Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt folyamatban fórum

Babaprojekt folyamatban (beszélgetős fórum)


1 2
60. nella29 (válaszként erre: 59. - Aranymazsola_)
2021. máj. 21. 13:48
Ha meg lehet kérdezni, mi lett végül? szeretem olvasgatni ezt a fórumot, ameddig nem jön a baba, és érdekel kivel mi lett :)
2021. ápr. 20. 13:11
Sziasztok! Rég jelentkeztem be, igazából semmi fejlemény nem volt mostanáig. Esedékes lett volna a havim 1-2 napja, de helyette pecsételő vérzésem volt 2 napig. Ilyen még sosem volt velem. Sógornőmnél is így volt az elején 3. gyerkőcnél. Teszt persze negatív, de várok még, nagyon bizakodó vagyok!
58. athle.tina (válaszként erre: 54. - Hattyuhattyu)
2021. márc. 9. 14:07

Szia! :)

A cukorterhelésen IR vizsgálatot is csináltak? Ha nem, akkor érdemes megnézetni, mert az anyagcsere zavar is gátolhatja a megtermékenyülést. Nálam valószínű az okozhatta a problémát.

57. fildus (válaszként erre: 4. - 083bf9bf2f)
2021. febr. 27. 22:10

Ha a pm rendben lesz, az egy fokkal jobb.


4.68 volt a tsh, azt mondta a doki, hogy 2 alatt van esély babára. Novemberben 1.87 volt, össze is jött!

56. hattyuhattyu (válaszként erre: 54. - Hattyuhattyu)
2021. febr. 26. 21:59
Ma vagyok a 24. napon, sajnos papíron már látszódott egy kis rózsaszín, úgy néz ki meg fog jönni. Egyébként 11. napon volt pozitív ovu tesztem.
2021. febr. 26. 08:57
Sziasztok! Feleslegessé vált LH tesztet szívesen átadnék, ha valakit érdekel. 2022. májusig használható. Budapesten átvehető vagy esetleg postázom is.
2021. febr. 19. 12:57

Sziasztok!


Szuper, hogy van ez a fúrum! Nagyon jó olvasni a történeteket, így érzi az ember, hogy nincs egyedül a problémájával. Külön öröm a sok happyendet is olvasni, erőt ad. :)

Mi a párommal 2 éve próbálkozunk, számos vizsgálatot megjártunk. Mindenféle labor, ezek alkalmával kiderült, hogy magas a TSH értékem (6-7 között volt), erre kaptam gyógyszert, viszont a rengeteg mellékhatása miatt váltanom kellett, a következővel már nem volt gond és be is állította szépen az értéket 1 körülire. Több nőgyógyászt és endokrinológust is megjártam, sajnos sok az olyan szakember, aki nem igazán törődik a beteggel. A ciklusommal sosem volt gond (lekopogom), 24-28 naposak szoktak lenni, ovulációm van (pozitív ovu teszteket produkálok minden hónapban) 11-14. nap környékén (szúróérzés szokta jelezni). Rendes menzesz előtt pár napos pecsételést szoktam tapasztalni (hol rózsaszínes, hol sárgás-barnás), ez progeszteron problémára utalhatna, de az értékeim a labor vizsgálat alapján rendben vannak (hacsak nem közvetlenül menzesz előtt zuhan meg). Fogamzásgátlót nagyon régen szedtem, csak pár hónapig. Átjárhatósági viszgálatom is volt, mindent rendben találtak, páromat is kivizsgálták, nála sem találtak eltérést. Pár hónapja váltottam endokrinológust, aki javasolta, hogy a 21. nap körül legyen egy prolaktin labor vizsgálatom, ez mutatta ki, hogy a prolaktinom a megengedett érték háromszorosa, 1321. Az aktív prolaktinom még több volt: 1523. Ez elvileg okozhatta az eddigi sikertelen próbálkozásokat. Nemsoká MR vizsgálatra is megyek, mert az agyalapi mirigyen lévő adenoma is okozhatja ezt a magas prolaktint. Két hete (ebben a ciklusban) kezdtem el szedni a magas prolaktinra gyógyszert, valamint clostit (3. naptól a 8. napig 1x1 szemet), és duphastont (14. naptól 2x1 10 napon át). Cukorterhelésen is voltam, ott sem találtak eltérést. Egyébként gynositolt, D-vitamint, C-vitamint szedek. Korábban próbáltam a méhpempőt, cickafark, málnalevél, palástfű teákat, barátcserjét, de ezek nem váltak be. Próbálok egészségesen étkezni, igyekszem mozogni is. Mostanában még az aviva módszer felé is kacsingatok. :D Következő hét végére nem várom.

Mindenkinek minél hamarabbi babázást!

Írjatok tapsztalatokat, tartsuk a kapcsolatot. :)

53. fildus (válaszként erre: 49. - Brekcsi)
2021. febr. 17. 14:31
Hol csináltattátok a Nifty tesztet?
2021. febr. 17. 11:51
Sziasztok! Hogy vagytok? Kivel mi újság?
51. athle.tina (válaszként erre: 49. - Brekcsi)
2021. jan. 27. 09:35

Gratulálok! :)

Nagy meglepetésre nálunk is novemberben kopogtatott az ajtón a ma már 11+1 napos kis szerelmünk, majdnem 3 év próbálkozás után. Férjemnek hatalmas karácsonyi ajándék volt, főleg, hogy a születésnapján fogant nagy valószínűséggel. Mindenkinek kitartást és türelmet kívánok!!!

50. AtinaV84 (válaszként erre: 49. - Brekcsi)
2021. jan. 20. 22:30
Gratulálok.
2021. jan. 20. 20:30
Sziasztok! Még novemberben írtam, hogy mennyire gázos a helyzet nálam is... na, abban a hónapban teherbe is estem :) ma voltam a 12 hetes uh-n, minden rendben, most várjuk a Nifty eredményét :) sok-sok kitartást kívánok mindenkinek!! Sikerülni fog ;) :)
48. Pszfk93 (válaszként erre: 46. - Sohaneaddfel)
2021. jan. 10. 17:08
Hormon vizsgálatot szerintem mindenképp csináltass, addig úgysem tudsz semmi biztosat, tehát kezeléssel is csak vaktában lövöldözne a kezelő orvos.
47. Lilacsacsi (válaszként erre: 46. - Sohaneaddfel)
2021. jan. 2. 19:18
Szia! Csinált uh-t, normál labort is, ezeken felül kb. 6 féle genetikai vizsgálatot(leiden,prothrobin,mthfr,pai1 stb. mutáciòt, ill.citogenetikát is)vérből, ill. a szokásos tsh,prolaktin,amh,fsh stb. kìvül áramlási citometriát,véralvadási vizsgálatot, lupust, meg még isten tudja mit is, amire nem is emlékszem.. itt Miskolcon megmutattam a leleteket több jònevű orvosnak is, a legtöbbről nem is hallottak...
46. Sohaneaddfel (válaszként erre: 45. - Lilacsacsi)
2021. jan. 2. 12:17

Laborban es ultahangon voltam csak

Te, ti milyen vizsgálatokon voltatok?

45. Lilacsacsi (válaszként erre: 44. - Sohaneaddfel)
2021. jan. 1. 13:19

Szia, kivizsgáltak rendesen?

Azért kérdem, mert én jelenleg 16 hetes terhes vagyok, tùl 4 spontán vetélésen. Miskolci vagyok, itt viszonylag sok dokinal jártam (szedtem azokat a gyògyszereket amiket te) de ezen kìvül semmit sem javasoltak, csak hogy pròbálkozzunk. Na ebből lett elegem. Némi nyomozás után rátaláltam Bp-n Dr. Spánikra. Rengeteg vizsgálatot kiìrt nekem és a férjemnek ( ezekről Miskolcon nem is hallottak)talalt eltérést, kezeltük, és lám, 16 hetes vagyok... Ha budapesti vagy, ez egy eleve jò helyzet, ha ilyen régòta pròbálkozol azt javaslom te is keress valami jò meddőségi szakembert 🙂

2020. dec. 26. 18:54
Én már eléggé rá pörögtem, most kivételesen nem sírtam mikor meg jött ☺️ De unom már hallgatni hogy nem kell rá görcsölni, majd jön ha itt az ideje stb. Ezért most ezzel próbálkozom, picit oda figyelek és türelmesen várok 😶☺️
43. Pszfk93 (válaszként erre: 42. - Sohaneaddfel)
2020. dec. 26. 17:47
Én már leszoktam mindennek a figyelgetéséről mert már tiszta kettyós lennék :D csak arra figyelek hogy legrosszabb esetben is 3naponta együtt legyünk.
42. Sohaneaddfel (válaszként erre: 40. - Pszfk93)
2020. dec. 26. 13:30

Kedves Pszfk93!

Neked nem szokott fel időben valamelyik, vagy akár mindkét oldalt görcsölni, mintha ténylegesen éreznéd az ovulációt? Vagy esetleg a tüszőrepedést? Nekem a gyógyszer előtt volt hogy gyengén éreztem, de valószínűleg a Closilbegyt miatt fel erősödött.

2020. dec. 26. 12:51
Nagyon boldog karácsonyt! :)
40. Pszfk93 (válaszként erre: 39. - Sohaneaddfel)
2020. dec. 26. 12:51
Mintha a saját történetünket írtad volna le! :) csak nálam most épp november óta nem jött meg, és negatív a mai teszt is. :( szóval majd januárban mehetek a dokimhoz, hogy meghozzuk. És mehessen az utolsó clostys hónap.
2020. dec. 25. 20:12

Sziasztok.

Mi is több mint egy éve próbálkozunk. 3 havi clostilbegyt és duphaston kúrán vagyok túl. Most jött meg. A doki szerint még 3 hónapig hát a bogyó addig várjak. Voltam laborban minden eredményem jó volt, bár a prolaktin max szinten volt (500 a felső érték nekem 504) Lehet azt csökkenteni kéne olyan közép értékre? Páromnak van egy kisfia, valószínűleg nem vele van a gond. Sokat olvasgattam a témában, és örülök hogy végre írtam ide. Nem örülök hogy mások is hasonló helyzetben vannak, de legalább van kikkel beszélni erről. Ovu tesztekkel hogy álltok? Én most szeretnék rendelni. Illetve a dokim azt ajánlotta hogy 7. 12. 14. Napon legyünk együtt, egy órát pihenjek fekve. Erről mit gondoltok?

Kellemes ünnepeket!

38. Timci (válaszként erre: 37. - 9a23640872)
2020. dec. 2. 14:44
Köszönöm :)
37. 9a23640872 (válaszként erre: 36. - Timci)
2020. dec. 2. 14:06
Köszönöm! Én pedig szurkolok Neked! :)
36. Timci (válaszként erre: 35. - 9a23640872)
2020. dec. 2. 08:33
Igazad lehet csak mègis olyan jò remènykedni és bizakodni. :) De viszont az a sok negativ teszt annyira letudja törni az embert. . Gratulàlok a picihez és vigyàzz magadra :)
35. 9a23640872 (válaszként erre: 34. - Timci)
2020. dec. 2. 08:28

Én femibiont kezdtem el előtte pár héttel. Pont méhpempőt akartam volna venni mert sok jót olvastam róla, de màr nem kellett.

Nem baj ha bele éled magad szerintem, másképp nem lehet. Én is csináltam folyamatosan a teszteket tiszta izgatott voltam... mindig azt mondták nekem hogy éljem az életem és majd jön. Biztos van benne valami, sokszor olvasom hogy az hozza a sikert :)

34. Timci
2020. dec. 2. 06:05
Köszönöm a vàlaszokat. Egy kicsit elszomorodtam hogy lehet csak megint nagyon beleèlem magam. De annyira szeretnènk babàt. Bàr nem adom fel és bízni fogok benne hogy egyszer összejön :) Ti szedtetek valami vitamint elötte?
33. 9a23640872 (válaszként erre: 31. - Timci)
2020. dec. 2. 00:32

A mi babánk peteéréskor jött össze ez tuti, nagyon figyeltem a testem. Sőt, 11-12 nappal kèsöbb teszteltem, komolyan nem hiszem el ha nem a szememmel làtom hogy mondok egy random napot, hètfön még negativ volt de szerdàn màr pozitív. Teljen csak el majdnem 2 hèt mire tesztelsz, hogy biztos vàlaszt kapj. Söt ugye mindenhol azt irják hogy az elmaradt mensi lehet a jele. Nyilvàn persze... de èn tudtam mikor jött össze, így èn megvàrtam hogy elteljen 10 nap. Ès kerestem az extra èrzèkeny teszteket is hogy tuti biztos legyen az eredmèny...de ahogy ott àlltam elötte, azon agyaltam hogy ha itt van baba, akkor az 500 forintos X epiles is pozitív lesz...

Nekem 1 hèttel mens elött szoktak jelentkezni a tüneteim: mellfeszülès, görcsök, puffadàs. Most csak akkor jelentkeztek, mikor már pozitív lett a tesztem. Előtte csak annyit tapasztaltam hogy magasabb volt a testhőm, mindig olyan melegnek éreztem a testem. Mintha beteg lennék. De szerencsére nem annak a jele volt. 10hetes vagyok ma. És a mensi tüneteim 10 hete tartanak 😆😩

32. Panna07 (válaszként erre: 31. - Timci)
2020. dec. 1. 22:47

Szia! Az a baj ezekkel a vérzés előtti tünetekkel, hogy bármit jelenthetnek, babát is vagy a vérzés közeledtét. Együttlét után 6 nappal a beágyazódás még nem fejeződik be, megtermékenyülés után 10-12 nappal fejeződik be. A tesztelés egy külön műfaj, vannak akik a várható vérzés előtt 1-2 nappal tesztelnek, vagy a várható vérzés napján, de van, akinek csak több nap késés után mutatja ki. Én is ellőttem anno egy csomó tesztet, teljesen feleslegesen, csak hát nehéz volt türelmesek lenni. Ha kibírod, azt tanácsolnám, hogy ha már egy napja késik, akkor kezdj tesztelni.

Sok sikert! 🍀🍀

31. Timci
2020. dec. 1. 22:32
Sziasztok. Èn is szeretnèk csatlakozni hozzàtok. Ùj vagyok itt ès egy kis segítsègre is szüksègem lenne. A pàrommal babàt szeretnènk és sikeresen együtt is voltunk. Csak sajnos a peteèrèsem elötti napon. ( Remèlem ez nem olyan nagy problèma mert azt olvastam hogy a sperma 48 òràig is “elèl “ ) Együtt lètünk utàn a hatodik napon nagyon görcsölt a hasam és egy kis ròzsaszín folyàsom is volt de ez màsnapra elmùlt. Vajon beàgyazòdàs volt? A melleim fàjnak (oldalt) és ma a derekam leakar szakadni mint amikor megszokott jönni és egy kicsit görcsöl is a hasam. 5 napom van mèg hàtra a menstruàciòmig. Szerintetek lehetek vàrandòs?Mikor tesztelhetek? Elöre is köszönöm a vàlaszokat. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook