Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elbuktam, mint anya. A teenager gyerekem minden idegszálam... fórum

Elbuktam, mint anya. A teenager gyerekem minden idegszálam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
54. zolo
jún. 25. 16:23
A tinik már csak ilyenek. Azt hiszik már felnőttek és közben meg gyerekessek. Szerintem ha nem olyan dolgot csinál, akkor hagyd rá. Minél jobban akarsz valamit annál rosszabb lesz. Disznool van a szobájában. Egészségére o van ott. Egy idő után magától takarít majd. Ez egy példa volt. A véres eszedbe sem jusson és nem azért mert feljelent. Ilyen korban már nem javít, hanem ront. Nekem nevelt gyerekem is volt. Megmondtam a véleményem azt mondta nem vagyok az apja és kirohogott. Mondtam teljesen igazad van, mert apád leszarja a fejed én meg foglalkozom veled. Utána tátva maradt a szája. A kenyér a szülőnek kell okosabbak lenni és nem véres kell.
53. 1a7810dfaf (válaszként erre: 33. - Regin_a)
jún. 18. 11:14

Egyet sem érdemeltél meg. Csak a bántalmazód beléd"verte", hogy miattad bántalmazott téged.


Rettenetes.

52. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 16. 08:42

Hú, erről most sok dolog eszembe jut.:)

1, nem buktál el, teljesen rendben van, hogy így érzed,

2, az enyém is pengeti az idegeimet, nincs olyan tizenéves, aki miss tündibündi, jó persze, biztos van, csak ritka, mint a fehér holló.:P

3, sokszor érzem én is, hogy nincs türelmem, de aztán rájövök, hogy muuuszáj, mert én vagyok az anya,

4, tudom, hogy ez most bénán hangozhat, de beválhat: engedd el a dolgokat, és csak szeresd, (nálunk bejön ez, de lehet, hogy másnál más a megoldás kulcsa)

5, ez a korszak is elmúlik, pár év és jobb lesz.:)

51. birebora (válaszként erre: 40. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 15. 18:42
Teljesen egyetértek.
50. Ágio8405 (válaszként erre: 46. - Lady Lavender)
jún. 15. 07:40
és a legdurvább hogy meg van róla győződve,hogy ehhez nincs köze a lelki problémáinak, amik végig kísérték az életét 😞
49. Ruslan (válaszként erre: 33. - Regin_a)
jún. 14. 22:56
Egyiket sem érdemelted meg. Ezt nevelte beléd a bántalmazód és valószínűleg beléje a felmenői. Tisztességre lehet tanítani máshogy is. Ilyenkor határozottnak kell lenni, hogy a gyerek is tiszteljen és meg kell beszélni a problémákat addig, amíg megoldódnak. Én addig nem hagyom ott az illetőt, amíg ez meg nem oldódik. Ha kell órákat ülönk egy helyben. Fontos családon belül a harmonikus kapcsolat, amely nem a félelmen alapul egyik részről. Én nem tudnék annak örülni, ha a gyerekem fél tőlem, elsüllyednék.
48. Lady Lavender (válaszként erre: 47. - Lady Lavender)
jún. 14. 22:54
Én sem voltam jobb.
jún. 14. 22:53
Aki nem bukik el egy tinivel, az nem tudja mi az élet.
46. Lady Lavender (válaszként erre: 31. - Regin_a)
jún. 14. 22:31

Most nagyot csalódtam benned.


Engem soha nem vertek. És az én generációm is dolgos.

A szüleim, főleg az apám tudott úgy nézni, hogy fül-farok be. Én is átvettem a 'kicsik" istápolásánál. Én még a szüleim szerint is katonás vagyok, de a tesóim gyerekei imádnak velem lógni, mert mindent lehet, ha feltakaritjak a kupont időre. A programhoz időre kelünk, kicsit nyafognak, de utána szeretik, hogy van idő mindent megnézni, kiélvezni.

Este még nincs kibúvó. Takarítás van. Nem kelünk kuplerájban. És nekem elég egyszer rájuk nézni ha hisztiznek. Soha nem ütném meg őket.

Tudják, hogy én már egy òraval előttük fent voltam, hogy minden kész legyen. Meg egy órával később fekszem le.

Meg hogy együtt nézzük a baromságokat.


Hogy mondhatod bárkiről, hogy a verés segít?

45. Csillagszem38 (válaszként erre: 44. - Ágio8405)
jún. 14. 16:33
Igen, úgy értettem, hogy a gyereke lehet kb 40-50, csak gyorsan írtam, máshová is figyeltem. Persze, így nem lepodom meg.
44. Ágio8405 (válaszként erre: 41. - Csillagszem38)
jún. 14. 16:18
Lassan 80.
jún. 14. 10:22

Hallgasd meg kérlek:


[link]

42. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Regin_a)
jún. 14. 10:01

Nádpálca? Lovaglópálca? Korbács? Magával a veréssel sem értek egyet. De ezek az eszközök nagyon durvák 😱 Sosem lennék képes egy embert megkorbácsolni. Pláne nem a saját gyerekemet.

Ráadásul ha egy mai majdnem felnőtt fiatalt ilyen durván fizikailag bántalmazol, fel is jelent. Megjegyzem jogosan.

41. Csillagszem38 (válaszként erre: 31. - Regin_a)
jún. 14. 09:40
Pff... igen, te 40-50 között lehetsz.. hát igen, akkoriban másak voltak a nézetek. Egy kamaszt hova versz már? XD Ilyet ne javasolj 2024-ben.
jún. 14. 09:25

Összességben írom, mit gondolok erről az egészről, mert nem akarok egyesével válaszolni egyes hozzászólásokra.


Anyának lenni - minden szépségével együtt - nehéz. Aki ennek ellenkezőjét állítja, az bizony a "bezzegék" táborát gyarapítja. Vagy egyáltalán nem mond igazat. Mert olyan nincs, hogy valakinél soha ne szakadna el a cérna, ne sokallna be. Csak szebb úgy előadni, mintha ő lenne a megtestesült türelem, és szerinte nincs olyan, amit ne lehetne megoldani, csak alkalmatlan anya van, mert bezzeg ő...

A másik, amikor olyan ad ké-ret-len tanácsot, akinek gyereke sincs, csak játssza a hozzáértőt.


Minden korszakban vannak nehézségek a gyereknevelésben. Minden ember más. Ami egyikünknek nagy nehézség, a másiknak nem akkora. Nem vagyunk egymás helyzetében. Nem tudhatjuk, mi zajlik más családok mindennapjaiban.

Pont ezért nem elemezgetek soha senkit. Nem húzom le. Nekem az, amikor valaki ki meri mondani, hogy nehéz időszaka van, fogytán a türelme, igenis elszakad a cérna, tehetetlennek érzi magát - sokkal emberibb, mint a "mindent meg tudok oldani, csak akarni kell" típusú hiper-szuper anya.


Semmi gond a vallomásoddal. Ember vagy, nem robot.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Birebora)
jún. 14. 08:35

Köszönöm!

Én biztos nem vagyok szuperanya.

Félek, borzalmas nyár elé nézek.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Regin_a)
jún. 14. 08:33

Eszembe sem jutna megütni!

40 èves vagyok,nem tudom milyen generáció vagyok. Engem sem ütöttek,akkor mièrt üssem a gyerekem?

37. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 07:41
Relax! Elmúlik. Csak erre gondolj!
36. birebora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 05:49
Jól tetted, kiirtad magadból. Akinek van gyereke átmegy ezen többé kevésbé. Akinek meg nincs az osztja az észt, pedig bölcsebb lenne néha hallgatni. Ha meg van akkor ő biztos "szuperanya". (mégsem)
jún. 14. 05:40
Nem buktál el. Kitartást neked. Elmúlik és jobb lesz.
34. Ágio8405 (válaszként erre: 33. - Regin_a)
jún. 13. 23:57
De, nagyon is közre játszik.
33. Regin_a (válaszként erre: 32. - Ágio8405)
jún. 13. 22:40
Én ismertem jóbarátim életútját. Mindegyik egészséges lelkületű lett. Igaz én kicsinyég kilógok a sorból, de bizonyára nem az atyai pofonok miatt. Nagyon kevés volt amit nem érdemeltem meg és ez nem az idő szépítése miatt vala.
32. Ágio8405 (válaszként erre: 31. - Regin_a)
jún. 13. 22:35
és milyen egészséges lelkületü ember lett sokatokból... Ja nem....
31. Regin_a (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 13. 20:39

Nádpálcát próbáltad? Ha nem kapsz a lovaglópálca vagy a korbács is hatásos

Ne gyertek a maszlaggal hogy nem lehet a csimótának egy jó verést megereszteni!

Én is kaptam és kaptunk az ipari iskolában is rendesen. Azért olyan dolgos a mi generációnk

Melyikek is vagyunk mi? XYZ vagy alfa?

30. bnedora (válaszként erre: 28. - Miss Sárika)
jún. 13. 20:26
Nem ilyen egyszerű. Nehéz olyan emberhez közel kerülni, aki tol magától.
29. Ágio8405 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 13. 19:21
A mindent megkapon azért lehet változtatni. Előre félek mi lesz ha fiam egyszer tini lesz. De hatha nem lesz vészes. Nekem sem volt semmi ilyen tini hiszti. De tudom ez a ritkább.
28. Miss Sárika (válaszként erre: 25. - Bnedora)
jún. 13. 18:27
Nem megváltoztatni kell, hanem elfogadni, megérteni és nagyon szeretni.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Bnedora)
jún. 13. 16:16

Ilyen a természete. Már kicsi korában is láttam.

Nem hogy nem jobb,egyre rosszabb.

Neki nem lehet jót tenni,minden rossz.

Mindent megkap,de az sem elég és csak duzzog vágja a pofákat.

26. elbb (válaszként erre: 4. - 1a7810dfaf)
jún. 13. 15:11
Most akkor van választása, vagy nincs választása?
25. bnedora (válaszként erre: 24. - Miss Sárika)
jún. 13. 15:09
Nem lehet mindenkit megváltoztatni, sajnos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook