Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás torta tejérzékenyeknek? fórum

Fogyókúrás torta tejérzékenyeknek? (beszélgetős fórum)


jún. 27. 11:44
Ha feladod a küzdelmet, ajánlom a Zabrakadabra cukrászdát. Sok mindent vettem már ott, nincs olyan érzésed, hogy az egészség oltárán fel kell áldoznod a finom ízeket és állagokat.
12. michelle.r (válaszként erre: 8. - Amaunet)
jún. 27. 11:43

Ööööö, én pl. elég megbízhatatlan vagyok a Daubner Fekete erdő tortája mellett. 😜


Sajnos nem igaz, hogy bármelyik cukrásznak lesz ajánlata. Pár napja beugrottam egy barátnőmhöz, megkért, hogy szerezzek neki glutén és laktózmentes reggelit. Nagyjából mindenhol úgy néztek rám, mintha azt kérdeztem volna, venne-e nekem egy repteret? 🙄Elég forgalmas hely pedig, szerintem lenne rá kereslet.

11. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 10:24
A vegán torták között keresgélj! Például a zizikalandjai oldalon is van finom, ezt nem vegánként mondom.
10. Lady Lavender (válaszként erre: 6. - Bichi)
jún. 27. 10:14
Vagy valami kisebb pogácsa méretű tortát mindenkinek :D
jún. 27. 07:51
Paleo vagy TENÉ receptek közt keresgélj. Azok mind tej, hozzáadott cukor és édesítőszer mentesek. Ha aszalt gyümölccsel édesíted a tortát, akkor alacsony marad a glikémiás indexe, vagyis hiába van benne természetes cukor a gyümölcsből, mivel lassú felszívódású marad, nem hízlal. Persze itt is fontos a mérték. Sok diétás édesség alapja például az édesburgonya, mert az is ad édességet, és krémes állagot, de lassú felszívódású.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 26. 23:49

Szerintem itt elsősorban a tejérzékenység kell, hogy szempont legyen. Bármelyik diétába belefér egy szelet torta. Gondolom, nem fejenként, egy ültő helyben akartok elfogyasztani egy egész tortát.

De bármelyik cukrásznak elmondod a kritériumaid lesz ajánlata.

7. Dgdhb (válaszként erre: 4. - Bichi)
jún. 26. 21:39
Egyszer megehetik, annyitól nem fognak meghízni.
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 26. 21:04

Ha édesítőt nem akarsz használni, akkor felejtsd el. Mert bármi ami édesítene, az vagy mesterséges, vagy természetes, vagy gyümölcs alapú, ami meg már közel sem fogyókúrás.

Vagy viccesre veszed, és sós torta lesz :D

jún. 26. 20:55
Szerintem inkább rajzolj nekik egy tortát! 🙂
4. Bichi (válaszként erre: 3. - Dgdhb)
jún. 26. 20:45
Ez nagyon nem fogyókúrás...
jún. 26. 20:02
Tej-tojás mentes piskóta a torta lapjához. 15 dkg liszt,15 dkg cukor, fél tasak sütőpor,5 dkg tejmentes margarin pl. Liga,2 dkg kukorica keményítő, 1 dl kókusztej,fél dl ásványvíz
jún. 26. 18:28
Ja, és szeretik a pisztáciát, mogyorót, ilyesmiket.
jún. 26. 18:27

Adott egy páros, akik együtt fogyókúrába kezdtek, már egy hónapja kitartanak benne, és van is eredménye. Júli első hetében az egyiküknek szülinapja lesz, és szeretnénk őket meglepni egy tortával, úgy, hogy mindketten ehessenek belőle. A plusz nehézség a dologban az, hogy az egyikük tejérzékeny (nem ehet semmilyen tejterméket, laktózmenteset sem), és érzékeny a mesterséges édesítőszerekre is. A természetes édesítőszereket pedig még eddig nem próbálta (ki tudja, mit okoz a szervezetében).


Szóval a feladat adott, ki milyen furfangos recepttel tudna előállni? :D


Előre is köszi az ötleteket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook