Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsis, ovis gyerek mellett nehéz egészséges maradni? fórum

Bölcsis, ovis gyerek mellett nehéz egészséges maradni? (beszélgetős fórum)


27. ,zumba
júl. 29. 17:20

Nem törvényszerű, hogy sokszor lesz beteg, illetve elkapjátok tőle.

Ahogy Channa írja: szervezetfüggő. Nálunk csak ovis időszak volt.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Gabbbicica)
júl. 29. 17:00

Igen ez itt is jellemző:

"Az a baj; h van olyan szulo; akinek hiaba szolnak, beadja a gyereknek reggel a nurofent es ugyanugy beviszi."

Bár nekünk 1szer 1 hétig volt torokgyulladásunk, a gyerek kettőt köhintett. És persze ismerősöm is úgy van vele, hogy a gyerek gyógyult, a felnőtt meg vonszolta be magát dolgozni, mert addigra tuti elkapta.

25. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 29. 16:54

Nem törvényszerű; de azert vannak hullamok.


A teljesség igénye nélkül:


- hányós-hasmenos virus (ezt volt, h mi is elkaptuk ferjemmel, plusz a nagyszulok a szomszedban)


- kéz-láb-száj virus (ezt csak a masik gyerek kapta el, a felnottek nem)


- lepkehimlő (arrol se tudtam, h van ilyen betegseg)


- sima zöld takony


- köhögés


- tudogyulladas


- kotohartya gyulladas (felnottek is)


- fulgyulladassal kombinalt nátha (en is)


Az a baj; h van olyan szulo; akinek hiaba szolnak, beadja a gyereknek reggel a nurofent es ugyanugy beviszi.


Vagy olyan gyerek is volt, aki csutortokon még a surgossegin volt, hetfon meg mar a bolcsiben...

24. Ghost👻 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 29. 16:50
Vicc,de sajnos ez van.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Ghost👻)
júl. 29. 16:46
Papiron nem náthás, úgyhogy mehet...:) Az is egy vicc, hogy oviból is hazaküldik, mert kicsit folyik az orra.
22. Ghost👻 (válaszként erre: 21. - L.luiselotte)
júl. 29. 16:13
Manapság ha köhint már szólnak hogy menj èrte ès csak orvosi papírral mehet legközelebb!
21. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - Ágio8405)
júl. 29. 16:10
Ritkán, néha fájt a torka, de nem maradt otthon, ill.táppénzen sem.
20. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
júl. 29. 16:02
És soha életében nem volt náthás? 😏
júl. 29. 16:01
Szerintem nem. Fiam egyszer betegedett meg, ovis korában himlős lett, amit nemcsak én kaptam el, hanem édesanyám ( a nagymama ) is. Legközelebb, huszonpár év múlva, az Astrazeneca vakcinától lett beteg.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
júl. 29. 15:49
Köszi szépen Ági a biztatást, persze alap, hogy a gyermek rendbe jöjjön, vagy le se betegedjen ha lehet. Minket sem zavar a szó szoros értelmében, csak sok mindent mondtak, meséltek nekünk ezzel kapcsolatban.
17. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 29. 15:42
Ne rettegj, fogadd el hogy igen, valószínűleg ez lesz. Engem az kevésbé zavar hogy én/mi elkapjuk. A gyereket sajnálom és az ezzel járó macerát utálom.
júl. 29. 15:34
nem annyira nehéz
júl. 29. 14:41
A kisgyerekek nem ismerik a privát szféra fogalmát, és arra sem fordítanak túl nagy figyelmet, hogy ne nyalogassanak össze semmit, vagy ne tüsszentsenek le senkit közvetlen közelről 🤷‍♀️
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
júl. 29. 13:25
Igen, ezt mi is megfigyeltük, hogy a gyerekektől sokkal, de sokkal könnyebben kapunk el dolgokat.
13. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 29. 12:35
Ez egy roppant érdekes dolog, ha az unokám hazahozott valami nyavalyát a bölcsiből végig ment az egész családon még én sem szoktam megúszni főleg ha hasmenéses a dolog. De ha valaki felnőtt beteg körülöttem soha nem szoktam elkapni.
júl. 29. 12:22
V3gy3s, hogy elkapjuk vagy sem.
júl. 29. 12:22
Náthás szarokat szokott hazahozni.
10. globus
júl. 29. 11:57
Szomszéd kisgyerek rengeteget itthon van, de a szülei nem betegesek.
júl. 29. 11:55
Nálunk is sok volt a betegeskedés. Ezen túl kell esni. Így erősödik az immunrendszere. Persze gondolom azon is múlik, hogy mekkora intézménybe jár, mennyien vannak a csoportban, milyen a szervezete, stb. Nem feltétlenül riogatás. Inkább tapasztalat. De erre előre úgysem lehet felkészülni.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Vikyci)
júl. 29. 11:45
Köszi szépen, akkor téged is jobban megviselt mint a gyerekeket? Amikor a gyerekekkel nem voltál otthon, bementél dolgozni?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
júl. 29. 11:44
Köszönöm, az ismerősi kör rettegtet ezzel minket, hogy mi is meg a gyerek is konstans beteg lesz
6. Ghost👻 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 29. 11:41

Hányás hasmenést rendszeresen.

Influenza is.

5. Vikyci (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 29. 11:40

Kisfiam 3 múlt amikor oviba került, addig 1x volt enyhén náthás pár hónapos korában. Amikor oviba került októbertől havonta volt otthon betegen, és a kicsitesó is elkapta, meg persze általában én is, mivel én voltam többet velük.

És ez így ment évről-évre, még nagycsoportban is, bár már nem havonta, de az utolsó ovis évben is minimum 3-4x volt beteg mindkét gyerek.

Én legtöbbször én is elkaptam, sőt még rosszabb állapotba tudtam kerülni, mint a gyerekek.

Pedig kipróbáltunk nagyon sokféle immunerősítőt, ők is, én is de nem sokat segítettek.


Gyerekek előtt én telente max 1x fáztam meg. Ovi óta pedig már nálam is volt mandulagyulladás, hányós vírus, és takonykór ezerrel.


Bízom benne mostmár javulni fog a helyzet, ősztől már a kicsi is sulis lesz, remélem nem lesz ennyi nyavalya.

júl. 29. 11:39

Nem, nem törvényszerű.


Az én fiam, bár sokat volt náthás, himlős, hányós, stb., de mi csak ritkán kaptuk el tőle. Kb. 4 éves koráig volt ez. Kivették a manduláját és azzal megszűnt a betegeskedés. Innentől évente egyszer néhány napot volt beteg.


Sok ismerősöm gyereke viszont, csak évente egyszer volt beteg már az elejétől.


Persze, olyanokat is ismerek, akiknek a gyereke néhány nap bölcsi vagy ovi után 1-2 hétig betegeskedik, és olyat is ismerek, akiknek a gyereke át is adja az összes betegséget.


Ennek ellenére nem gondolnám, hogy törvényszerű. Ez szervezet függő. Előre kár ezen agyalni, majd kiderül, hogy nálatok mi lesz...

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ghost👻)
júl. 29. 11:38
Köszönöm, és miket hoz haza?
júl. 29. 11:36

Semmi sem törvényszerű.

Az èn lányom 1-2 èvente egyszer beteg.

De tèny,hogy amit ő elkap azt mi is.

júl. 29. 11:33
Mivel most múlt 2 éves és úgy alakult hogy semmilyen gyermek közösségben nem volt, ezért egyszer sem volt beteg idáig. Mivel szeptembertől kezdi a bölcsit, már előre riogatnak minket, nah most aztán ősztől tavaszig nátha és egyéb betegségekben fogunk szenvedni. Illetve ez az állapot, egészen nagycsoportig is eltarthat. Eddig nem voltunk mi sem a párommal betegek, törvényszerű, hogy ezután változni fog ez a helyzet vele is, velünk is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook