Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hány hajszála hullik ki egy egészséges embernek? fórum

Hány hajszála hullik ki egy egészséges embernek? (tudásbázis kérdés)


1 2
aug. 4. 22:34
Ja. Igen.
aug. 4. 21:54
Úgy értem, az a normális, hogy a régebbi, hosszú szálak hullanak ki, és nem a babahajak. Ha egyszerre túl sok, az abból se jó...
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 6b12a4f57f)
aug. 4. 19:15
Nem tudom. Egy folyamatnak gondoltam.
28. 6b12a4f57f (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 19:11
Egyszerre nőttek, nem?
aug. 4. 18:50
De szinte egyszerre?
aug. 4. 15:44
Az a normális, a hajszálak idővel elöregszenek.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Babi11)
aug. 4. 15:05
A samponját használom, szerintem nagyon jó.
aug. 4. 14:35
Nem tudom, hogy számít valamit vagy sem, de a teljes hosszúságú, vastag hajszálak hullanak ki. Arra emlékeztet, amikor elérik valami és elhullik.
23. Babi11
aug. 4. 12:43
Nekem a covid után hullott nagyon, Varga cseppet használtam 2 hónap után megszünt.
22. Kacsahercegno (válaszként erre: 20. - Globus)
aug. 4. 12:34
Igen, a legtöbb ilyen telogen effluvium epizód hálistennek magától elmúlik 1-2 hónap alatt, akkor is, ha nem csinálsz semmit.
aug. 4. 12:00
Rövid a hajam.
20. globus (válaszként erre: 19. - Kacsahercegno)
aug. 4. 11:47
Megfigyeltem ciklikus hullást. Csak elkezdi, aztán abba is hagyja magától. Meg amikor bizonyos hosszt elér, azt sem bírja.
19. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - Globus)
aug. 4. 11:39
Én a hajam miatt már mindent végigpróbáltam. Mivel nekem nem vitaminhiány okozza a hajhullást, így semmi nem javított rajta lényegesen, viszont sok embernél előfordul, hogy egy ilyen banális dolog megoldja, mert csak alacsony volt a d-vitamin szintje, vagy a vasa, vagy valami. Bár ha FI is tudja az okát és nem ez az, akkor neki sem fog segíteni.
18. globus (válaszként erre: 17. - Kacsahercegno)
aug. 4. 11:21

En semmilyen vitamint nem szedek, de mióta 0 gabonára tértem rá, azóta hullik.

Megnéztem a kenyér vitamintartalmát, b1, b6, most ezt fogom pótolni valamilyen komplexszel.

D-vitaminban nem hiszek, sokan szednek évek óta napi 10.000 NE-t, nem tűnnek egészségesebbnek, mint akik nem.

aug. 4. 11:13

Ezek nem "csodaszerek", ásványi anyagokra, mikroelemekre szüksége van a szervezetnek, vashiány, D-vitamin hiány, meg egy rakás dolog okozhat hajhullást, nem véletlen van az összes hajvitaminban cink, szelén, biotin, folsav... Mert ha ezek lecsökkennek, akkor elkezd hullani.


Amúgy meg ember- és hajfüggő, mi fér bele. Akinek iszonyú dús haja van, annak belefér a napi 100, ha nagyon hullik, akkor még több sem biztos, hogy meglátszik rajta. Meg van, akinek eleve több hullik ki, van akinek kevesebb, erre nincsen egy határérték hogy akkor napi 66 szál felett már nem normális.

16. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 11:11

Sokadik ugyanilyen fórum...

Erre a neten jobban találsz statisztikai választ, a 100-at, amúgy szerintem senki nem tudja megmondani, mert a fésülködésen kívül is rengeteg hullik ki napközben.

Mondjuk gondolom te sem számoltad, mikor azt írod, hogy a napi 100 szállal már parókás voltál, lehet hogy az 200 volt. Megszámoln csak teljesen steril körülmények között lehetne, és az sem mérvadó, mert nem egy napi szinten állandó szám...

aug. 4. 11:05

Nem szeretném részletezni, mert nehéz róla beszélni. Egészségesen táplálkozom.

Szelént sajnos nem szedhetek, de nem is hiszek ezekben a "csodaszerekben".

Pusztán annyi érdekel, hogy ez nég belefér-e az egészséges ember kategóriájába.

14. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 09:48
Nekem totál random módon indul a hajhullás, nem tudnám időszakhoz, helyzethez kötni. Amikor szemmel láthatóan több jön ki, mint szokott akkor elkezdek egy szelén kúrát az mindig megállítja, illetve a babahajak is hamar megjelennek utána.
13. 6b12a4f57f (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 09:26
Mi volt az oka? Mennyire táplálkozol egészségesen? Sokat nyom a latban.
aug. 4. 09:22
Tudod az okát? Inkabb azt kène sos megszuntetni
aug. 4. 09:15

Nem tudom, hogy mennyinő vissza. Korábban volt oka.

Köszönöm a válaszokat.

aug. 4. 08:52
Olyan 20-30. Ha tudod az eü. okát, az ellen nem tudsz tenni? Nekem nagy valószínűséggel androgenetikus alopeciám van, igaz nem diagnosztizálták konkrétan, de meguntam az orvosokat mert magasról szarnak rá, hogy kopaszodsz, ha amúgy egészséges vagy, magyarországon úgysincs erre forgalomban semmilyen gyógyszer. Mindenesetre minoxidilt használok rá, az szinten tartja, de így is vannak jobb meg rosszabb periódusok.
9. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 4. 07:21

Még sosem számoltam. Ősszel szoktam erre rendszeresen rákeresni a neten, mert olyankor szokott hullani, de utána elkezdenek nőni a kis bébihajak, ezért megnyugszom.

Ha visszanő, nem gond.

Ha nem, a 25 is sok.

aug. 4. 07:05

Igen, rájöttem. Ma este leborotválom a maradékot. Rendekek parókát, addig kendőben leszek.

Köszönöm a segítséget.

7. 6b12a4f57f (válaszként erre: 3. - 3198f17214)
aug. 4. 05:32
Szerintem nem normális. Túl sok.
aug. 4. 00:13
Mindegy... Ez van. Köszönöm a válaszodat.
aug. 4. 00:13
Sajnos nem ez az oka. Ma 25 jött ki. Nézegetem a parókákat, csak hát rohadt drágák.
4. tulipán*** (válaszként erre: 2. - Tulipán***)
aug. 4. 00:05
Minden esetre 100 biztosan nem. Én 30-ra tippelnēk, de persze nem mértem, lehet, hogy több. Amikor festettem a hajam, több hullott ki. Talán nálad is bele játszhat ez?
aug. 4. 00:05
Napi 100-ig normális.
aug. 4. 00:02
Fogalmam sincs, de nekem nagyon sok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook