Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? (tudásbázis)
Igazad van, arra kell figyelni, hogy 5 - esetleg 8 %-nál több glicerin ne legyen a termékben, amit veszel.
Ez úgy a legegyszerűbb, ha az összetevőket nézve nem mindjárt a víz után következik, hanem a felsorolás vége felé, akkor biztos nincs benne 8 %-nál több.
A növényi glicerin jó nedvességmegkötő, ésszerű mennyiségben adagolva hidratálja a bőrt.
A túlzott mennyiségben bevitt glicerinnel viszont valóban ellenkező hatást érünk el. A bőr mélyebb rétegeiből vonja magához a nedvességet, így a bőr belülről szárad ki.
Nedvességmegkötő még a Hialuronsav, de ha ez van egy termékben, az a termék biztos hogy nagyon drága, már a Hialuronsav borsos ára miatt is, valamint a Tejsav is jó nedvességmegkötő.
A sheavajat és a kakaóvajat én is nagyon szeretem, bár én kikeverem némi olajjal (olíva, szőlőmag, barackmag, mikor mi van itthon, így jobban kenhető.
A kecsketejes szappanokban tényleg nincs glicerin, minek is, hiszen van benne tej/tejsav, amiről írtam az előbb, hogy kiváló nedvességmegkötő. Az ára is kedvező nagyon, és utána nem kell még testápolót sem használni.
A babák csak a natúrt használják, mert ha van bennük illóolaj, az pici korban veszélyes is lehet (kivéve a levendulát).
Samponjából úgy tudom csak a nyírfás-zsályás tiszta, a sárgabarackos az pedig méregmentes.
A sárgabarackos arcradírja is jó, és azt hiszem az egyik szappanja, talán a rózsás. Valamint a körömvirágos deója, meg a másik is jó. Ebből csak az egyik BDIH-s, de attól még a másik is méregmentes.
Tusfürdő/arctej/tonik/lábkrém/sarokkrémből melyiket találtad?
Ha beugrok legközelebb a kétbetűs üzletbe, jól szétnézek. Sajna nem sok időm van ilyenekre. Na meg még van a régebbi termékeimből is.
Talán ha odafigyelnél rá, hogy mit olvasol, akkor azt írtam, hogy a testápolóban gáz. Ha vízzel érintkezik a termék, akkor nem.
Egyébként te meg ne legyél már úgy elszállva magadtól, ahelyett hogy állandóan belém kötsz, inkább építő jellegű hozzászólásokat írj ide segítő szándékkal az embereknek. Elvileg értesz a témához, akkor nosza bizonyítsd be, hogy nem gáz, és téves az elmélet, mely szerint belülről kifelé kiszárítja a bőrt.
És hogy én is építő jelleggel írjak a fórumon, én testápolásra kakaóvajat használok, a Húgom sheavajat. Mindkettő kenhető gyerekekre is. És képzeld, nincs benne glicerin. Már nem igaz az állításod, hogy mindenben van.
Ja és a kecsketejes szappanokban sincs glicerin.
A BDIH-s cuccokban, amiket felsoroltam, nincs méreg, egyesével néztem utána :)
A bio feliratok viszont tényleg megtévesztőek.
Ha már a vajaknál, olajoknál tartunk, akkor megemlítem, hogy van egy nagyon tiszta (csak olíva- és babérolajat tartalmaz) szappan, az A...po.
Sokan ezzel fürdetik a babákat és az egész család ezt használja, nincs külön tus- vagy habfürdő, sampon, sőt még testápoló sem szükségeltetik a szappan használata után. 250 g-os, sokáig elég, olcsóbb, mintha mindent megvennénk mindent külön-külön (tusfürdő stb.) Borotválkozni is lehet vele.
Nincs illata, vagyis szappan illata van, mert mint már írtam, csak olíva- és babérolajat tartalmaz.
De jók a kézi készítésű kecsketejes szappanok is a sok jóféle olajjal, gyógynövény kivonattal, csokival, kókusszal stb., kinek mi felel meg.
Babáknak csak natúr , illóolaj-mentes a megfelelő, illetve talán még a levendula illós, ami az egyetlen, amit babatermékekbe nyugodtan beletehetnek.
Nagyon gaz ha van benne glicerin?
Minden boltiban benne van.
Ha nem az elejen, az oke, de ennyire ne ragadtasd mar el magad :D
Ez tetszik! :)
A glicerin belülről kifelé szárítja ki a bőrt. Tehát ha testápolóban van, az nagyon gáz (sok babaápolási termékbe is tesznek!). Ha viszont használsz hozzá vizet, pl. szappan, vagy sampon esetén, akkor vissza is hidratálod a bőrödet. Tehát úgy elfogadható, de tényleg jobb, ha nem az első három összetevő között szerepel.
Nekünk van mézglicerin szappanunk, és nem száraz tőle a kezünk. Igaz az arányokat még nem néztem.
Nekem is kellene egy összetevő lista. Jelenleg még itthon a netről tájékozódok, tudom a legmérgesebb :D összetevőket, de elég ritkán vásárolok bármit is. Amíg az egyik el nem fogy, addig elvagyok vele. :)
És azért is kell hangsúlyozni, hogy egyetlen márkában sem lehet megbízni, mert van, hogy váltogatják az összetevőket. Sőt, itt korábban kitárgyaltuk, akár országonként is változó. :S
Ezt már korábban kitárgyaltuk. A BDIH semmit nem jelent, vannak termékek, amik rendelkeznek ezzel a minősítéssel, és mégsem méregmentesek. Ne dőljetek be. A "sehr gut" és ökotest minősítés szintén nem garancia a tisztaságra.
És a bio, homeo felirat sem. Lásd. home*dent fogkrém. Asszem SLS van benne.
Én mostanában csináltam egy teljes cserét.
Ne bízz meg egyetlen márkában sem! Az Alverde minden terméke sem tiszta, de vannak jók közötte.
Samponból a nyírfás-zsályás és sárgabarackos samponja méregmentes, de nem tiszta.
Szappanból én a kecsketejsavósat találtam jónak, és mások is ezt ajánlják.
Testápolásra olajok (olíva, szőlőmag stb.), kakaóvaj vagy shea vaj. De vannak még ilyen vajok és olajok. Olyat nézz, ami természetes alapon is megtalálható a természetben, és nem keverik semmivel.
Afrikai feketeszappanról mondják még, hogy jó.
A. Vali oldalán van házi tojássampon, te keverheted. Illóolajok is jók, hajra szintén "ét"olajok hidratálásra, hajnövesztésre.
És szerintem a neten is sokféle receptet találhatsz. Még naptejet is lehet házilag keverni.
Alverde jó, van BDIH-s sampon, balzsam, tusfürdő, tstápoló, kézkrém, arctej, lábkrém, sarokkrém; "sehr gut"-os szappan, arctonik, dezodor.
Én viszont az arctej+arctonik kombóval kicsit nem vagyok megelégedve. A reggeli zsíros bőrömet úgy megtisztítja, h utána nagyon száraznak érzem. Ezeket pl Biola-s termékekre fogom lecserélni.
Hú, hát én már jó pár hónapja babasamponokat meg babatusfürdőket használok, krémet és testápolót pedig nem, nem akarok kőolajat a bőrömbe kenni. :)
Szappan az nem tudom mennyire fontos, azzal azért nem foglalkozom és veszem csak a sima boltit, mert nem érintkezik nagy testfelületemmel.
Alapvetően samponra, tusfürdőre és testápolóra, krémekre lennék kíváncsi, hogy ki mit ajánl , van -e esetleg házi kencétek vagy tudtok -e a drogériákban vagy gyógyszertárban relatíve olcsón olyan termékeket, amik minimálisan ártalmasak csak.
Az Alv.rde az mennyire jó ?
Mit keresel? Az a baj, hogy még a tisztának mondott márkák termékei közül sem mind tiszta.
Szóval termékösszetételfüggő!
De ha konkrétan megmondod, hogy mire keresel, akkor tudok ajánlani. Bár nem 100%-os már az sem, mert pl. nézegettem az Alverde egyik szappanját, és talán megint változott az összetevő lista.
De ez a neve a gyógyxartárinak is!
Etanol :o
Paraffin :S
A naturlandosnak ezek:
Mit tartalmaz az Unguentum hydrophilicum nonionicum Ph.Hg. VII. Naturland?
- A készítmény hatóanyaga(i): A készítmény hatóanyagot nem tartalmaz.
- Egyéb összetevő(k): metil-parahidroxibenzoát, 96%-os etanol, folyékony paraffin, poliszorbát 60, cetil-sztearil-alkohol, fehér vazelin és tisztított víz
És hol láttad az összetevőit?
Szívesen kielemeznénk.
Mert a gyógyszertári elvileg mind tele van kőolajszármazékkal. Egy vegyész ismerősöm mondta. :S
a Babe is kuka, lányomnak is kijött az ekcémája, kb már vedlett és akkor még csak a gyógyszertárit használtuk..kipróbáltuk a babét...ja nagy csalódás
lessétek meg az organity termékeit, ettől neki nem jött ki semmi és ha jól értelmeztem a leírást, nincs benne semmi "olyan" anyag..kivi lennék hogy ti mit szóltok hozzá
További ajánlott fórumok:
- Tudtad, hogy egyes termékek némely összetevői károsak az immunrendszerre és gyengítik azt?
- Te olvasod a vásárolt termékek összetevőit? Az E tartosítószerekről tudtok valami érthető szakirodalmat?
- Szerintetek hatékony, ha egyénileg keverjük össze egy gyógytea keverék összetevőit?
- Recept néhány összetevőből
- Olyan frissítőkendőt keresnék, ami nem tartalmaz káros összetevőket, milyen márkát keressek és hol?
- Önbarnítóban milyen összetevőre kell figyelni, ami esetleg káros?