Csalás vagy ügyeskedés? (beszélgetés)
Ügyvéd, könyvelő, bármilyen meghatalmazottról legyen szó, nem köteles spórolni a megbízójának, tehát ha kocsival könnyebben megközelithető a célhely, akkor miért utazna közforgalmú járművel egész nap. A megbizással egyidőben kötnek a felek egy ügyvédi megbizást, abban rögzitik, hogy milyen kötlségek megtéritését kéri az ügyvéd, ill. a megbizott, munkadij, készkiadás egyéb költség címen. Nem tudom, hogy abban az utazási ktg szerepel-e, mert mielőtt aláirta a megbízó, lehetett volna reklamálni. hogy ingyen utazik a megbízott. Nem tartom tulságosan elegáns dolognak, ha az ügyfél az ügyvéd életkorát forszirozza pár ezer forint miatt, ha az ügyet egyébként sikeresen megoldotta.
Kivétel : az ügyvéd közölte, hogy életkora miatt nem számol fel utazási költséget. Szvsz szerintem ugyanúgy jár annak is a ktg, aki az ügy lebonyolitása érdekében kilométereket gyalogol, rázódik a vonaton vagy a buszon, sokkal fárasztóbb, mint a kocsit elvezetni.
Különben az a szokás, hogy egy vidéki tárgyalás díja - 70-80 km-ig 15.000 - 20.000 Ft, ebben benne van az utazás és a tárgyalás is, ha nem olyan nagyon bonyolult az ügy.
Igen, így lehetséges.
Sem én, sem a barátnőm nem vagyunk nagy önkormányzathoz járók. Lehet, hogy kaphatott volna valamit, de a fene foglalkozott vele.
Adókedvezmény járt nekem is, pedig sosem neveltem egyedül a gyerekünket. Ha jól emlékszem, akkor 3600 Ft volt havonta.
Egyébként az ingyen tankönyv annyiból jogos volt részedről, hogy helyi sajátosságként a mi kerületünkben mindenki ingyen kapta a tankönyveket éveken át, de ez nem volt jövedelem függő, hanem mindenki kapta igazolás nélkül. A lényeg az volt, hogy kerületi lakosnak kellett lennie a gyereknek és kerületi iskolába kellett járnia.
Itt a gépkocsihasználat felszámítása necces etikailag.
Tudom, én vagyok a hülye, ügyvédtől ilyet várni...
De miért?
Az ingyenes utazás jár neki, hiszen 65 éves elmúlt...
A menza most is jövedelemhez van kötve, egyedülállóság esetén. Amennyiben kevés a jövedelem, azt hiszem huszonpár ezer ft/fő alatt van, akkor kapja a gyermekvédelmit, így az ingyenes étkezést is a menzán.
Ha nem kap gyermekvédelmit, akkor a menzát ugyanúgy fizetni kell, mint a nem egyedülállóknak.
Persze, hogy nem. Akik látszólag elváltak, ott majdnem mindegy volt, hogy a férjjel együtt élnek-e vagy nem, ezek a férjek munkanélküleik, alkalmi munkások, kisebb stilű ügyeskedők voltak, és amikor a biróság - a minimálbér alapján a gyerekenként 20 % gyerektartást megitélte, az bizony sokszor magasabb volt, mint az együttélés alatti férji hozzájárulás.
Csak egy kicsit könnyitett a családokon . De nem is annyira a támogatások, hanem inkább a szoc.pol. miatt volt erre szükség, amikor még minimális önerő + szoc.polra lehetettt lakást vásárolni, 2004-2007-ig,
Bár vitattad amit irtam, mégis elismerem, van valami igazság az általad irtakban. A látszatválás, egyedülállóság csak az alacsonyabb jövedelműek esetén jó biznisz. ( tényleg lényegesen többet kaptak, láttam az igazolásaikat )
Az a vékony réteg, ahol igazad lehet, ahova feltételezem, hogy a barátnőd is tartozott, vagy akár én is - aki 2001-től 2014-es tanulmányai befejezéséig egyedül neveltem a fiamat - valóban csak emelt szintű csp-t kapott. De férjem halálára tekintettel a 2000-es évek elején 2-3 alkalommal ingyen kaptunk tankönyvet is, utána ezt is jövedelemhez kötötték. Amikor már nem volt kötelező, a menzát kihagytuk.
A menzával kapcsolatban meg arra emlékszem, hogy háborogtak az anyukák, mert kaptak valamilyen önkormányzati támogatást, ami nem
kézbe ment, hanem az önkormányzat megküldte az iskolának, igy nem kellett a menzáért fizetni ( ez olyan körülményes volt, hogy valószinű, hogy
nem országos, hanem helyi sajátosság lehetett )
Bár fiam kiskorában még valami csekély adókedvezményt is kaptam, de ez családi állapottól független.
Agyatlan, mert elmondta ezt a munkahelyen. Előbb - utóbb a főnök fülébe is jut.
Az eljárás szabályos, ha lakcímkártyával igazolja, hogy ott van a bejelentett munkahelye, és kitölt egy adatlapot, mire veszi igénybe a költségtérítést, akkor papíron rendben van.
Az, hogy elmondta, hogy nem is ott lakik, ez az ő baja.
Valahogy az én munkahelyemen nincs ennyi idő mások bejárásával foglalkozni.
Rosszul tudod. Az egyedülálló szülők családi pótléka a gyerekszámmal változik.
Valamint minden olyan támogatásra is jogosult a gyermekét egyedül nevelő szülő, amire a nagycsaládosok. Így a menza és a tankönnyvásárlás is ide értendő.
Több ilyenről tudok legszűkebb környezetemben.
Meg olyanról, ahol a felnőtt gyerek nagymamához van bejelentve állandó címre, mert így az özvegy anyának támogatásokat lehet kiutalni,csak megjegyzem, az ügyes lány önkormányzati dolgozó. Közben vígan élnek együtt.
A barátnőm, akkor sem kapott többet, csak azt az ezrest.
Nem volt kedvezmény a menzára sem, a tankönyvre sem, semmire, csak emelt családi.
És ez így volt az elmúlt 21 év alatt.
Szerintem a csp. 1 ezressel több. A családi kedvezmény vagy mi is fix összeg. Sokkal jobban nem járnak, illetve nem hinném, hogy a tankönyv és menza olcsóbb lenne. A barátnőm is egyedül neveli a gyerekét, de nem kapott sosem ilyen kedvezményeket, azaz pont ezer Ft-al kapott többet a többi nem egyedülállónál.
Nem hinném, hogy ezért a pénzért vállalják ezt a szerepet...
Szerintem papirokból dolgoznak a hivatalok, hogy helyszini szemlére kimentek-e, ez a lakásvásárlási ügyekben nem szokott előfordulni, és akkor is a megszerezní kivánt ingatlant nézik becslik, nem pedig a felek korábbi lakóhelyét. ( Az ügyfelek sok esetben kérik - ezt én javasoltam nekik - a korábbi közös lakás megosztott használatát, nehogy visszaélés legyen belőle )
Altalában titokban történik a válás, a szomszédok sem tudják, nehogy feljelentse őket valaki. Azt hiszem, hogy 2 gyereknél egyedülálló szülőnél cspótlékkal minden mással együtt kb 10.000 Ft-tal jelent többet. ( tankönyv ingyenes, menza olcsóbb és más támogatások )
Mint ügyvéd, - a lakáshoz és kül. gyereknevelési támogatásokhoz jutás érdekében sok ilyen un látszatválást lebonyolitottam. Sok esetben én sem tudtam hogy erről van szó, de akik beavattak bizalmukba esküdöztek, hogy minden marad úgy, mintha el sem váltak volna, csak papir kérdése stb.. Főleg 8-10 évvel ezelőtt volt az gyakori.
És érdekes módon szinten minden látszatválás élesbe ment, miután nem kötött a papir, új életet kezdtek, legalábbis a férfiak, kivétel nélkül.
Nem, tudok olyan elvált párról, akik még mindig együtt élnének.
( a régi szocpol törvény kedvezett az egyedülállóknak, a jelenlegi házasság pártibb )
Ezt sokan meglépték.
Amikor még volt vagyonkorlátozás, azért váltak el papíron, hogy ne kelljen eladni az örökölt szülôi házat.
Persze az is megesett, hogy a nagy aggódás közepette férj váratlanul beleesett a szomszéd fiatal özvegyébe.
További ajánlott fórumok:
- Tényleg léteznek stigmatizált emberek, vagy csalás az egész?
- Internetes csalás, - avagy történt-e valakivel hasonló csalás?
- Megcsalás vagy ez a férfiaktól "alap"?
- Tudnátok nekem egy e-mail vagy egy levelezési címet adni adócsalás bejelentéséhez?
- Megcsalás vagy nem?
- Auto eladás külföldre, lehetséges vagy csalás?