Aggodalmaskodás helyett hit! - Hogyan tehetjük örömtelibbé a mindennapjainkat (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aggodalmaskodás helyett hit! - Hogyan tehetjük örömtelibbé a mindennapjainkat
Igen ;)
Csak egyetlen egy embert szeretnék látni, aki megálljt tud parancsolni a rossz gondolatoknak.
Ezt szomorúan hallom.:(
A mamám közel a nyolcvanhoz terveket sző már 2018 tavaszára.:)
Hm! Tunyogi, Radics Béla, Som Lajos és a többiek
Ennyi volt!
Engem már nem, megvénültem, elgyengültem, már a hobbijaimat sem űzöm.
Fiatal koromban semmiféle "hit" nem kellett. Lendületböl megoldottam az apró-cseprő, vagy nagyobb, problémáimat.
Téged nem visz előre semmi az életben? Nincsenek céljaid? Nem érdekelnek dolgok, amikbe energiát fektetsz, hogy megismerd? Nem vagy kíváncsi a világra, arra, hogy meddig juthatsz a megismerésében? Vagy akár önmagad megismerésében?
Ezekhez az önmagunkba vetett hit, önbizalom kell, hogy igenis meg tudom csinálni.
Kitölti az életed a sorozatok nézése? Ennyi lenne?
Miért ne lehetne menni előre? Ezt nem értem.
A saját magunkba vetett hit nem más, mint bátorság, erő. Aki bátor, az megy előre, megold mindent. Mert őt senki és semmi nem tántoríthatja el, állíthatja meg,nincs kifogás, nincs nyavalygás.
Nem nagy dolog :)
közölte, vele, hogy ez fejben dől el, csak hinni kell"
Az agyamra megy, mert megkaptam én is jópárszor ezt a dumát
A hit egyfelöl szerintem nem más, mint valami/valaki másra tolni a probléma megoldását
Másfelöl irigylem akik olyan keményen hisznek "valamiben", netán önmagukban, hogy vakon mennek előre és megoldják a helyzetet
Ha már hit, akkor itt az önmagunkba vetett hitünk az, amiről itt szó lehet. Bízni önmagunkban, hogy a szembejövő feladatokat meg tudjuk oldani.
Akkor és ott, amikor és ahol a feladat előttünk van.
Korábban agyalni rajta felesleges.
Ha tudunk róla, hogy lesz egy nehéz feladatunk felkészülhetünk rá, minden aggodalmaskodás nélkül.
Például tudod, hogy a gyerek 10 év múlva egyetemre megy. Akkor elkezdesz takarékoskodni, hogy a tandíjat összerakd.
Vagy ha azért aggódsz, hogy ki fog lukadni a bojler, akkor elkezded úgy beosztani a pénzed, hogy ilyen gyors javíttatásokat, vagy cserét meg tudj oldani akkor, ha a probléma felmerül.
Vagy beüt a mennykő és baleset ér. Legyen annyi tartalék, hogy nyugodtan tudj gyógyulni.
Szóval az okos és reális döntések segítenek az önbizalom erősítésében, a magabiztosságban és nem utolsó sorban az anyagi biztonság megteremtésében.
Ahogy elnézem nem vagyok egyedül, a "hittel megváltoztatjuk az életünket"-ben nem hivőként.
Van egy ismerősöm, aki a "minden rózsaszín" életet élte sokáig. Mikor férjem allergiás lett, és egész nyáron szenvedett, mint a kivert kutya, akkor közölte, vele, hogy ez fejben dől el, csak hinni kell, és elmúlik. Pár év múlva mit ad isten, rá is az a sors várt, és mikor taknya-nyála összefojt, akkor rákérdeztem, hogy "Na mi van, hol az a hit, az egész fejben dől el" :). Ennyi... Lehetek én tök pozitív,ha nincs miből befizetni a csekket. Akkor senki nem mondja boldogan, hogy nini, itt ez a kis sárga, de édes...
Az aggódás egyfajta előre gondolkodás. Előrelátás. Felmérni a lehetőségeket, megkeresni az utakat és a megoldásokat. Az aggódás szerintem megoldáskeresés egy adott helyzetben. Valamilyen szinten a szeretteink féltését is jelenti, hogy minden rendben legyen velük. Ha valaki aggódik, annak mindig van konkrét alapja. Pl. azon aggódik, hogy mit ad enni a gyerekeinek, ha nincs pénze, akkor megoldást keres és tennie kell érte.(nem azért aggódik, hogy elfogy, hanem annak következményei miatt és ez lényeges különbség.)
Csak az képes aggódni, akinek előzetesen van negatív élménye tart annak újbóli bekövetkezésétől. Ősi a mondás, de igaz: Jobb félni, mint megijedni!
Más dolog az, ha valamiért negatívan látjuk a világot és megint más ha valaki alapból egy pesszimista ember.
Egy átlagos ember ha nehéz helyzetbe kerül és azt hallja a környezetében, hogy "Képes vagy rá! Meg tudod csinálni!, Tudom, hogy erős vagy! , Szeretlek és itt vagyok veled!, Nyugi, minden rendben lesz!..." Akkor előbb-utóbb ő maga is elhiszi és bízni kezd magában. Ez hatványozottan igaz gyerekek esetében.
Az aggódást, direkt mondatok szajkózásával nem lehet szerintem feloldani önmagunkban. Viszont, ha olyan aggodalmak merülnek fel bennünk, amiknek nem igazán van alapja, csupán a fantáziánk és negatív máshonnan jött hírek, akkor érdemes terelni a saját figyelmünket egy jó film, könyv egy finom kávé vagy keresztrejtvény segíthet.
Ugrás a teljes írásra: Aggodalmaskodás helyett hit! - Hogyan tehetjük örömtelibbé a mindennapjainkat