Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyerektéma pasiszemmel, avagy most: igen vagy nem? fórum

Gyerektéma pasiszemmel, avagy most: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2
46. csikil4ny (válaszként erre: 40. - AKisHableány)
szept. 14. 17:00

Én az őszinte beszélgetésekben hiszek. Meg az önismeretben. Meg az sem árt, hogyha őt megismered. Mik a tervei, hogyan képzeli el az életét 5, 10 év múlva, egyezik-e a tieddel, vannak-e közös tervek, vagy csak élni szeretne egyik napról a másikra.


Neked meg legyen saját elképzelésed. Ha úgy alakul érzel-e elég erőt, hogy egyedül felneveld a gyermeked, gyermekeidet? Nem élveznéd-e kicsit ki a kapcsolat axon részét, amikor csak egymásra figyelhettek? A gyermek születése minden kapcsolatot megváltoztat, kiét erősíti, kiét gyengíti.


A gyermek egy életre szóló elköteleződés, nem lehet visszacsinálni. S akárki akármit mond a gyermeknevelés oroszlánrésze a tied lesz, ez a te döntésed.


Nyiltan érdemes kommunikálni. Azt is, hogy bizonytalan vagy, azt is, hogy sértődött vagy. Az ő álláspontját meg kérdezéssel tudod meg, nem kell kitalálnod.

45. liliom10 (válaszként erre: 29. - AKisHableány)
szept. 14. 14:39

Megvette Neked a gyűrűt ? Milyen alkalomból ? Nem eljegyzési gyűrű ? Arany ? Ezüst ? Vagy...?

Mondtad,hogy kb. hány fős lakodalmat képzelsz el ?

44. michelle.r (válaszként erre: 36. - AKisHableány)
szept. 14. 14:08

Kicsit sokszor olvstad a nyuszika és a fűnyíró sztorit. 😂

Tényleg rakjál rendet magadban, ha az, hogy szerinte fél év még nem elég egy gyerekhez, mert még össze kell csiszolódnotok ezt jelenti, akkor akkor nagyon nem vagy integritásban saját magaddal sem.


Szuper, rúgd ki a p.csába, majd jön egy másik, aki azonnal családot, gyereket akar, de már a terhesség közepén máshol kujtorog.

43. liliom10 (válaszként erre: 40. - AKisHableány)
szept. 14. 11:09

Csak a tervekről írtam, nem azt, hogy most házasodjatok össze. Persze, hogy kevés a fél év, de ha Veled képzeli el az életét, és már most se bánná, ha teherbe esnél, akkor tervezni is lehet. Ahogy írtam, jövőre tavasszal vagy nyáron lehetne is esküvő, aztán bármikor baba, amikor eldöntitek, és tegyük fel, hogy jön is majd hamarosan.

Szerintem együtt lakva azért hamarabb megismerik egymást a párok, mint akkor, ha csak randizgatnak.

42. LBO (válaszként erre: 1. - AKisHableány)
szept. 14. 10:51
Mivel te azt mondod hogy még ráértek, várhat még a baba, ezért gondolja meg magát félúton. Szerintem.
41. Kacsahercegno (válaszként erre: 34. - AKisHableány)
szept. 14. 10:48

Kicsit végletekben gondolkozol, annyit mondott hogy még csiszolódnotok kell, te meg egyből lemondasz mindenről meg "soha többé" nem hozod fel. Azért az érthető, hogy fél év után vannak fenntartásai, neked is kellene, hogy legyenek.


Úgy nem lehet értelmes kapcsolatban lenni, hogy nem hiszed el a másiknak amikor azt mondja hogy veled képzeli el, meg hogy belelátsz ilyeneket, hogy sosem fog készen állni meg stb. Teljesen normális, hogy fél év kapcsolat után nem akar valaki gyereket, meg szerintem ez egy férfitől is elvárható felfogás, hogy előbb meg akarja kérni a kezed, meg összeházasodni. Biológiai óra ide vagy oda, azért valamennyi időt adnék ennek...

40. AKisHableány (válaszként erre: 39. - Liliom10)
szept. 14. 10:44

Mindenképpen visszatérek még erre idő múltán, de nem várnék egy évet.

Hátha kicsit észbekap addig.

De persze annak is igaza van aki azt mondja h alig fél év korai...


Most beszélgettem erről Anyuval, Ők 45éve házasok,3an vslagyunk tesók.

Mondta,hogy higgadjak már le, ez még korai, komoly döntések ezek..mert az sem jó,ha beleugrunk és lehet van visszaút,de már nehezen es a gyerek szenvedi meg...mindez egy nőnél is életre szól,de értsem meg hogy egy pasinál is.

adjak neki időt és ne cs*sztessem...majd ha 1év múlva is itt tart,akkor aggódjak,addig ne!

39. liliom10 (válaszként erre: 38. - AKisHableány)
szept. 14. 10:40

Sokat kell beszélgetni a komoly dolgokról ! Ha látja, hogy bizonytalan vagy.

, nem fog semmi változni. A legtöbb férfi nem lép, ha jó dolga van. Neki így is jó. Csakhogy egy nőnél ketyeg a biológiai óra.Legtöbben, ha megtaláltuk az Igazit, gyereket is szeretnénk vele, tőle. Ismerek olyan nőket, akik mindig csak halogatták a gyerekvállalást, aztán mikor 36-40 évesen már nagyon akarták, nem estek teherbe. Egy férfi sokáig lehet apa, akár 50 évesen vagy később is, őt nem sürgeti az idő. A barátod tényleg szeretne családot, vagy csak álmodozik ?

Én még azt is mondanám neki, hogy 1 év múlva újra megkérdezem, velem tervezi-e a hátralevő életét, aztán eldöntöm a válasza után, hogy vele maradok vagy nem.Nem éldegélnék 32 , vagy még több évesen tervek nélkül. Ezt tudnia kellene a barátomnak !

szept. 14. 10:12

Persze, mi is veszéltünk a sorrendről, egyet értettünk.


De már abban sem hiszek, pedig még most is állítja,hogy velem szeretne mindent!

De már nem hiszek ebben, sem a gyűrűben..azthiszem csak hiteget...lemondtam a nagy tervekről🤷‍♀️rosszul esik,de ez van.

37. liliom10 (válaszként erre: 34. - AKisHableány)
szept. 14. 09:42

Tudom, én konzervatív vagyok. Egyszerűen megmondanám, hogy esküvő nélkül nem akarok gyereket, tehát addig védekezünk. Ha nem veszel feleségül, tőlem nem lesz gyereked. És azt is megmondanám, hogy ezt többé nem is hozom szóba, a többi rajta múlik.

Nem kell semminek rosszul esni,megsértődni,stb., csak a másiknak tudni kell, miről mi a véleményed, mit döntöttél.

A férjem mindig szerette az őszinte véleményemet, vagy elfogadta, vagy addig beszélgettünk valamiről, még együtt nem döntöttünk a témával kapcsolatban.( Már nagyszülők vagyunk.)

36. AKisHableány (válaszként erre: 35. - Liliom10)
szept. 14. 09:40

Igazad van!

Én is soerrendet szeretnéky kehet Ő is.

Vagyis beszéltünknerről már, egy véleményen voltunk.


De tudod, én lemondtam erről IS.

Elengedtem az egészet, hisz gondolom az eljegyzésre és az esküvőre sem fog soha készenállni, feltételezem ezek után,hogy azok is csak légbőlkapott ígéretek..

35. liliom10 (válaszként erre: 34. - AKisHableány)
szept. 14. 09:32

Fél év kevés idő, és már együtt is laktok. Miért nem lehet előbb , mondjuk jövő tavasszal összeházasodni, és utána készülni babavállalásra ? Azt írod, a barátod szeretne családot. Akkor miért nem jó a hagyományos sorrend ? Amelyik férfi egy életre tervez, az megkéri a szerelme kezét !

Hajdanán mi megbeszéltük - pár hónappal az esküvő után- hogy mától nem védekezünk, jöhet a baba. Jött is. Eldöntöttük és kész. Nem szeretkezés közben filóztunk, hogy védekezzünk - e .

szept. 14. 09:22

Ma reggel ébredés után felhoztam a témát.

Elmondta,hogy szíve szerint most is belevágna, de mivel még csiszolódnunk kell, így várna vele picit még...nem esett jól,de bólintottam.

Mondtam,hogy akkor viszont védekezzünk tovább. A fogamzásgátlót viszont nem szeretné, ezt tiszteletben tartom.

Marad az óvszer.

Eléggé rosszul esik a kis szívemnek, de én megfogadtam,hogy tőlem többet nem hall erről a témáról, sem a gyűrűről.

Nem vesztünk össze,csak részemről van pici sértődés,mert átverve érzem magam ...kértem hogy később se ígérjen semmit.

Én lezártam a témát, nem is mondok neki már semmit ilyesmikről, úgy döntöttem...később sem.

Ki tudja, talán csak hiteget🤷‍♀️tipikus pasi, valahogy nem lepődöm meg

Ez van🤷‍♀️🙃

33. asztanaviszta (válaszként erre: 23. - AKisHableány)
szept. 14. 07:24

Először magadban kellene rendet tenni.

Tervezel vele hosszú távú elköteleződést, közös gyereket?

Fél év még nem hosszú idő, amióta együtt vagytok.

Jobb időt hagyni.

32. asztanaviszta (válaszként erre: 3. - 55Judit)
szept. 14. 07:23

Fél éve vannak együtt.

Valószínűleg a párjával együtt szeretné meghozni a végleges döntést.

Szerinted mi a normális viselkedés?

szept. 13. 20:49
Fél éve vagytok együtt. Még egymással kell ismerkedni együtt lenni élvezni mert gyerek után minden megváltozik. Ne azért szülj mert ő akar, hisz neked eddig eszedbe sem jutott hanem majd azért mert így akarod. Magadnak szülöd, nem neki. Gondold át.
30. timycat (válaszként erre: 1. - AKisHableány)
szept. 13. 20:28
Fura, de szerintem neki tedd fel ezeket a kérdéseket.
29. AKisHableány (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
szept. 13. 17:53

Természetesen🙃

Megmutattam melyik tetszik..miután elmúlt a nagy lányos zavarom😅🤭

28. AKisHableány (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
szept. 13. 17:52
Így legyen🙏
27. michelle.r (válaszként erre: 23. - AKisHableány)
szept. 13. 17:48
És választottál gyűrűt?
26. michelle.r (válaszként erre: 1. - AKisHableány)
szept. 13. 17:43

Remélhetőleg csak azért, mert fél éve vagytok együtt. Mert felelősen gondolkodik a családalapításról.


Örülj neki, hogy ilyen, időtök pedig még rengeteg van.

25. Bichi (válaszként erre: 23. - AKisHableány)
szept. 13. 17:38
Ha mindenről lehet vele beszélni, akkor ezt a kérdést miért nem teszed fel? Vagy ez kellemetlen neked? Főleg azért, mert szerintem nics olyan, hogy "pasiszemmel", mert egyik így gondolja, másik máshogy. Én például egyáltalán nem tudom a férjemre ráhúzni a pasi sémákat...
24. AKisHableány (válaszként erre: 22. - Srcrss)
szept. 13. 16:25
Igenis!🫡😉
23. AKisHableány (válaszként erre: 21. - Kacsahercegno)
szept. 13. 16:24

Természetesen, bármilyen témáról lehet Vele beszélni.

Ő az, aki még a problémás szituációkban is a megoldást keresi.

Aki, akkor is nyugodt és észérves,amikor Én már felrobbanok.

Nincs olyan,amit ne tudnánk megbeszélni...csak ez, hogy is mondjam: nekem olyan extra kényes téma...sajnos.


2hete nyaraltunk kettesben.

Húzott kezemnél fogva balra, nem ertettem merre.

Mire felnéztem már az ékszerbolt előtt álltunk.

Betessékelt és kérte hogy mutassak rá arra a gyűrűre ami nekem tetszik.

Olyan zavarban voltam,hogy fel sem fogtam mit kér.

Múltkor megkérdezte este a lépcsőn ülve,hogy hány főre tvezném a lagzit?

Mondom: parancsolsz? 😳😅

22. srcrss (válaszként erre: 16. - AKisHableány)
szept. 13. 16:22
Ha legközelebb azt mondja, hogy nem akar gumit húzni, akkor te mondd azt, hogy OK. Ennyi.
21. Kacsahercegno (válaszként erre: 18. - AKisHableány)
szept. 13. 16:19
Hát nem tudom, inkább ebéd közben, mint az ágyban, ott senki nem tud tiszta fejjel gondolkodni jó esetben. Olyan, mintha komolyan sem venné a témát, ha csak szex közben jön ez fel. A többi közös tervről lehet vele beszélni?
20. AKisHableány (válaszként erre: 19. - Kacsahercegno)
szept. 13. 16:19

Nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszodat, így ismeretlenül is🙏😊

Ez kissé észhez térített,mert igazad van!

19. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - AKisHableány)
szept. 13. 16:16

Előbb azt döntsd el, te mit szeretnél. És utána egyértelműen kommunikáld azt. Felnőtt emberek vagytok, de kicsit úgy tűnsz itt az írásod alapján, hogy magad sem tudod, és tőle várod, hogy eldöntse helyetted is. Ahogy írod, életre szóló felelősség, döntés, nem kell elhamarkodottan beleugrani.


Meg lehet ő is úgy van vele hogy előbb megkérné a kezed, legyen esküvő stb, ezekről tényleg nem tilos beszélni, legalább nagy vonalakban, de konkrétumokban, hogy ki mit meddig szeretne megvalósítani. Azt hogy az előző kapcsolataidban mi volt, főleg ha nem ideális a szituáció, nem kell megismételni. Attól hogy az exeiddel nem lehetett nyíltan beszélni erről, meg elvárták hogy az ő akaratuk legyen a mérvadó, a mostani párod remélhetőleg nem ilyen...

szept. 13. 16:12

Egyébként, kérdezek még:)


Egy Férfi hogy van ezzel a döntéssel?

Szex közben egyszerűen nem veszi ki,vagy előtte elmondja,hogy mostantól babaprojektet szeretne?:)


Mert én kérdeztem Tőle,hogy ezt szex közben mondja, de komolyan?

Erre Ő "Édesem, miért ebéd közben, tárgyalásként beszéljük meg,hogy kivegyem-e ?"

17. srcrss (válaszként erre: 14. - Channa*)
szept. 13. 16:09
Én is ezt gondolnám. Az ellenkezőjét kommunikálja annak, amit állítólag szeretne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook