Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Etikus, ha felmondok egy munkahelyen írásban és ezt csak a főnökkel magával közlöm? fórum

Etikus, ha felmondok egy munkahelyen írásban és ezt csak a főnökkel magával közlöm? (beszélgetős fórum)


15. Csillagszem38 (válaszként erre: 10. - Alinka01)
júl. 20. 14:59

Kizarolag a munkaltatoi jogkor gyakorlojaval kell kozolnie irasban a felmondast, ami sokszor nem a kozvetlen felettes.

(Ezt a doksit irasban vetesd át!)


Az, hogy ő kinek mondja el szoban ezt kovetoen teljesen lenyegtelen.


Nekem anno a jegyzo volt a munkaltatoi jogkor gyakorloja, elokeszitettem a papiromat mikor megjott az igen valasz a masik helyrol, es mielott elvittem leadni a hr-re, bementem szolni a kozvetlen felettesemnek, hogy megyek a hr-re beadni a felmondasomat. Utana elmondtam mindenkinek

14. Mizantróp (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
júl. 20. 14:56
Nem tudom, a többin milyen feeling uralkodik, a IV. kerületiben ótvar gennyes emberek voltak, a nyomin meg vágni lehetett a rosszindulatot és az aljasságot.
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Mizantróp)
júl. 20. 14:53
Fu dejo h nem mentem az ugyeszsegre dolgozni😬
júl. 19. 16:38

Úgy tűnik, jogilag elég nagy zűrzavarban vagytok!

A munkavállalónak hivatalos úton, írásban is jelezni kell a felmondási szándékát a munkáltató felé. De a munkáltató nem feltétlenül a közvetlen főnök (kis magáncégnél persze lehet), hanem az a jogképes személy (adott esetben jogi személy), aki munkaszerződés alapján munkavállalót foglalkoztat.

Te írtad alá a munkaszerződést, nem a közvetlen főnököd. A HR veled köteles közölni a felmondási idő hosszát, hogy igényt tart-e a cég azidő alatt a munkádra vagy felment alóla. Kiadja az elszámolási ívet (máshogy is hívhatják), amellyel elszámolsz a cég által neked kiadott eszközökkel, pl. kaptál munkahelyi használatra telefont, laptopot.

Nem is értem, miért nem természetes, hogy szépen beadod az írásbeli felmondást a HR-nek, és persze tájékoztatod erről a közetlen főnököt is.

Közben arra is érdemes gondolni, hogy érdemes-e egyoldalúan felmondani vagy hasznosabb közös megegyezésre törekedni a munkáltatóval.

11. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 19. 07:53
Csak a közvetlen főnököddel kell közölnöd.
júl. 18. 22:16

Háát, szerintem a nagyobb cégeknél van egy rendje a munkáltatói jogok gyakorlásának, eszerint annak is, hogy kinek kell benyújtani a felmondást, hogy az szabályos, hivatalos legyen. És annak is az SZMSZ-ben vagy valami hasonló belső előírásban van szabálya, hogy a felmondási idő alatt miként kell átadni a feladatokat, elszámolni pl. a dolgozó nevére kiadott eszközökkel, ilyesmi.

Akkor pedig már nemcsak a közvetlen főnök tud a távozásról.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 21:21

Ha csak nem próbaidő alatt vagy akkor faarccal bejársz még 30 napig melózni? 🙄 Érdekes. A munkakörödet kinek, hogy adod át ha nem szólsz senkinek?


Arra figyelj, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlójának közöld a felmondásod, ami nagyobb cégeknél nem a közvetlen főnököd vagy a góré maga.

júl. 18. 21:19
Az utolsó munkahelyen, a nyomozó ügyészségen nem szóltam egy árva mukkot sem. Ott olyan szinten mérgező a légkör, vágni lehet a rosszindulatot és a sunyi aljasságot. A normális, kedves, becsületes ügyészek vagy elmenekültek onnan, vagy kigyűlölték őket.
7. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 21:16

Engem az érdekelne, hogy miért nem szólsz nekik? Szerintem is gáz, hogy egyszer csak eljön a nap, és nem mész, ők meg csak lesnek, hogy vajon mi lehet veled...

Én nem tudom elképzelni magamról, hogy ezt csináljam, ha szeretem őket, ha nem...

6. Mizantróp (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 21:08
Le vannak sz.va. Úgyis ott hagyod őket...
júl. 18. 18:54

Igen!

Ez a cégre meg rád tartozik!

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 18. 18:38
Igen. Nem tartozik másra
júl. 18. 18:37
mert vannak akik szerint semmibe kutyába nézem a közvetlen kollegákat hogy még nekik se szóltam.... hogy napi 8 órát együtt szopok velük és nem futja 1-2 mondatra tőlem... hát nem szóltam.
júl. 18. 18:35
Az.
júl. 18. 18:34
etikus ha felmondok egy munkahelyen írásban, és ezt csak a főnökkel magával közlöm, senki mással még a közvetlen kollegákkal se, és a főnökre hagyom hogy kivel és mikor közli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook