Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dobjunk le 5-6 kg-ot egészségesen fórum

Dobjunk le 5-6 kg-ot egészségesen (beszélgetős fórum)


1 2
50. 55Judit (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
okt. 14. 12:37
Ügyes! 👏
okt. 14. 07:05

Sziasztok! Bocsánat, kissé eltűntem. Bölcsi beszoktatás van/volt a kisfiamnál, meg tanultam.


Tegnap a mérleg 54,8at mutatott, megint mozdult lefelé, pedig egy időre megragadtam az 55,8-56,1 között. Szépen formásodok, látom magamon. Elő kellett szedni a régi ruháim.. sajnos a többséget elajándékoztam amik már mikor terhes lettem is kicsik voltam mert a család nő tagjai szülés után azt mondták azokat már feleslegesen rakosgatom tovább.. na most jól jönnének.. Ezen felbuzdulva legalább vettem pár új felsőt.. S méretet. Hihetetlen..

48. 55Judit (válaszként erre: 47. - Felhasznalo1026)
okt. 7. 07:42

Szép eredményt értél el, gratulálok neked!


Azt csinálod rosszul, hogy egy fórumon kérsz tanácsot az egészségeddel kapcsolatban.

Azzal minden rendben van hogy beszélgetünk arról hogy mit hogy csinálunk, ki mivel ér el eredményt bármivel kapcsolatban. Ezekből lehet ötletelni. De honnan tudod nem-e egészségügyi oka van a sikertelenségednek?

A tudatlanok könnyen kimondják hogy egyél kevesebbet, mozogj többet! Ha ennyire egyszerű lenne, nem fordulnának emberek ezrével szakemberhez.

okt. 6. 20:55
Sziasztok! 3 hónap alatt lefogytam 11 kilót. Szeretnék még kb 5 kilót leadni,de nagyon nehéz,,hetek óta még sem mozdul a mérleg. Segítsetek,mit csinálok rosszul....?!
46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 07:57

Így megy ez mikor nem szokta a cigány a szántást, de majd belejössz. Ha nő az izomtömeged, a mérleg nem biztos hogy a jövőben is kevesebbet mutat majd. De a kinézeteden, közérzeteden egyre jobban érezni fogod az eredményt.

Ügyes vagy, gratulálok!

szept. 24. 06:31
Ma 56,6 kgt mutatott a mérleg ami azt jelenti elértem a minusz 5 kgt. 2 és fél hónap alatt sikerült végül, de ígyis elégedett vagyok. Most az izomépítésre és formásodásra fekszem rá és remélem ezzel egy huzamban a maradék 1-2 zsír többlet már szépen eltűnik, átalakul. Tegnap meg volt az első saját testsúlyos edzésem is. Le is vontam a következtetést, hogy erőm kb nulla.
szept. 8. 12:52
Jövőhét pénteken lejár a 2 hónap, amit eleinte saccoltam hogy addigra lemegy 5kg. -3,5 kilónál járok, ami azt jelenti ha minden jól megy 4 max 4,5kg minusszal zárom az első két hónapot. Elégedett vagyok maximálisan. Megyek tovább előre. :) Aztán ha meg van a minusz 5kg elkezdek rágyúrni az izom faragásra jobban mert hosszú távon azért nem az alacsony súly, hanem az egészséges test, jó közérzet a cél egy fenntartható fitt életmód mellett :)
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - F834d99911)
szept. 2. 04:51
A 160 g ch diéta nem rossz, de fehérjéből is túl tudod enni magad és túl sok zsírból, szóval az sem mindegy mit eszik az ember 3 óránként. :)
szept. 1. 20:45

Nagyon régen történt amikor még nem akartak a nők erővel lefogyxni

Volt nekem egy jóbarátom és neki egy nagyon fazon anyja

Két módszer van, mondta, a koncentrált életmód, ez garantált fogyás

A másik egy sztori

Valami társaság befizetett pár hetes fogyókúrás szuper garantált fogyás bentlakásos hotelbe

Perdsze kevés volt a kaja, az is főt répa kategória

Eljutott a hit hogy a közelben 0-24 nyitva egy étterem vagy büfé, mindegy is

Megszerezték a cimet, az útirányt és éjjel kiosontak megkeresték a büfét, teleették magukat és vissza haza

Lwetelt a terminus és szintze mindenki fogyott jó pár kilót

Merthogy az emlitett büfé egy hegytetőn volt ahova jópár km. meredek vezetett fel

A zugevés ellenére fogytak

Igaz, nem igaz, így szólt a sztori

A koncentrált életmód szisztémáját tessék kitalálni, engem azért ne fenyitsenek meg. Önmagáért beszél!

szept. 1. 20:20
Sziasztok ! 79-ről szeretnék lefogyni 75-re. Én a 160 g CH diétát követem a cukrom miatt és 3 óránként eszem. Remélem ezzel lemegy az a pár kg.
szept. 1. 20:05
58,3 kg-ig jutottam szeptember 1-re. Ennél jobbat remèltem, de elfelejtettem számolni egy nyaralással meg betegséggel. Azért így sem keseredtem el. Jövőhét végére már az 57-ben fogok járni remélem.. (ha csak nem csúszok bele a legnagyobb gyengeségembe a ciklus végi szénhidrát zabálásba).
39. 55Judit (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 29. 14:40
Szuper! nálam is hasonlóan, csak a feldolgozott már egyáltalán nincs a listán.
aug. 29. 12:22
Nekem az egészséges az állati eredetű és feldolgozott élelmiszereket minimálisra csökkentő inkább növényi alapú étrend, mozgással és mentális törődéssel összekötve. A kérdésed második részét nem értem mit “nem”.
aug. 27. 14:32
Neked mi az egészséges???? Mert se nekem ,se másnak nem!!!
aug. 25. 14:14
Ma lenyomtam futópadon az első komolyabb edzést. Meglepődve tapasztaltam, hogy jobb formában vagyok, mint hittem. 48 perc edzéssel elméletileg 258 kalóriát égettem. Én ebben a gép által kalkulált égésben annyira nem hiszek, de igazából ma mindegy is, mert elég “szépen” ettem ma is és nem sietek a fogyással. Szigorúbb kalória keretek esetén viszont akár 200 kalória is sokat jelent plusz/minusz. Ezért is számít a mozgás.
aug. 22. 21:25
Túléltük a nyaralást és nem híztam. 59,2t mutatott a mérleg ma este (Reggel elfelejtettem ráállni). Nagyon örülök hogy sikerült súlyt tartani. Mostmár nincs mese indul a mozgás is :) Szeptember 1re el kell érni az 57et :) Akkor mérek legközelebb.
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 11. 08:46
Én is így vagyok ezzel mióta rájöttem hogy a fogyókúrák hizlalnak. Az életmódváltásom éveken át tartott, sőt még most is vezetek be néha valamit. Így jött képbe néhány hónapja a csikung is. Ezt az 5:2-t is életvitelszerűen fogom bevezetni. Az nagy kihívás volt mikor időnként csináltam egy olyan böjtnapot hogy csak vizet ittam. De hogy 1 héten 2 nap csak csökkentett kalóriát vigyek be, az menni fog. Nem muszáj fehérjét inni, bármit lehet enni is. Nekem egyenlőre nagyon tetszik még nasinak is a turbó diétás ital. Van íz, ami nagyon finom. Ha nem is egész nap csak azt iszom, de egynek jó lesz. :)
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - 55Judit)
aug. 11. 07:56
Én hosszú távon csak a mindenféle szélsőséges diétákat messze elkerülő és mérsékletességre, sportra, valamint a feldolgozott élelmiszereket minél jobban kerülő életmódváltásban hiszek, rövidebb távon fogyáshoz a kalória visszafogásban emelett.
32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 21:44

Én szoktam néha vacsorára turbó diétás italt inni, néha nasinak is fogyasztom. Az új neve nem jut eszembe.

Viszont ma rákerestem a goole keresőben erre a diétára, és nincs az kikötve hogy fehérje turmixot kell inni, ez csak a kisérletben szerepelt. És írnak az 5:2 sokrétű egészségre gyakorolt jótékony hatásáról is. De bármit lehet enni ami nőknél az 500, férfiaknál a 600 kalóriát nem haladja meg.


Nekem jó lesz tudom, mert régebben mikor 1 napos teljes böjtöket tartottam, az is ment. De ha neked nem felel meg, biztos találsz olyat is ami tetszik. Nekem olyan kell amit hosszú távon tarthatok, és ezt annak gondolom.

aug. 10. 21:32
Nem hallgattam végig bevallom mert nem bírom ezt az embert. Alapból nem adnék a szavára de amit mond módszer az működhet azon az egyszerű elven hogy ugyanúgy kevesebb kalóriát visz be az ember “a nem evős” napok miatt, mint bármelyik időszakos böjti módszerrel amit az összes táplálkozási tanácsadói képzésen is oktatnak. Én is iszok shaket néha ha nem jut időm reggelizni, de hogy egész nap azon éljek azt valahogy úgy tudnám elképzelni hogy megspórolok 700 kalóráit aztán másnap majd csak reggelire benyomok annyit mert annyira ki leszek éhezve rá. Meg shake és shake között is van különbség.. sok helyen elcsúszhat a dolog.. túl egészségesnek semmiképp nem nevezném..
30. 55Judit (válaszként erre: 29. - 6b12a4f57f)
aug. 10. 15:40
Az a baj, hogy amit fiam elé teszek az számunkra nagyon finom, és én nem tudok parancsolni magamnak. Az 5:2 diéta viszont nagyon megtetszett, erős késztetés érzek hogy csináljam.
29. 6b12a4f57f (válaszként erre: 28. - 55Judit)
aug. 10. 15:27
Csak abban az esetben, ha finomat eszik. :D
28. 55Judit (válaszként erre: 27. - 55Judit)
aug. 10. 15:23
Ja, és nem kell hozzá egyedül lenni, csak annak aki akaratgyenge, és mindig azt akar enni amit más is. :)
aug. 10. 15:22

A napokban találtam ezt a számomra nagyon értékes videót: [link]

1:35-nél kezdődik az egészséges fogyásról szóló rész, de javaslom elejétől hallgassátok, szeretettel ajánlom figyelmetekbe.


Kicsit sem vagyok a fogyókúrák híve, az egészséges táplálkozásban, szükség esetén az életmódváltásban hiszek. Viszont eszek olyasmit is amit nem kéne, ezért most a doktor úr által említett kúrába kezdek bele, mégpedig pontosan szept. elején/közepén annak függvényében mikor maradok egyedül.

26. Matrica84 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 13:14
(Néha benézek ide, de egyelőre csak gratulálni tudok a kitartásodhoz és az eredményhez. :) A magam részéről évek óta szenvedek a zavaró pluszkilóimmal, talán még sose volt ilyen, hogy ennyire híján lennék az eltökéltségnek... Bő 3 hetem van a nyaralásig, amire szeretnék úgy elindulni, hogy egy kicsit komfortosabban érezzem magam a bőrömben, illetve az idei őszi-téli időszaknak nem akarok úgy nekivágni, hogy a ruháim nagy részét legfeljebb nézegetni tudom [a nagyobbakat venni nem opció]. Mindenesetre sül a csirkemell, a hűtőben alma és kevés sajt, valahogy a mozgást is össze kell ügyeskednem, meg a fejemben az elhatározást. :) )
aug. 9. 10:03

59,6ot mutatott ma a mérleg úgy, hogy valamennyi víz visszatartásom is van mert épp nőiségem piros napjait élem. Ez egész jó, bár nem lehet tudni mennyi írható a diéta és mennyi írható a gyomorrontás szálmlájára. Jövőhéten nyaralunk, de igyekszem akkor is “szépen” enni. A szeptemberre leszek nagyon kíváncsi, akkor már az edzéseket is beindítom.


Ebben a fórumban meg úgy tűnik magam maradtam.

aug. 5. 12:29
Olyan most picit nekem a mérleg mint mikor babatervezésben voltunk a tesztek. “Bűnös” várakozás, mert akkor tudtam hogy korán tesztelni nem érdemes, de mégis megtettem mindig, ahogy most is tudom, hogy naponta mérlegelni nem érdemes így csak pénteken terveztem reáállni, de csak ráálltam ma is 2 nap után. Végre 5-el kezdődik a súlyom. Ha pénteken is így marad, akkor nagyon fogok örülni. :)
júl. 21. 09:32
Ja és úgy tűnik a túl alacsony ch-s étrend most még nem annyira alkalmazható nálam mert a túl sok rost amit bevittem sok volt a nem hozzászokott gyomromnak. Szóval a jövőheti menüt újra kell gondolnom ennek fényében.
júl. 21. 09:27
Tegnap este és ma reggel is ráálltam a mérlegre kísérletként. Hogy látszódjon mennyire fontos hogy mindig egy időben tegyük, tegnap este 62,1et mutatott, ma reggel pedig 60,8at. Igazából ezekkel az egy héten belüli mérlegelésekkel nem igazán foglalkozom. Az első hivatalos mérlegelést ami alapján meg akarom állapítani jó irányba haladok e augusztus 1.én tartom. Az ciklus szempontból is jó, mert azt is lényeges figyelni hogy ne a legnagyobb vízmegkötő időszakunkban mérckedjünk. Amúgy centizni is lehetne, de az nekem macerásabb meg úgy vagyok vele, hogy ha már centiket fogyok az úgyis látszik a szűk nadrágomon. (Ezért érdemes megtartani a “kicsit szoros” nadrágokat :D)
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 3198f17214)
júl. 20. 15:04
Összetudod állítani egyedül az étrended vagy kaptàl valami segítséget? Én is igyekszem 160 alatt maradni, sok zöldséggel inkább. Jól ki is készült a gyomrom a hirtelen sok rosttól amihez nincs hozzászokva. Fokozatosabban kellett volna váltanom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook