Természeti népek életével/kultúrájával foglalkozó könyvek (beszélgetés)
Sabine Kuegler: A dzsungel gyermeke
Sabine Kuegler Nepálban született, német családban. Hétévesen szüleivel Nyugat-Pápuának egy a civilizáció által még érintetlen területére költözött. Miután a félelmetes hírű fayu törzs befogadta a családot – annak a reményében, hogy a misszionárius szülők majd békét teremtenek a törzsi háborúk sújtotta vidéken –, Sabine a helyi gyerekek életét kezdte élni cölöpökön álló új otthonukban, a dzsungel szélén. Mindent megtanult, amit egy fayunak tudnia kell a túléléshez, ha úgy hozta a sors, gilisztákat, pókokat, bogarakat és apró halakat evett, íjjal vadászott, és lassan megismerte a kannibalizmusukról és szigorú büntetési rendszerükről elhíresült fayuk mindennapjait.
LoBagola: Egy afrikai vadember önéletrajza.
Nagyon érdekes a hétköznapokat, ünnepeket, szokásokat bemutató történet. Már nagyon régen olvastam, de felejthetetlen. Antikváriumban lehet keresni.
További ajánlott fórumok:
- Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében?
- Hirességek családnevei, amelyek foglalkozásra utalnak (ABC sorrendben)
- Barátnőmnek abszolút nincs önbizalma! Tudnátok olyan könyveket ajánlani, ami ezzel a témával foglalkozik, és esetleg segíthetne neki?
- Milyen jó túravezetői, természetjárás, erdő terápia vagy ezzel kapcsolatos tanfolyamok, jó könyvek, egyéb tanulási lehetőségek vannak?
- Ismeri valaki Virágh Júlia természetgyógyászt? Íriszdiagnosztikával foglalkozik.
- Szombathelyen tud valaki jó természetgyógyászt, vagy hormonproblémával foglalkozó szakembert? (Mióma, ciszta problémára)