Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy gyerekkori trauma miatt, amit az akkori fogorvosom... fórum

Egy gyerekkori trauma miatt, amit az akkori fogorvosom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 07:35
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki szívesen ment fogorvoshoz.
17. Léna123 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. máj. 5. 21:56
Ja értem, ügyes vagy. Nem tudnám magam havonta rávenni, ha nincs panaszom. 😄
16. Channa* (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. máj. 5. 21:49

Fogkő leszedés, polírozás, ellenőrzés...

Nem kell, csak ezt szoktam meg;)

2022. máj. 5. 21:34
Én mindegyiktől. Félek, hogy megölnek.
2022. máj. 5. 21:18
Nekem épp tavaly volt egy "kellemes" élményem. Addig sosem húzták fogam, viszont ki kellett egy hátsót. Szerintem kb 20 percen keresztül rángatta a doktornő,nagyon megdolgozott vele,nem sikerült kiszednie, mint utólag kiderült azt nem is lehetett simán kihúzni, a széles gyökere végett. Borzalmasan fájt napokig, végül szájsebész műtötte ki. Ugyanez a doki utàna viszont ügyesen, fájdalommentesen tömött. Én is megyek rögtön, ha problémát érzek, ha nincs panaszom,akkor évente ellenőrzésre. De azt megfogadtam, hogy sima fogdokinak nem engedek több fogat kihúzni, csak szájsebésznek. 😄😄
13. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 21:09
Én is félek a fogorvostól, de egyszer még gimnazista koromban úgy igazán megfájdult az egyik fogam. Azóta, nem várok addig, még olyan lyuk lesz a fogamon, hogy akár egy mókus is beköltözhetne némi tisztasági festés után. Kis lyuk észlelése esetén időpont kérés, ín összefosás, majd vesztőhelyre indulás. De még megvan az összes fogam. ( kop, kop, kop)
12. globus (válaszként erre: 8. - Léna123)
2022. máj. 5. 21:07
Ha rendszeresen jár az ember, hozzá lehet szokni. Nálam jobban senki nem fo.ott 😁 most gyökérkezelésekre járok, összes amalgámot kicserélték, régi koronát szintén szebbre, alul-felül, 14 alkalommal voltam december óta. Már lazán megyek, sőt felgyorsítanám. Abszolút kibírható.
2022. máj. 5. 21:06
Jaj ne is mond, az iskolai fogászat nem épp gyerekbarát, nálunk is olyan orvos volt aki “csak legyünk túl a dolgon” típus volt. Csak sajnos felnőtt fejjel is kerültem olyan magán dokihoz aki megkínzott, semmi érzéstelenítő, sem megállás, fúrt csak fúrt, én meg majd meg fulladtam a víztől a számba, az a nyálszívó sem volt jó. De most sikerült egy nagyon normális és jó fogorvost találnom, szinte minden töméshez érzéstelenít. Meg közben magyarázza a folyamatokat hogy hol tart mennyi van hátra.
10. Léna123 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. máj. 5. 21:02
Havonta? Miért kell olyan sűrűn menned?
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Léna123)
2022. máj. 5. 20:57

Én nagyon sokszor járok éves szinten is. Havonta egyszer tuti, hogy megyek.


Igaz, az hozzá tartozik, hogy én voltam az a gyerek, akinek sosem csináltak semmit a fogaival a sulis fogászaton, hanem mindig dicsérgették, hogy de szépek és jók a fogaim;)

Sosem volt sárga, lyukas, kesze-kusza, így mindig mosolyogva ültem be a székbe.:D


Mostanság azért már kell ezt-azt csinálni de, mivel sosem voltak rossz élményeim, így továbbra sem félek;)

8. Léna123 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2022. máj. 5. 20:34
Na jó ezt olvasni, szerintem nem sokan szeretnek jàrni. 🙂 Én nem szeretem, pedig eddig még mindig túléltem. 😄 De ettől függetlenül szorgalmasan megyek évente.
7. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 19:41

Kedves F.Indító!

Apukám világ életében annyira félt a fogorvostól (hasonló okokból), hogy sokszor fel is dagadt az arca a gyulladás miatt. Inkább ezt vállalta mint hogy dokihoz menjen vele.

Aztán mikor már nem volt más megoldás, mégis elment egy rendes fogdokihoz és láss csodát! Egy órán át ecsetelte nekem hogy nem is fájt a beavatkozás és megszűnt minden félelme, máskor is megy, és mennyire szuper a világ stb.

Kívánom neked is ezt az érzést, remélem hogy átéled te is. 🤗

2022. máj. 5. 17:41

Nagyon szépen köszönöm nektek ezeket a szavakat!

Nagyon jól esnek!

5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 17:34

Drukkolok, hogy megtaláld azt, akitől nem fogsz félni.

Pusztán ezen múlik;)

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Léna123)
2022. máj. 5. 17:33

Én nem félek és sosem féltem;)

Sőt! Kifejezetten szeretek járni fogorvoshoz, bár épp mondtam a dokimnak, hogy már nem jó anyagot használnak, mert inkább kellemetlen mindennek az íze, mint kellemes, ahogy régen volt.

3. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 11:45
Szerintem mindenki tart egy kicsit a fogorvostól, nagyon kellemetlen, én is utálom, de azért mindig kibírható. :) Kitartás Neked!
2022. máj. 5. 11:27
Gondolj arra, hogy máris nagyon bátor vagy, mert kértél időpontot, így megtetted az első lépést magadért. És gondolj a fogorvosra úgy, hogy a mostani olyan lesz, aki mindent megtesz azért,hogy segítsen neked. Fel a fejjel. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook