Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikum - lándzsásútifű szirup ➡️ fruktóz fórum

Antibiotikum - lándzsásútifű szirup ➡️ fruktóz (beszélgetős fórum)


11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Timycat)
aug. 8. 00:15
köszönöm
10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 20:54
Szegeden a Klinikán volt a prof dr. Wittmann Tibor 20+ éve. Keress rá, de szerintem már nem aktív.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
aug. 7. 19:49

Pesten van a doki?

Elkérhetem a dokit kit ajánlsz?

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 13:15

Orvost tudok javasolni.


Antibiotikumtól simán lehet, ha szerencsétek van akkor átmeneti.


Gyerekként nekem is volt gondom a tejjel, aztán elmúlt, majd cca 20 éves korom körül nagyon durván visszajött. Egy prof által javasolt féléves teljes tejmentesség után, a doki által meghatározott ütemben visszaszokva a tejre, most 40+osan van egy egész jól élhető, laktózintoleranciám. De ehhez orvos kellett, szigorú diéta, majd odafigyelés, hogy mi az amit bírok és mia az amit már nem, most is szoktam tartani néhány hét totál tejmentességet 1-1 nagyobb tejzabálós időszak után.

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 12:56

És ezt fogja az orvos neked elmondani.

Amúgy meg, minden fruktózos beteg reakciója más. Én simán eszem a lekvárt, a cukrokat, de pl nem bírom az almát, körtét, hagymát, paradicsomot. Van aki a gyógyszerek fruktóztartalmától is padlón van. Sajnos ezt mindenkinek egyénileg kell kitapasztalni.

6. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 10:51

Azért van pár betegség, aminél a pénzeddel semmire nem mész, ahogy azt sem hiszem, hogy ezt te mint teljesen laikus ki tudod találni, hogy mitől van, de ha így lenne, akkor is csak arra lenne jó, hogy hibáztathass valakit, a megoldáshoz nem kerülsz közelebb.

Simán lehet örökletese, akkor is, ha neked pont nincs.

Persze megértem, hogy nem akarod "vállalni" az örökké tartó odafigyelést, és most ettől sík ideg vagy, de ettől még az orvosoknál kell keresni a megoldást (ha van), nem pedig egy ilyen fórumon....

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
aug. 7. 09:56
Gyerekemnél nem papír kell hanem a gyógyulás. Pénz sem érdekel hogy kaphatok csak hogy meggyógyuljon. Állítólag gyereknek van még esélye gyógyulni, de szerintem azért segíteni is lehet a gyógyuláson valahogy csak meg kell találni.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 08:10

Fruktóz malabszorpcióm van nekem is.

Végleges fogyatékossági papírt kaptam rá.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
aug. 7. 07:34

Voltunk már de csak megállapította, hogy malabszorpció és szüneteltetni kell a fruktózt (minden gyümölcs, zöldségben is van, édesség, felvágott...).

Én viszont az igazi megoldást a gyógyulást keresem. Van akinek évekbe telik mire így helyre jön vagy nem is jön helyre.

Ez vitamin hianyhoz is vezethet. Pótolni vitimin készítményekkel nem lehet mert azt is tele rakja minden édességgel, èdesítővel :-(

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 7. 07:26
Gasztroenterológus felkeresését javaslom.
aug. 7. 07:03

Ki mit tanácsol?


Véleményem szerint antibiotikum vagy lándzsásútifű szirup miatt alakult ki fruktóz felszívódási zavar, illete tej fogyasztással is gond alakult ki.


Ebben az esetben ki mit javasol?

Akinek volt ilyen és sikerült meggyógyulni, hogy gyógyult meg? Mitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook