A mandalák
A mandalákról
Ezek az ősi szimbólumok kulturális és spirituális jelentéssel is bírnak. A mandala szó szankszrit eredetű, jelentése kör vagy korong. Az összetett, szimmetrikus rajzok számos kultúrában, vallásban megtalálhatók. A hindu és buddhista gyakorlatokban meditációs eszközként használják őket. Céljuk az elmélkedés, a belső harmónia megteremtése.
Carl Gustav Jung pszichológus analizálásra és a terápia eszközeként is használta a mandalákat, melyek rajzolása, színezése támogatja a személyes fejlődést, segít a rejtett érzelmek és gondolatok felszínre hozásában is.
Mit jelentenek a mandalák színei?
A mandalák színeinek jelentése van, de a különböző kultúrákban és vallásokban változó lehet és sok esetben az egyéni értelmezéstől is függ. Egyes emberek eltérően értelmezhetik és élik meg a mandalák színvilágát.
Néhány szín és amit jelenthetnek:
Piros: Szenvedély, szerelem, tűz, életenergia, hatalom.
Narancssárga: Kreativitás, vitalitás, megérzés.
Sárga: Bölcsesség, intelligencia, intellektus.
Zöld: Gyógyulás, egyensúly, harmónia.
Kék: Nyugalom, harmónia, ellazulás.
Lila vagy bíbor: Megvilágosodás, spiritualitás, transzcendencia.
Fehér: Tisztaság, tisztulás, együttérzés, megkönnyebbülés.
Fekete: Rejtély, transzformáció.
Mire jók a mandalák?
A gazdag színvilágnak köszönhetően, a mandalák a művészet kifejező eszközeiként is szolgálnak. A rendezett geometriai formák és szimbólumok alkalmazásával az alkotók egyedi műremeket hozhatnak létre, melyek a szépség és az egyensúly érzetét közvetítik.
Az alternatív gyógyászatban a színezhető mandalákat gyakran használják stresszkezelésre, a harag, a félelem vagy a szorongás leküzdésére. A különböző színek és formák kiválasztása és a mandalán belüli elhelyezése a kreativitást és az önvizsgálatot is ösztönzi.
Írta: Nala24, 2024. február 10. 09:35
Fórumozz a témáról: A mandalák fórum (eddig 3 hozzászólás)