, a reklámújság a kezében, és azt olvasva ment egyik boltból a másikba. Sokszor a lábunkat lejárjuk pár ft kedvezményért. És itt a másodikon nincs kiskert, hogy majd a hagymát, salátát, gyümölcsöt termelek magamnak.
"Vettünk hurkához, kolbászhoz való alapanyagot,..."
Mindig tanul az ember. Még ha nem is töltöm bélbe, csak gombócot formázok belőle, akkor is olcsóbb lesz, mint készen venni. Köszi!
Én pont úgy vettem észre, hogy főleg a mai fiatalok nagyon tudatosan legtöbbször másodkézből vesznek ruhát. Amikor én voltam kamasz, akkor ragadt rám ez a szokás és manapság a legtöbb holmim másodkézből van (ruhacserélgetős események, turkálók, ingyenes felajánlások), nagyon ritkán van, hogy újonnan veszek ruhaneműt, természetesen az alsónemű, fehérnemű, zokni mindig új, de kabát, szoknya, cipő lehet használt.
Ahol most élek, ezek a babaholmik nagyrészt ingyen cirkulálódnak egy kisebb szomszédságon belül ("ingyen adom" jellegű csoportok városrészenként), és minden baba pár hétig-hónapig viseli ezeket, tehát nincsenek elrongyolódva.
Anyám saját kezűleg készít tésztát, én is sokszor készítek friss sajtot. Az akciós termékekből szoktam lefagyasztani, ha engedi a fagyasztást. Mi is mindent megvarrunk, megjavítunk.
De írogatni nem szoktam, mire mennyit költök, mert az önmagában akkora stresszfaktor, hogy nem éri meg, mert nem ettől spórolok meg több pénzt. Fejben minden vennivalóra van egy lélektani határ.
Hasonlót akartam írni én is.
Nagyon rég én is írtam a kiadásokat, de rájöttem, semmi értelme.
Kajánál úgy lenne valami értelme, ha tételesen leírnád, hogy az adott összeg mit tartalmaz, akkor talán ki tudnád szűrni, mi az, ami felesleges.
Természetesen legolcsóbb kaja, amit magam főzök. Most már a sajtot, túrót magam készítem. Nem kell tőle félni, összedobni max. fél óra, a többit elvégzi az idő.
TK. kenyeret évek óta magam sütöm serpenyőben. (Cikk az adatlapomon)
Amikor megjön a havi nyugdíj, rögtön félreteszem belőle a havi csekkekre, gyógyszerre, és egyéb fix célra való összeget. A maradék kaja-keretet osztom annyival, ahány hét lesz a következő havi bevételig.
Így csak a kaja-keret-felhasználást vezetem csak azért, mert jobban látni, hol is tartok a heti keretem belül!
A heti keretet igyekszek tartani. Szigorúan csak listával megyek vásárolni, és csak annyi plusz pénzt viszek magammal, ha valami akciósat látok, (hús, zöldség) akkor abból 1-2 evésre-főzésre valót veszek.
Ami csomagolt élelmiszer és akciós, célszerű megnézni a lejáratát, meglehet, hogy azért van leárazva!!
További ajánlott fórumok:
- Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése?
- Autót szeretnék venni, de ez lenne az első.Milyen költségekkel jár egy kocsi?!
- Szalagavató költségek
- Albérlet költségek
- Rendőrségen tett feljelentés után milyen költségek terhelnek engem?
- Adószám kiváltásánál milyen havi költségekre számítsak az adón kívül?