Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekemnek nincsenek barátai és ezért magamat hibáztatom. fórum

A gyerekemnek nincsenek barátai és ezért magamat hibáztatom. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

6. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Apeeng)
jún. 22. 16:35
Lehet neked ez így jó volt és most is jó, de a legtöbb ember igenis szociális lény és vágyik más emberek társaságára.
jún. 22. 13:42
Bizonyos mértékben valóban a te műved, de ezért ne hibáztasd magad, az nem segít. Inkább teremts olyan helyzeteket, hogy találkozzon sok gyerekkel, így talán akad, akivel összebarátkozik. A család nagyon fontos, de kell hogy barátok is legyenek. Rengeteg dolog van, amit csak egy hasonló korúval lehet csinálni, nem szülővel, nagyival.
jún. 22. 11:53

Ha van barátja, akkor nem is kell ellenség.

ne sajnáld, feltalálja magát...te semmi esetre sem lehetsz hibás...nekem sem voltak, pont ezért volt boldog gyerekkorom..amelyik barátkozni akart, az meglopott.

jún. 22. 10:40
Nekem se voltak olyan igazi barátaim, a lányomnak sem az iskolában. Idővel jöttek csak, csapódni jobbra balra mindig megvolt. Nem is hiányzott több. Esetleg ő panaszkodik h nincsenek barátai?
jún. 22. 10:31

Mennyi idős? Fiú, lány?

Az enyém bárhol csapódik gyerekekhez. Ha adódik egy konkrét helyzet, próbálom elmagyarázni neki, mit érezhet-gondolhat a másik, vagy hogyan próbáljon meg kapcsolatot teremteni, vagy kudarc esetén elfogadni , nem elkeseredni és “B” tervet készíteni.

Ezek játszótér szintű sztorik, de nagyobb gyerek is “tréningelhető”. Sőt, a volt férjemet olyan jól tréningeltem, hogy kukatóniból annyira nyeregben érezte magát végül az új melóhelyen, hogy elváltunk. 🤣

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook