Hány éves a legrégebbi cserepes növényed? (tudásbázis)
Tettem föl a virágomról egy képet.
Nekem is különösen kedves mert a nagymamámtól van, aki 3 éve meghalt.
Az én növényeim nagy része 15 éves lehet (rengeteg van), de van egy pálmám ami már 18 éve az enyém, de már előtte évekig volt az anyósomé. Nála az évek alatt semmit nem fejlődött. Amíg építkeztünk egy nyáron át végig kint állt a tűző napon, sárgult, száradt, kopaszodott. Ő volt az egyik első növény az új lakásban és pár hét elteltével gyönyörű lett, új levelek stb.
Kisfiam első növénye egy 8 éves cikász pálma. Anyósé volt az is, de elsárgult, lehullott az összes levele, már csak a gumója maradt amit kidobott a kertbe. A másfél éves fiam megtalálta és belerakta egy cserép földbe. Öntözgette, szeretgette, és pici idő elteltével új leveleket hozott. Nagyon büszke volt magára és azóta is sokszor emlegeti, h azt ő mentette meg. Most gyönyörű dús cikász boldog tulajdonosa.
Nem ez még januárban történt, lehet, hogy megfázott, bár jó meleg szokott lenni a lakásunkban.
Azóta nem kapok növényt. Van egy barátunk, aki ha meglátja, hogy új növényem van, akkor megkérdezi, hogy halálra lettek e ítélve.
:)
Ha lezuhanyoztad, akkor lehet, hogy a napról vitted be, fel volt hevülve, vagy oda tetted ki, ezért kezdett sárgulni.
Köszönöm!
Kipróbálom! Tőzeget gondolom a virágosnál tudok venni. Az is eszembe jutott, hogy a tusolással öltem meg szegényt, mert időnként leszoktam tusolni a növényeimet. Nem hideg vizzel, hanem langyossal, és ezután kezdődött a levél sárgulás.
Akkor majd zenét is szolgáltatok neki az új ültetéshez:)
Valahol olvastam, hogy a virágok Haydn-t és a kamara zenét szeretik.
Persze szoktam simizni is őket, és beszélni hozzájuk. :)
Vannak futók, amik csakis a félhomályos, árnyékos oldalt szeretik.
Pld. a yukka is olyan! Nagyon jól bírja egy félhomályos előszobában is!
Állott vízzel kell öntözni, és csak annyit, hogy nedves legyen a földje. A napfényt szereti, ezért az ablak közelébe, esetleg az ablak közé tedd.
Gondolom az eredeti földjében van, próbáld meg egy-két centivel nagyobb cserépbe átültetni, és tőzeges földbe.
Előtte a tőzeget be kell áztatni néhány órára vízbe, aztán a cserép aljába teszel néhány szem kavicsot, hogy ne tömítse el a kifolyás útját a tőzeg (gondolom műanyag cserepet veszel), kibéleled egy újjnyi vastag áztatott tőzeggel, majd kiveszed a régi cserépből a virágot (óvatosan, a virág szárát az újjaid közé fogod, és a tenyeredbe beleütögeted a cserépből a földdel együtt a gyökerét). Nagyon óvatosan kicsit leszedsz az eredeti földből, és beleteszed az elkészített tőzeges cserépbe. Aztán már csak nagyon óvatosan megnyomkodod, hogy ne boruljon fel, és egyenesen álljon.
Selyem szobanövény: flamingóvirág
ez a neve a növényemnek:)
Sajnos nálam években nem lehet említeni a növények korát. Nem vagyok nagy kertész, ezért már az is csoda, hogy a legöregebb növényem megérte a 9 kb. hónapot.:)
Karácsony környékén kaptam a férjemtől, január végén már látszott rajta gondoskodásom...Jelenleg a sok levél és virág már nincs rajta 2 db levél árválkodik rajta. A férjem mindig mondja, hogy dobjuk ki, de amíg van rajta levél nem teszem:)