Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha nem tudom, nem fáj? fórum

Ha nem tudom, nem fáj? (beszélgetős fórum)


14. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - Ikebana3)
2019. márc. 3. 23:36

Az orvosos részhez: én hozzátartozóként szeretném az igazat hallani, betegként a diagnózist szeretném tudni, de nekem jósolgasson az orvos, hogy mennyi időm van hátra meg, hogy pár hónap múlva milyen tüneteim jönnek még a meglévőkhöz.

A fórumhoz: én hallottam már olyat, hogy valaki azt mondta, hogy inkább ne tudta volna meg az igazat. Lehet, hogy van, amikor jobb inkább tudatlannak maradni.

2019. márc. 3. 23:17
Kicsit olyan ez, mint hogy van aki direkt kéri legyen hozzá őszinte az orvos. Hát, én nem tudom, hogy akarnám-e tudni esetleg a teljes diagnózist. Egy párkapcsolatban amíg gyanútlan valaki és jól érzi magát egy kapcsolatban, fel sem merül a kérdés, hogy valaki nem őszinte. A baj nem azzal kezdődik, ha valaki letagadja vagy hazudik, hanem azzal, ha valakiben felmerül a kétely, hogy a másik esetleg...Ott elindul a bizalmatlanság és ez kitörölhetetlen nyomot hagy. Ugyanis annak oka van, ha az egyik fél gyanakodni kezd. Olyan pedig nincs, hogy egy nő nem érzi meg, ha gyanakvásra okot adó helyzet van. Mindig megérzi. Az más kérdés, hogy valamiért akarja vagy nem akarja a bizonyosságot. És itt jön a címbeli kérdés. Ha nem tudom nem fáj? Ez azért csalóka, mert igazából tudja, csak nem meri bevallani, nem akar szembesülni. De lehet folytatni a játékot, úgy csinálni mint aki nem tudja és kivárni...De az igazság úgy is kiderül előbb-utóbb.
12. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Krisztiana)
2019. márc. 3. 23:15
Ez egyén- és helyzetfüggő. Az őszinteségre se mindenkinek egyforma az igénye. Aki amúgy is szereti a homokba dugni a fejét, az lehet, hogy a párjától se igényli annyira az igazmondást.
11. Mo-Ma (válaszként erre: 1. - Krisztiana)
2019. márc. 3. 23:12

Ez abszolút egyedi eset függvénye.

Egy kapcsolatban van minimum 2 ember és 1 szituáció.

Ennek a háromnak a viszonya, milyenség határozza meg, hogy a 2 ember hogyan kezeli.

10. 418d911d65 (válaszként erre: 1. - Krisztiana)
2019. márc. 3. 22:48
Őszinteség, ha komoly dolgokról van szó.
2019. márc. 3. 21:46
De ha megtudom sokkal jobban fáj.
2019. márc. 3. 21:36
Nálunk a hazudozás extrém módon elfajult, olyannyira, hogy börtön lett a vége. Most már soha többé egy árnyalatnyi füllentés se fér bele. Nem szabad ezzel játszani. Nyilván nem minden végződik így, de jobb, ha kicsiben sem sumákol senki.
7. Egymanó (válaszként erre: 1. - Krisztiana)
2019. márc. 3. 21:27

Én is az őszinteség mellett voksolok. Igaz, a témàtól függ miért lennél őszinte, vagy miért füllentenél.

Ha megszaladt a mérleg, de szeretem a párom, biztos füllentésnek hatna hogy " de szeretem", mert én gombócnak is szeretem...

De ha felbukkan egy harmadik, azt rövidre kell zàrni.Az màr nem "kegyes hazugsàg", hanem előre megfontolt és szàndékos.

2019. márc. 3. 19:55
Az enyém túl őszinte! És higyjétek el, nem mindenre vagyok kíváncsi!!!
2019. márc. 3. 19:54

Attól függ...


Ha minden nap rám néz, és azt gondolja, meghíztam és dagadt vagyok, akkor jobb ha füllent!!!

2019. márc. 3. 19:17

Csak az őszinteség!!

Egy cseppnyi füllentés sem fér bele!

2019. márc. 3. 18:09
Mindenképpen az őszinteség a járható út. Ha egyszer hazudsz/füllentesz, akkor többször is fogsz, és a végén bele kavarodsz a sok füllentésbe,hazugságba. Én az őszinteséget javaslom, még ha fáj is olykor..
2019. márc. 3. 18:08
Egy darabig biztos megoldás és jó a kegyes hazugság, de egyszer kiderül és sokáig egyébként sem lehet csinálni.
2019. márc. 3. 18:06

Őszinteség egy kapcsolatban....

Mi a jobb ez a kérdésem hozzátok, szerintetek, az őszinteség a kapcsolatban, vagy a békesség kedvéért, a fájdalom mentes kapcsolatért, az "áldott" hazugságok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook