Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskák betegségei, oltási lehetőségei fórum

A macskák betegségei, oltási lehetőségei (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A macskák betegségei, oltási lehetőségei (Jó tudni!)

6. Ruslan (válaszként erre: 1. - Nala24)
szept. 11. 21:00
A szomszéd macskáját fogadtam be az enyém mellé, vagyis inkább idejár gyakran és alszik éjjel, mert nem törődnek vele. Kezdetben az enyém megverte gyakran, de már megszokták egymást.
5. Enissa (válaszként erre: 3. - Lady Lavender)
szept. 11. 19:33

Tizenöt éve, pont Angliába volt rettenetesen macerás kivinni macskát.

Ha jól emlékszem, a veszettségen kívül még 2 betegséget sikerült kiirtani nekik a szigetről, és nagyon nem szeretették volna, ha behurcolnak valamit.

Azóta tudom változtak a szabályok, más van nemzetközi kutyakiállítás is náluk.

Azért írtam le, hogy az nagyon fontos legyen mindenki tisztában az adott ország szabályaival, illetve amelyiken átutaztatja az állatait.

4. Lady Lavender (válaszként erre: 3. - Lady Lavender)
szept. 11. 02:25
Mi nem oltogattuk, de követve van.
3. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - Enissa)
szept. 11. 02:22

10+ éve a régi osztálytársam kérdezte meg, hogy tényleg?


Igen, a srteetfightert (alias kóbor) macskát is bejegyeztettem, ha az enyém lett.

....mert azokat senki nem keresi.


Most juni vagy júliustól Angliában kötelező.

2. Enissa (válaszként erre: 1. - Nala24)
szept. 10. 11:02

'Magyarországon nincs kötelező oltás csak ajánlott a cicák számára, ha viszont külföldre utaztatjuk a kedvencünket, akkor szükség lehet vakcinázásra.'


Azt a nagyon fontos információt kihagytad, ha valaki külföldre utaztatja a cicáját, annak útlevél is kell.

Tájékozódjon mindenki az adott ország kötelező vizsgálatairól,oltásairól, mennyivel kell előtte elkezdeni, hogy az adott országban, ne helyezzék karaténba az állatot.

Van olyan vizsgálat, hogy a vért Franciaországba küldik ki, és hónapokba kerül a kitenyésztése.

Ez nagyon fontos, hogy legyen tisztába vele a gazdi, mert kellemetlen meglepetések érhetik.

szept. 10. 09:35
Magyarországon nincs kötelező oltás csak ajánlott a cicák számára, ha viszont külföldre utaztatjuk a kedvencünket, akkor szükség lehet vakcinázásra. A kiscicákat 6 hetes korukig az anyjuktól kapott ellenanyagok óvják a kórokozóktól. Ezt az időszakot követően alakul ki a saját immunitásuk. Jöhetnek az oltások, melyeknek köszönhetően ellenanyagok termelődnek a szervezetükben anélkül, hogy komolyabban megbetegednének.

Ugrás a teljes írásra: A macskák betegségei, oltási lehetőségei

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook