Van erre valami kötelező szabály, hogy előtte ki kell vizsgálni? (tudásbázis kérdés)
Basszus, nagyon sajnálom, hogy ez történt veled! Bizony okozhat a pajzsmirigy-alulműködés depresziót, szorongást, nem is értem, hogy miért nem tájékoztatják erről az embereket, hiszen hazánkban ez népbetegségnek számít! Nem az a megoldás, hogy se szó, se beszéd, tömni kell az embert antidepresszánssal és nyugtatóval, nekem ezt csinálta a pszichiáter. Tudjátok, lezavarja 5 perc alatt a dolgot, amiből 3 a papírmunka, aztán kifelé, következő! Már végre eljutottam egy endokrinológushoz az egyéb gondjaim miatt is, aki megállapította a diagnózist, és írt fel rendes gyógyszert.
Én azt vettem észre, sok orvost egy fikarcnyit se érdekel a bajunk, a tünetre ad valami hasztalan vackot, aztán boldogulj. Szerintem nincs semmilyen szabály, az orvos így dönt, mert csak.
Off téma, de ha például göcsös menstruációval fordulsz nőgyógyászhoz, akkor vagy legyint, hogy ez semmmi, vagy tukmálná rád a fogamzásgátló tablettát, ami többet árt, mint használ, tönkrevághatja a hormonháztartást. És az a még durvább, hogy előtte nincs semmilyen vérvizsgálat. Tőlem se kért, gyors tempóban kérdezgette, volt-e betegség a családban, gyorsan ledarálta, hogyan kell szedni, és ennyi. Pedig hormonról van szó, nem cukorkáról. Más alternatívákat nem javasolt védekezésre, a veszélyeire sem hívta fel a figyelmet. Csak 3 hónapig szedtem, de soha többé, áldassék a gumi, csak azzal szeretkezünk, semmi mással nem engedném, nekünk így jó, mást is erre buzdítok! Pedig a pajzsmirigy segít szabályozni a menstruációs ciklust is, és az ösztrogén is szerepet játszik a menstruációs ciklus szabályozásában. Ha azzal baj van, akkor a menzesz se lesz a megszokott, normális. A pajzsmirigy-alulműködés okozhat rendszertelen menstruációt, a hormonális egyensúlyzavar pedig erős vagy szabálytalan menstruációt. Az alacsony progeszteron szint okozhat pecsételő vérzést a ciklus közepén, vagy menzesz előtt, és ugyancsak rendszertelen és/vagy erős menzesszel jár, illetve fájdalommal. Az ösztrogén-dominancia a menstruáció minden típusú zavarával járhat. És a nőgyógyász vagy nem ért ehhez egy cseppnyit sem, vagy nem törődik vele, de nincs is annyi gógyija, hogy továbbküldjön endokrinológushoz. Őrület! Most vagy tudatlanok, vagy nemtörődömök, vagy gonoszak és pénzéhesek (mert ugye a fogamzásgátló tabletta felírása után jutalékot kapnak, ez ma Magyarország a 21. században, szánalmas). Off vége.
Aki nem tudná:
A pajzsmirigy-alulműködés, és a hormonális egyensúlyzavar is okozhat depresszív hangulatot, hiszen egyik fő feladata, hogy szabályozzák az általános hangulatot. Minél súlyosabb a pajzsmirigybetegség, annál súlyosabbak a hangulatváltozások. Mind a túlzott, mind az elégtelen pajzsmirigyhormonok hangulati rendellenességeket okozhatnak, beleértve a depressziót, amely általában visszafordítható megfelelő pajzsmirigy-kezeléssel. A progeszteron egyik fő feladata, hogy csökkenti a szorongást és a depressziót. Az alacsony progeszteron szint pedig depressziót, szorongást, hangulatingadozást, ingerlékenységet, türelmetlenséget okozhat, az ösztrogén-dominancia szintén. Bágyadtság, zombiság, agyköd, és még rengeteg tünet jellemzi.
Bárcsak elérhető lenne mindenki számára tb alapon a pajzsmirigy és hormonális vérvétel, akkor nem tartanánk itt. Sajnos a betegjogi képviselők is az orvosokat védik, tapasztaltam. Úgy látszik, tényleg bármit megtehetnek velünk, pedig nem szabadna hagyni! Nekünk kell kikeresnünk, ha ilyen bajunk van, akkor olyan orvoshoz forduljunk, lehetőleg magánklinikán, mert államiban hónapokat, éveket várhatunk. Ha rossz orvost választottunk, akkor cseszhetjük. Ezért hoztam fel a nőgyógyászos példát, elköltöttem rájuk egy kisebb vagyont, mire megvilágosodtam, hogy a bajom nem rájuk tartozik, hanem endokrinológusra, ők meg nem voltak hajlandóak erről tájékoztatni. “Csak” 2,5 évet kínlódtam feleslegesen. Hallottam pl. Ausztriában mi megy, ott jár az egészség, nekünk nem.
De ki kell nyitni a szánkat az orvosok előtt, különben nem lesz változás! Tájékozódjunk, az mindig fontos! Az öndiagnosztika és az utánaolvasás iganis hasznos, legalább a tünetekből megtudhatja az ember, kihez fordulhat. Külföldi oldalakon sok segítség található, használd a kulcsszavakat, pl. thyroid and depression link, fordítóval minden komolyabb szó is pikk-pakk érthető lesz.
Azóta hogy vagy? A pm-alulműködésre kapsz gyógyszert? Hormonpanelt nézettél esetleg? Az ösztrogén és progeszteron egyensúly is nagyon fontos! Kitartást és jobbulást kívánok! ❤️
Sima nagylabor vizsgálatokban nincs benne a pm vizsgálat. Azt külön kérni kell , szakorvosnak.
Azért se a pajzsmirigy betegség se a depresszió nem okoz hallucinációkat és ahogy írtad durva dolgokat.
Most jobban vagy?
Hol élsz, hány éves vagy, mikor történt ez az eset ? Ez nagyon szomorú történet. Szinte hihetetlen, hogy a mai korban ne vizsgálnák a Pm. működését ilyen esetben/is.
Sok évtizeddel ezelőtt tele voltak az elmegyógyintézetek a pm. betegekkel, mert nem tudták mi okozza a bajukat.
Sajnos ma is sok latens beteg van, illetve olyanok, akik, akik tudnak róla, hogy nincs rendben a pm. működésük, mégsem hajlandók gyógyszert szedni.
További ajánlott fórumok:
- Hogy lehet kötelező egy védőoltás, ha halált okozhat?
- Nem kötelező oltatni, de ha nincs oltási igazolvány, akkor...?
- Mi a véleményed a szűrővizsgálatok kötelezővé tételéről?
- A karácsony nem kötelező
- Második osztályos lányomnak a Kincskereső kisködmön a kötelező olvasmány. Reális ez?
- Meg szoktátok magatokat vizsgálni?