Életstílus avagy a bőség zavara. (beszélgetés)
Igen én is a fokozatosságra törekszem, a hirtelen dolgok, mint már írtam félek,hogy elveszik a kedvem. Köszönöm a tippeket.
Találtam egy kis érdekességet a lisztekről:
Egyetértek! Kísérletezni kell, van ami egyáltalán nem sikerül elsőre, hiszen másképp viselkedik, mint az egészségtelenebb "testére". Én a sóval, cukorral, liszttel, zsírokkal, olajokkal,rostbevitelllel kezdtem.
A rossz minőségű, csomósodásgátlókkal telepakolt, káliumos, bolti sót lecseréltem tiszta nátrium-klroidra, azaz konyhasóra és himalájai sóra, amely 84 féle ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz. (de sajnos már ezt is manipulálják, úgyhogy nagyon meg kell nézni, mit veszel, bár ez mindenre igaz!).
Cukor helyett én kókuszcukrot, jó minőségű barna cukrot, termelői mézet (mézbarlang.hu) és fruktózt használok. Nekem nem a nullkalóriás étel a lényeg, hanem az, hogy egészséges legyen. Mesterséges édesítőt nem használok. Kávéba is mézet szoktam, nagyon finom!:)
Rostbevitelt kell növelni, ezt a gyümölcsökkel-zöldségekkel lehet a legjobban, de az ősi magyar növényekkel is: köles, bulgur, valamit sok müzlit, zabkorpát fogyasztok,az utifűmaghéj
is renden tartja a bélrendszert.
Nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen zsírokat, olajokat fogyasztasz. Nekem egy egész kollekcióm van itthon "átlag szemmel" nézve különlegesebb olajokból. Ezek azok, amelyeken nem spórolok, mert ég és föld a különbség egy olcsóbb kategóriás oliva, és egy drágább, esetleg bio olívaolaj között. Még nem vizsgáltattam be, de úgy gondolom, a finom, intenzí íz és illat mindent elárul, hogy melyikben van több hasznos anyag, melyiket dolgozták fel kevésbé.Olajból mindig hidegen sajtoltat vegyél. Nekem az "alapkészletemben" mindig van olívaolaj, napraforgóolaj(nem vagyok bio őrült, de ebből csak és kizárólag biot veszek, amit korábban napraforgóolajnak ismertem, az egy....inkább nem minősítem), van itthon tökmagolaj, lenmagolaj, mogyoróolaj. Kókuszzsírban és sütök, nagyon finom, egészséges alternatívája a disznózsírnak pl. és nagyon jó tulajdonságokkal rendelkezik, nem habzik, nincs mellékíze, szobahőmérsékleten visszadermed. Pálmaolajjal is lehet próbálkozni, hasonlóan jó vele sütni. Ezek az alapok, de mivel nagy rajongója vagyok az olajknak, ezért van itthon még vagy 10 féle. Ezeket apránkéntt szoktam beszerezni, nem úgy kell elképzelni, hogy bemegyek a boltba, és 50 000-ért veszek olajat. Mivel a legtöbbjét csak saláták, kész ételek tetejére csepegtetem, ezért nagyon sokáig elállnak. Amit pedig sütésre használok, az nyilván nagyobb mennyiségben fogy...
Az elején írtam, hogy ezekkel csak kezdtem...Most ott tartok, hogy már kb. egy éve magam sütöm az egészséges kenyeret, péksüteményeket, csökkentett szénhidráttartalmú lisztekből, tehát egészségesebb alternatíva, mint a síma fehér liszt. Sok-sok magot használok a péksütikhez (lenmag, szezámmag, fekete szezám, tökmag, mandula, dió, stb.) Ezek is sokat számítanak az egészséges zsírok bevitelénél.
Valamint vettem egy gyümölcsprést és azzal készítem minden nap a zöldség és gyümölcsleveket.Igaz, hogy utálom takarítani a gépet, de mennyivel finomabbak és egészségesebbek, mint az agyontartósítószerezett, feldolgozott "100%-os" bolti löttyök!
Nekem így néz ki az életmódváltásom. A sportról most nem beszélnék, mert az egy külön téma.:)
csak tippelek:valószínűleg ezt a sokféle lisztet keverni érdemes.Mondjuk süteménybe sztem lehet bármelyiket,de mondjuk édesbe a csicseriborsót ne,hanem alapból valami gabonalisztet,és hozzá mondjuk a rizsliszt v gesztenyeliszt. Kenyérbe biztos lehet próbálkozni bármilyen keveréssel.
Valószínűleg a nem gabona lisztek sűrítéshez jók,főzelékbe,pudingba..A galuska az kényes dolog,nekem még a sztrapacska is szétfőtt,mikor rozslisztet tettem bele.szóval én nem ott használnám a másfajta liszteket.
Valóban igazad van, viszont magamat ismerve,hogy ha hirtelen felforgatnám az életvitelem, a tapasztalatlanságomból adódó bakik és az új meg nem szokott ízvilág elvenné a kedvem és feladnám, ezért próbálok apránként kis lépésekkel eljutni a célomig.
Gittát ismerem, próbáltam a zöldturixait,de egy pár nap után olyan hányingerem lett tőle,hogy azóta még az illatától is rosszul vagyok. De ezt a banános finomságot megkóstolom. Köszönöm.
Én csak rizslisztet tettem a galuskámhoz és volt ami szétfolyt a vízben, a többi pedig egy gombóccá öszpontosult a fazék aljában.
Köszönöm a tippeket.
Az életmódváltás azt jelenti, hogy mást másféleképpen.
Nem ugyanazt másból. Nokedlit, rizslisztből, mert nyilván nem lesz jó az eredmény.
Én is váltottam és még hozzá nagyot és azt az alapelvet próbáltam követni, hogy figyeltem a szervezetem.
Hazai alapanyagokból és sok zöldségből készítettem az ételeimet. Köles, hajdina,mint köret és zöldség pörkölt, vagy gomba fasírt, mint feltét.
A főzelékeket, nem liszttel kell sűríteni, hanem saját magával.
Ha pedig édeset kívántam, akkor nem süteményt ettem, hanem édes gyümölcsöt. Próbáld ki, mert nagyon egyszerű és a hatása feledhetetlen!
Két nagyon egyszerű hozzávaló szükséges. Holland kakaó ami nem olcsó, de megéri, ha a rizslisztet megvetted ez már semmiség.
A banánt hosszanti irányból hasábra vágtam, utána kis kockákra szeleteltem és beleforgattam kakaóba a banán széleit pedig összekevertem a kakaóval ez kakaókrém lett isteni.
Innen vettem az ötletet.
További jó kísérletezést és sok sikert!!
Egy kevés teljes kiörlésű liszt, buzakorpával néha bekeverve, nekik sem fog ártani, főleg az emésztésüknek :D
A kész ételt, jó minőségű oliva olajjal meglocsolni egy picikét, az is jó nekik, ami az ő korukban nagyon fontos, hogy az emésztésük remdben legyen :D
A barna, nádcukor és a méz teljesen jó egy életmód váltás elejére.
A rizsliszt nekem a legfinomabb rántott dolgokhoz jó, nem pereg le semmiről, igen jól bevonja és ha nokedlit készítesz, abba is megfelel, több más liszt mellé :D
A legjobb és nem veszi észre senki, mert fontos, nem egyből, hanem fokozatosan kell felkészíteni akár a sajátod, akár a család pocakját a váltásra :D
Használj teljes kiörlésű és graham lisztet. Persze keverve az eddig használatossal, először.
Maradok a hagyomanyos, bevalt recepteknel.
Csaladom tagjai 80 felettiek :)
Milyen jobbféle cukorra gondolsz? A mézről nagyon sok hasznos dolgot olvastam, van is itthon, viszont a süteményeknek teljesen megváltoztatja az állagát és a kezelését is (a mézestészták tapasztalatából indulok ki, pl. mézes kalács, elég nehéz kezelni).
Mit használsz a süteményekhez?
Szia, a cukorpótlókon a nádcukrot, kókuszcukrot, nyírfacukrot értettem, de azt nem fejtettem ki bővebben. Ezek ugye nem laborban készült műanyagok?
A kísérletezésem tegnap kezdődött, rizslisztből próbáltam galuskát készíteni, én ugyan nem,de a baromfiudvar jól lakott belőle. Nem szeretnék úgymond pazarolni a továbbiakban. Nézelődtem az interneten, de elég eltérő véleményeket olvastam a témában.
Szia!
Engem is foglalkoztat elég régóta az egészséges életmód,és igyekszem is alkalmazni!
A különféle lisztek,nagyon jók,kenyerekhez süteményekhez,viszont ez a laborban előállított cukorpótló nem hinném,hogy egészséges,mint ahogy semmi szintetikus dolog.Szerintem...
Akkor inkább legyen méz.
Van rengeteg recept,mit mihez használhatsz de lehet kíséltetezni is.
Sziasztok!
Egy ideje foglalkozom az életmódváltás gondolatával és most értem meg rá, hogy tegyek is érte valamit. Voltam több herbáriában, gabonaüzletben, gyógynövényes szaküzletben és a bőség zavarában nem tudtam eldönteni, mit is vásároljak. Az eladók mind mind segítőkészek voltak, még sem sikerült teljesen felfognom a látottakat. Annyi cukorpótló, liszt féleség van a készletükben és nem tudom,hogy melyik mire való? Melyik a jó? Persze a eladók mindre esküsznek, de én a valós tapasztalatokra lennék kíváncsi és nem a marketingre, amit nekik el kell mondani.
Milyen cukorpótlót használtok? Melyik jó a süteményekhez? Melyikkel jó főzni? Melyik az egészséges?
Az ezerféle lisztből mit mihez lehet felhasználni? Láttam tökmaglisztet, gesztenyelisztet, csicserigorsólisztet, rizslisztet, zablisztet, teljeskiőrlésű liszteket, tönkölylisztet több hirtelen nem is jut eszembe.
További ajánlott fórumok:
- Ma megyünk vargányát szedni a Bakonyba. Remélem, bőséges...
- "Hoponoponó. A titkos hawaii módszer, amivel bőséget, egészséget és békét teremthetsz.)" c. újonnan megjelent könyv, Domján László ajánlja.
- Volt aki szemüveg hiánytól szédült, vagy egyensúly zavara volt?
- Epehólyag működésének zavara miatt vettek ki valakinek epehólyagját?
- Hyperesthesia, a bőr érzékelési zavara, túlérzékenysége minek lehet a kísérő tünete?
- Van-e köztetek valaki, akinek szénhidrát felszívódási zavara van, vagy van-e valakinek bármilyen információja erről a betegségről?