Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek fogszabályozás segítség fórum

Gyermek fogszabályozás segítség (beszélgetős fórum)


júl. 22. 17:48
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!
9. Sirga (válaszként erre: 8. - Sirga)
júl. 22. 10:13
Bocs: szóval, első alkalommal, a mintavételkor egy csekket is kaptunk, amin a fogszabályozó költségének ránk eső részét be kellett fizetnünk. :)
8. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 10:11
Lányomnak kivehető fogszabályozója volt, TB alapon. Fogorvostól kaptunk beutalót - ha jól emlékszem, egyúttal panorámaröntgent is kért -, azzal kértünk időpontot fogszabályozásra. 2-3 hónap múlva mehettünk. Mintát vettek, és adták az új időpontot. Párezer Ft volt (Tényleg max. 5.000, de ennek jó 10 éve.) Legközelebbre kész volt a fogszabályozó, és onnantól már mindig adták a következő időpontot.
júl. 22. 07:57
Mindkét gyerekem átesett fogszabályozáson. A lányomnak enyhén kell szabályozni, a fiam komolyabb eset volt, mert nem fértek el a fogai, össze-vissza nőttek ezért. TB alapon próbáltuk először, de egy olyan lehetetlen éjszakai boxolóknak való fogvédőt kellett volna hordania, amitől folyt a nyála, nem tudott aludni, így végül elmentünk magánba. Ott nagyon szépen és kíméletesen megoldották igaz, nem volt olcsó.
júl. 21. 19:27

Nekünk fogorvos adta a beutalót.

Nem tudtuk, de célszerű már panoráma röntgenképpel menni.

Több hónap volt a várakozás az időpontra (kisváros).

Pontos árakat nem tudok, de TB alapon olcsóbb valamivel.

5. papája (válaszként erre: 3. - Papája)
júl. 21. 14:58
A várakozás néhány hónap volt.
júl. 21. 13:35

Szia! Amíg van tejfog addig is lehet éjszakai fogszabályozóval megkezdeni, hogy könnyebb legyen a ragasztott fogszabályozóval dolgozni. 7-8 éves korban már ideális a kivehetővel elkezdeni.


Azt nem tudom pontosan, hogy azt támogatja a tb vagy sem, de a ragasztottat már lehet igényelni. A tb támogatottra sokszor éves várakozási lista van.


Én fogászati asszisztensként dolgoztam 3 évet, de privátban, tehát nem támogatottan és nem is a fogszabályzós orvos mellett. Azt viszont tudom, hogy a tejfogak szabályozása kivehetővel nagyban elősegíti azt, hogy a maradandók jól helyezkedjenek és könnyebb legyen őket korrigálni.

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 12:37

Unokám 1 éve 16 évesen kezdte a fogszabályozást. TB alapon. Azt mondták az orvosok, ez a legjobb időpont.

340.000 Ft-ot fizettek, amikor elkezdték a kezelést, ezen kívül nem kellett fizetni a gyakori ellenőrzéseken, állításokon.

Most 1 év után levették a rögzített alsó-felső eszközt. Gyönyörű lett a foga, de most 1-1.5 évig még viselnie kell kivehető készüléket napi 12 órában. Ennek ára 50.000 Ft.

2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 11:00
Szia! Nekem volt fogszabályzóm, de 14 éves koromban tették fel. Szerintem ilysn kis korban nem teszik fel, mert még van tejfog. Amúgy tb alapon van, nem tudom h volt-e változtatás, de nekem a készülék 80%-át fizette a tb, így maga a készülék nem került sokba, viszont gyakran kellett menni a fogszabályozó orvoshoz kontrollra, állításra, és ott mindig fizetni kellett.
júl. 21. 10:36
Sziasztok! Olyan anyukák segítségét kérném,akiknek a gyerkőceinek fogszabályozásra van szüksége, és már túl vannak ezen, és tudják a menetét, hogy elsőnek hova kell menni. Tb alapon esetleg van lehetőség fogszabályozásra? 8 éves gyerkőcről lenne szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook