Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bénulás? fórum

Bénulás? (beszélgetős fórum)


tegnapelőtt 13:52
Ennek a fórumnak is volt értelme. Gondolom úgy látott a kutya orvost, kint az a szerencsétlen csiga, amit az előbb összetapostam.
júl. 4. 20:36
Szteroidot is szoktak felírni de azt ne erőltessétek, ingerelheti a kutyát, agresszívvé válhat tőle.
13. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 4. 20:34

Milgammát lehet neki adni, finoman masszírozni a lábait (Youtube-on vannak fizioterápiás videók: paralyzed dog, recovery, care, physiotherapy, physical therapy), súlyosabb esetben felfújható védőgallér hogyha elesik ne üsse be a fejét: nagyon veszélyes tud lenni, visszavonhatatlan idegkárosodást tud szenvedni, bele is halhat. ☹️


[link]

[link]

12. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 4. 20:22

Tacskóbénulásnak hívják, a kistestű kutyákat fenyegeti, a sok lépcsőzés vagy hirtelen mozdulatok hatására kialakulhat gerincbetegség/sérv. Van olyan eset ami csak műtéttel megoldható, más eseteknél fizioterápiás módszerrel (kitartó munkával) meggyógyulhat a kutyus. Az állatorvosnak mindenképpen meg kell mutatni, ő mondja meg hogy milyen kilátások vannak. Ugye hirtelen alakul ki, egyik-napról a másikra sántikálhat vagy húzhatja a hátsó lábait maga után. Szörnyű látvány ez, de idővel mindenki meg tudja szokni. Sokan nem is vesződnek vele, elaltatják a kutyát vagy kap a hátsó lábára kerekeket. Amíg béna nehezen tudja megoldani a kiválasztást, tehát olyan mint egy magatehetetlen kisbaba (főleg télen a lakásban) állandó felügyelet kell neki ami munka mellett szinte kivitelezhetetlen, feltéve ha otthon marad valaki aki bírja szusszal az ápolását. Olyan is van hogy időközben meggyógyul de mondjuk meghízik, a lábai is gyengék, megszokja ezt az életmódot és nem derül ki hogy igazából járni is tudna.


[link]

[link]

[link]

11. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 4. 10:04

Mi lett, mi van a kutyussal? Voltál vele orvosnál, mit állapított meg?

Vagy lehet nincs pénzed rá most?

Beszéld meg velük, hogy nagyon szereted a kutyádat, szeretnéd, ha sokáig együtt lehetne veled, megeshet engedélyeznék a részletfizetést.

Súlyos problémát is jelezhet ez a bénulás. :/

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 20:53
Mi van a kutyával? Mit mondott az orvos?
9. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 20:52

Diszplázia is lehet.

Nem lépcsőzött a kutyád sokat?

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Szmitike)
júl. 3. 20:27
Szia. Nem 2 éves.
7. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 16:11
Szegény kutty!
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 16:00
Én sem értem, mire vársz... az első észlelésnél felnyaláboltam volna, és rohannék, az orvoshoz, nem itt írogatnék...
5. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 15:44

Elég kevés az info. A kutyus kora, fajtája lényeges lehet. Illetve, hogy érhette-e sérülés.

Mindenesetre nem megnyugtató, mindenképpen látnia kell orvosnak, és minél előbb!

júl. 3. 12:00
Szia! Öreg kutyus? Kb. 1 hónapja járt így a kutyánk, de ő már benne van a korban és voltak kisebb előjelei is csak tudatlanul azt gondoltuk, hogy a kora miatt kicsit ügyetlenebb. Ízületes lett. Sokat javult azóta, de nagyon megijedtünk mi is.
3. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 11:44
Hívd az állatorvost, kérj időpontot.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 3. 11:35
Mi az, hogy "nem e lesz nagyobb gond"? Van gond. Orvoshoz vinném. Illetve már vittem volna reggel. Mire vársz?
júl. 3. 11:24
Ma arra kelltem hogy a kutyám nem tud lábra állni.Hiába próbál jönni,nem tud, a két hátulsó lábát húzza. Másnak volt ilyen kiskedvencével? Nagyon félek aggódom nem e lesz nagyobb gond..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook