Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Győrbe költözni, Győrben élni - tapasztalatok, vélemények fórum

Győrbe költözni, Győrben élni - tapasztalatok, vélemények (beszélgetős fórum)


19. Regin_a (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 16:47

max netto 400 E, akkor maradok "

El vagy tévedve magaddal illetve a fizetésekkel. Kezdő vagy a könyvelésben, akkor is ha elvégezted, és gyakorolsz valahol

Nézd át ezt az oldalt

[link]

Itt meg láthatod mennyit kinálnak a cégek, gondolom Györben sem más

[link]

18. Elysyum (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 16:35

Kicsit válasz Gabbbicicának is.

A lóvékat elég jól leírtad.


Viszont rohadtúl nem mindegy hol nézed a házat Győr környékén.


Ha mondjuk 15-20 km a bevállalt távolság akkor vannak olyan felkapott faluk ahol valóban 30-40 milla egy lepukkant ház is.

Csak egy példa 81-s főút Töltéstava egy nagyon felkapott hely utána Pér már olcsóbb, de ha nem ragaszkodik a főúthoz, akkor Pér mellet ott van Győrság ami kb ugyan annyira van, mint Pér Győrtől még is olcsóbb.


A fórumnyitónak: Nem értelek a max 200E és társaival.

Nem mindegy milyen állás és melyik cég. A tanár ugyan olyan szarul keres itt is mint ott. Az összes többi az meg változó. Nem azért költöztem erre felé mert it szerettem volna élni. De itt volt/van munka elfogadható fizetéssel. De mostani eszemmel inkább mentem volna a fővárosba, vagyis a környékére. ( nem szeretem a panelt)

17. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 15:46

Ja, csak mert az írtad a környéken, ahol jobb a lehetőség, ott drágább az ingatlan.

Az, hogy mennyi fizetésért találsz majd bárhol is munkát, az nagy lutri, főleg hogy egyelőre nincs végzettséged hozzá. Én fix munkaszerződés nélkül biztos nem ugranék az ismeretlenbe megfelelő anyagi háttér nélkül. Mert az egy dolog, hogy mit zengenek a tv-ben, még ma sem 400 ezer a nettó átlagkereset...

16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2023. aug. 10. 15:35

bocsi; 2-3 műszakot akartam írni.


És a 6-7 hónap albérlet is sok-sok kidobott pénz, ha 500 nettót keresnél, talán behozná az árát, de mikor?


Ha mégis mennétek, először egy munkahelyet kellene lefixálni, úgy nem szabad menni, hogy "ott úgyis jobban fizetnek". Legyen erről papír.:)))

15. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 15:28
Szerintem maradj a sejhajadon, nem tudom hány éves vagy, de család mellett -23 műszak gyárban, nem éri meg. Menjetek Miskolcra, ha a párod úgyis jobban keres, remélem megtarthatja az állását, vagy Miskolcon is megtaláljátok a számításaitokat. :)))
14. gabbbicica (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 14:12

Ismeros 8 oraban netto 350 korul keres konyveloirodaban, 1 muszakban.


Masik ismeros gyárban dolgozik,8 ora, 3 muszak, csak hetkoznap, heti valtas, neha tulora, 450-500 nettot kap.


Szinten gyár, de folyamatos munkarend, 2x12 ora nappal, 2x12 ora delutan, 4 nap szabad. 500-550 netto.


Gyortol 15 km-re lepukkant kockaházak 30-35 millio. Kozelebb dragabb. Nezz szet az ingatlan.com-on.

2023. aug. 10. 13:30

Fincsi, csak ideiglenesen. Ezt a lakást ígyis-úgyis eladjuk, mert ebből a városból mindenképpen el akarunk menni, csak az a kérdés, hogy itt megyén belül mozogjunk-e (megyeszékhelyre) vagy érdemesebb távolabb menni. Az albi max fél év lenne, amíg kiismerjük magunkat az ottani környéken, nyilván szükség lenne pár hónapra, mire járatosak lennénk arrafelé, nem veszek 300 km-re vaktában egy lakást vagy házat.

Bichi, pont ezért kérdeztem, hogy érdemes-e váltani arrafelé. Itt a "végeken" max 200 E (tehát azért is megyünk el ebből a városból, mert itt nincs több), megyeszékhelyen 300-350 E kb max, ezért kérdeztem, hogy nyugatabbra mire lehet számítani, mert ha azt mondjátok, hogy hát max netto 400 E, akkor maradok a sejhajomon, nem égetek fel magam mögött mindent, akkor csak szimplán bemennénk Miskolcra.

Elysyum és szeretsz ott lakni, milyen, hogy érzed magad?

12. Elysyum (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 12:19

Nos ebben lehet picit tudok segíteni.

Alföldről költöztem Győr mellé, most már igaz vagy 20 éve.

11. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 12:01
Jó nő vagy, van esélyed Zsoltinál.
10. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 11:57
De akkor ha a környéketeken van lehetőség jobban keresni, akkor az miért nem opció, hogy oda jelentkezel. Pesten is utaznak egy munkahelyre az emberek 1 órát...
9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 11:30
El ne menj már saját lakásból albérletbe!
8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 10:32

Gyárban joval tobbet lehet keresni Győrben, mint Borsodban.


Ezzel szemben a lakasok es az alberletek ára az egekben. Ami Miskolcon 20 millios panel lakas, az Gyorben 40 millio.


Gyor kornyeki falvakban is lepukkant csaladi házak vannak 20-30 millioert. Felkapottabb, kozelebbi falvakban egy ures telek 15-20 millio.


Alberletek is drágábbak.


A kaja, rezsi nagyjabol ugyanannyi.

7. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 09:05

Csak a Győr/környék árait ismerem nagyjából,,azt nem tudom arra mi van.

Akkor ez már nem kérdés:)

2023. aug. 10. 09:05
Az albérletet én sem preferáltam soha, viszont egy pár hónapra muszáj lenne, mert nem vagyunk sem ismerősök, sem járatosak a környéken, hogy hol lenne érdemes venni házat. Egy ingatlan vásárlása nagy falat, így előtte mindenképpen tájékozódnánk, csak így messziről több száz km-re nehéz, ehhez kellene pár hónap albi, hogy valamelyest "kiismerjük" magunkat.
5. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 09:01
Én csak abban az esetben tenném át magunkat az ország másik felébe, ha tudok venni valamilyen hajlékot. Albérletbe nem.
2023. aug. 10. 09:01
És amit még tapasztalok, hogy ami megfizethető áru lakás/ház lenne, ott azért annyi, mert nulla vagy nagyon korlátozottak a lehetőségek. Ahol már jobban el lehet helyezkedni dolgozni, ott már az ingatlanárak is jóval magasabbak, ez pl itt a mi környékünkön tipikusan igaz.
2023. aug. 10. 08:59
Nézegettem, mit is mondjak itt Borsodban is tudod hol olcsó? A dögös peremvidéken... Ami megyeszékhelyen vagy annak 10-20 km-es vonzáskörzetében van ugyanúgy el vannak szállva az árak, mint az ország azon részén, hasonló nm-átlagok vannak mind a két részen.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 08:52
Amivel először számoljatok,,és nézzétek meg,,az a lakások, házak árai.
2023. aug. 10. 08:47

Sziasztok!


Borsodban, egy kisvárosban élek. 200 E Ft-nál megáll szinte a legtöbb állás, nem tudok elhelyezkeni normális, jól fizető munkahelyre. Nagyon erősen gondolkodunk a váltáson, igaz férjem jól keres, egy új munkahelyen biztos nem hozna haza ennyit, mint most, de nyilván ez nem maradhat mindig így, mert ő is el akar jönni és én sem akarok itthon ülni. Van 2 gyerekünk, viszonylag még kicsik (5,5 és 7,5 évesek). Én most jelenleg mérlegképes könyvelői suliba járok, februárban végzek, ha minden igaz. Most adódott egy olyan lehetőségem, hogy elmehetnék könyvelőirodába (egyelőre papír nélkül is felvennének), a fizetés itt is annyi, amit fentebb írtam, viszont gyakorlatnak, sulihoz segítségnek, amolyan mankónak jó lehet, segítene a tanulásban is, nem mellesleg a sulis időszak alatt is lenne munkám.

Szerintetek érdemes-e "átmenni" az ország másik felére, lehet-e annyival több pénzt keresni ott, hogy ki tudjuk alakítani az életünket? Nem vágyom hú de nagy dolgokra egy kis családi ház, biztos munkahely és a családi béke, nekem ennyi kell. Érdemes-e itt feladni mindent (a városból, ahol most élünk tuti elköltözünk, ha más nem a megyeszékhelyre), csak az a kérdés, hogy maradjunk-e itt helyben, vagy próbáljunk meg nyugatabbra menni, érdemes-e ott elkezdeni kiépíteni az életünket? Annyival könnyebb helyzetben vagyunk most, mint mondjuk fiatalon, hogy van saját lakásunk (amit jövőre el akarunk adni) és némi megtakarításunk is, tehát nem üres zsebbel vágnánk neki ennek az egésznek. Viszont attól tartanék, hogy annyival nem lenne jobb ott sem a helyzet, sőt még egyes dolgok drágábbak lennének (bizonyos szolgáltatások, boltok, albérlet) és elkezdenénk felélni a pénzünket csak azért, mert jobb életre vágytunk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook