Egész napos iskola (jövőre) (beszélgetés)
Le vagyok döbbenve:oo Ez borzasztó:O
Egész napos iskola-délután is van tanítás????
Mikor pihen a gyerek?Aki különórára jár,vagy sportol valamit?Á ez nonszensz:OO
Választási lehetőség azért nincs, mert nehogy már az 1. c tanítónénije, hamarabb haza menjen mint, a b osztályé.
Egyébként az egyik dolog amiért ezt kitalálták az az, hogy a tanároknak 4-ig kelljen maradni, ne mehessenek haza hamarabb.
Ja és amelyik iskola ezt bevezeti, több pénzt kap, vagyis akkor még ezt az önkormányzat kapta, és be is vezette.
Az igazgatónő igazgatási szünet címén, kiadta téliszünetnek jan. harmadikát és negyedikét, meg is kapta a beosztását, mehettek szombaton suliba a gyerekek, mert hát mégsem járja, hogy ők 2 hetet kaptak.
Ma délelőtt volt nyílt nap a suliban,ahol az igazgatónő közölte-Eddig úgy volt,hogy a szülőnek kérvényeznie kellett a napközit-az idéntől megváltozik.Aki nem szeretné a napközit,kérvényezni lehet,és nem köteleznek senkit!
Ennyit mondtak a mi iskolánkban.
Szerintem úgy lenne jó ez az egész napos iskola, ha meghagynák a választás lehetőségét. Aki nem akarja ilyenbe járatni a gyermekét, megtehesse.
Nekem személy szerint jó lenne, mert dolgozom, és elég későn érek haza. A fiam utál otthon leckét írni, így még este kell ezzel foglalkozni, ráadásul vannak dolgok, amikben nem is igazán tudok segíteni neki, mert sok mindent másként tanulnak, mint ahogy én anno. Itt ötödiktől napközi sincs.
Nálunk már kötelező, a városban 5 suli van, mindegyik iskolaotthonos, tehát választási lehetőségem nem volt.
A fiam most elsős valamelyik nap annyit mondott, hogy "az oké hogy kötelező, de egész nap?"
Télen haza jön, arra sincs ideje, hogy kimenjen az udvarra egy kicsit játszani. Ha esik az eső, egész nap a teremben vannak, ha hóvan nem hógolyózhatnak, mert elázik a ruhájuk és az egész napra nem jó. Télen benti cipőt viszünk, mert egész nap nem lehet hótaposóban.
Nagyon aranyos tanáraink vannak, akik megpróbálják az egészből a legjobbat kihozni, de ezt ők sem tartják jónak.
Arról nem is beszélve, hogy egyre rövidebbek a téli szünetek meg a többi. Nekünk még volt 2 hét téli szünetünk nekik már csütörtökön menni kellett, a tavaszi szünetre 3 napot kaptak.
Sokkal többet járnak suliba, mint mi pedig nem vagyok öreg.
Az ebédről annyit, hogy kötelező rendelni, egyedül az uzsonnát nem, ha megkérdem mi volt az ebéd, annyit mond kínai leves, kérdezem az milyen, válasz undorító. Haza jön ő a legéhesebb, elege van az állandó felvágottakból. Csomagolok neki tízórait, de ez is kevés.
Ez az egész, úgy ahogy van család romboló, remélem jövöre, új kormány lesz és megszünteti ezt a baromságot. A Hoffman Rózsát pedig száműzik az országból.
Lehet annak jó aki dologozik, de annak ott a napközi, nem kell mindenkit rákényszeríteni.
Nagyon remélem,hogy nem vezetik be,mert a fiam is hazajön tanítás után.Mivel nincs befizetve a menzára,mert a semmiért nem fogok pénzt kidobni.Ez az egyik ok.
A másik,hogy napköziben sem csinálják meg a leckét.Otthon újra le kell ülni vele tanulni.Akkor,minek maradjon bent,ha itthon vagyunk,és minden nap főzök.
Az öcsém is anno ilyen (iskolaotthonos) oktatásban részesült. Nem lett kiemelkedőbb a teljesítménye.
Amellett azzal, hogy ez kötelező kivették a döntés lehetőségét a szülő kezéből. Most aki 3 műszakban dolgozik, az három hétből egy hétig lája a gyerekét, a többi esetben meg annyi ideig találkoznak, amig reggel elküldi az iskolába. Nesze neked családi élet.
Régen ezt iskolaotthonnak hívták, én most is ilyen formában tanítok. Első 3 évben nagyon jól működik. Nincs házi feladat és minden külön foglalkozás is belefér délután 5 óráig.
Úgy viszi a szülő haza a gyereket, hogy nincs házi feladat és nem kell a nagytáskát haza vinni.
Én azt tudom, milyen előírásoknak kell megfelelniük az iskoláknak szeptembertől. Nem arról írtam, hogy eddig mi volt az egész napos iskolákban.
Amit nálunk elmondott az igazgató attól a hajam égnek állt és sűrű hálaimába fogtam, hogy az én gyermekem nem most lesz elsős. Ezen kívűl még abban bízom, hogy mire ötödikbe megy eltörlik.
Nálunk is a hét elején volt egy összevont szülői, és a héten kezdődtek az iskolalátogatások a leendő kiselsősöknek ( a fiam is most kezdi az 1. osztályt majd). Itt is bevezetik az egész napos iskolát, de nem kell megijedni, nem olyan durva ez azért, mint amilyennek hangzik. Tulajdonképpen lesz a régi modelles délelőtt iskola - délután napközis felállás, és lesz az újabb fajta iskolaotthonos történet. A napköziset gondolom mindenki ismeri, csak az lesz ebben a változás, hogy nem lehet bármikor végeznie a gyerkőcnek, hanem mindkét féle rendszerből délután 4 órakor lehet kikerülni. Ha van persze valami egyéni, küln foglalkozása a gyereknek (edzések, zeneiskola, tánciskola, stb), abban az esetben kikérő állandóra megírva, és hetente azokra az alkalmakra időben el lehet menni a gyerekért.
Az iskolaotthonos - egésznapos - tanítás nem annyira rettenetes, mint amennyire hallatszik. Hiába van a gyerekeknek órájuk délelőtt és délután is, tudatosan, gyerekközpontúan van felépítva (végig 1.-től 4.-ig). Vannak gyakorló órák, illetve önálló órák is beiktatva. Ennek felhasználásáról a tanár dönt, mivel a gyerek érthető okokból kifolyólag nem tud. A tanár felméri, hogy az osztlybeli gyerekek mennyire értik az éppen aktuális tananyagot, és ha gubanc van, ott segít egyénileg a gyerekeknek. Ha semmi gubanc, akkor jöhet a játék, a fogócska az udvaron, egy kis környezettanulmányozás az iskola körül a "zöld"-ben, és ehhez hasonlók. Tulajdonképpen az iskolaotthonos oktatási forma sokkal jobban illik egy fejlődő gyermeki lélekhez....:)
Ja, és igen, az olvasás gyakorlásán kívül (naponta 5-10 percet kérnek általában a tanárok, amíg a gyerkőc nem tanul meg rendesen olvasni) nincs házi feladat, esetleg hétvégére. Teljesítményük messze kimagasló a hagyományos rendszerben tanuló gyermekek teljesítményéhez képest.
Egyetértek, tényleg így van! Külön foglalkozásra vagy szakkörre szinte egyáltalán nincs lehetőség vinni a gyereket. Ne tudjátok meg, milyen nehezen engedik el őket fél 4-kor focira! Pedig csak egy fél órát "lógnak" hetente 2x
Elvileg van játék, de túlzásba nem viszik. Bár ezt is tanára válogatja. Van amelyik engedékenyebb, előbb hazaengedi őket 10-15 perccel és napközben több játék van - de a másik szigorúbb, véletlenül sem engedi ki őket előbb és játék is kevesebb van. Péntek délután pedig magyarral fejezik be :((
Most őszintén: melyik szülő cserélne szívesen a gyerekkel???
Arról meg ne is beszéjünk, ha esetleg szeretnéd zeneiskolába járatni, vagy egyéb foglalkozásra (sport, tánc). Elméletileg, ha van igazolásod, hogy foglalkozás van a gyereknek elviheted, de sz iskolai órák is kötelezőek. Ez már nem a déleőtt tanítás, délután napközi felállás, hanem az iskolának be kell osztani a gyerek egész napját. Ha akkor van ének, vagy rajz óra, amikor a gyereket éppen focira, vagy zeneiskolába vinnéd?
Arról nem is beszélve, hogy játékra nincs mód. Olyan "órát" nem tarthat az iskola. Be kell osztaniuk minden percet, valamilyen foglalkozással.
További ajánlott fórumok:
- Mit szóltok hozzá, hogy jövőre egész napossá teszik az iskolát?
- A cirkuszosok gyerekei hogy járnak iskolába, óvódába? A szinte egész éves vándorlás miatt kérdezem.
- Te milyen innivalót teszel a gyermekednek egész napra az iskolába?
- 5 napos iskolai kirándulás
- Akkor most lesz egésznapos iskola vagy nem?
- Miskolci negyedik osztályos szülők tapasztalatait várom a jövőre elsős tanítónénikről és az iskolákról!