Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szoptatás elmaradása után eltűnt a libidóm... fórum

Szoptatás elmaradása után eltűnt a libidóm... (beszélgetős fórum)


jún. 26. 20:41

Szia!

Igen lehet a teljes vérkép segítene kideríteni azt, hogy mi lehet a baj. Nekem nagyon alacsony volt a vas, transzfennin és ferritin érték szülés után 1 héttel mikor visszakerültem a korházba mert rosszul lettem és tele volt a méhem alvadt vérrel mert nem ürült ki. De megműtöttek és azt mondták erre majd egyek olyan ételeket amibe sok vas van. Hát persze .... mert az olyan gyorsan visszatöltődik. Vastablettát szedtem 5 hónapig.

jún. 26. 14:57
Éppen most olvastam, hogy a vashiány is okozhat libidócsökkenést. Ezért érdemes teljes labort nézetni. Én most nézettem, és nekem nagyon alacsony. A transzferrin szaturációm is alacsony. Az alacsony transzferrin szaturáció azt jelenti, hogy a vasszállító fehérjék a normálisnál kisebb mértékben vannak vassal telítve. Csak úgy kíváncsiságból rákerestem, hogy van-e összefüggés. Azért jó, hogy csak úgy véletlenszerűen talál ilyen információkat az ember, nem ám tájékoztatnának minket az orvosok. Durva!
jún. 19. 18:48

Szia! Hű jó sok mindent írtál a hormonokról nem is gondoltam volna hogy ennyire sokmindere kihatnak. Azt tudtam hogy összetett a müködésük de hogy ennyire :)


Mar nagyon várom én is hogy dokihoz jussak és megoldódjon minden.

jún. 10. 20:40

Egy kis érdekesség: A prolaktin a nőknél serkenti a mell tejmirigyeinek kialakulását és a tejelválasztást. Egyik fő funkciója a tejtermelés (laktáció) stimulálása a szülést követően. Emellett ugyanakkor még számos más hatással is rendelkezik, több mint 300 folyamatra gyakorol kisebb-nagyobb befolyást a szervezetben. Ugye, milyen kis csodák ezek a hormonok?


További tudnivalók: A magas prolaktin szint mind a nők, mind a férfiak esetben a szexuális vágy hiányát okozza. A hormon eredetileg a terhesség a szoptatás ideje alatt fontos, mivel serkenti a tejelválasztást, így ekkor érthető mód megnő a mennyisége. Azonban ha normál esetben is az elfogadott tartományon túl mozog, az impotenciát, illetve hüvelyi szárazságot, esetenként meddőséget eredményezhet. Gyakori tünete a magas prolaktin szintnek a tejcsorgás, valamint menstruációs zavarok is. Vérvétellel ellenőrizhető a szint, endokrinológus segíthet, csak győzze az ember kifizetni, amire az orvos elküldi, na meg persze az dokit is, mert ezt magánklinikán kívül nem nagyon lehet megoldani, sajnos így megy ez. 😞

jún. 7. 16:30

Ezt se felejtsük el:


„Normál TSH érték - Az ideális érték


Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”

jún. 7. 16:10

Mindenképpen endokrinológus! Szülés után nagyon felborul a hormonháztartás, nem csoda, hogy kesze-kuszán érzi magát a nő. A nőgyógyász csak a testi elváltozásokat látja.

Nekem nincs gyerekem, nem is vagyok terhes, de pajzsmirigy-alulműködésem van, és vészesen alacsony a progeszteronszintem a ciklusom második felében. Ezeknek az egyik tünete a sok közül a libidó csökkenése, vagy hiánya. Látod, bárkivel előfordulhat, pedig korábban nagyon is kívántam a szexet!

A pajzsmirigy és a hormonok nagyon sok mindent irányítanak a szervezetünkben. Szülés után kötelezővé tenném ezeknek a vizsgálatát, csak pár vérvétel az egész! Nem is értem, hogy miért nem ellenőrzik a nők hormonszintjeit, főleg, mikor szülés utáni depresszióval küzdenek, mikor gyereket szeretnének vállalni, vagy “csupán” a tipikus tüneteket produkálják. Erről kéne a nőket felvilágosítani!


Említetted a cisztát: A pajzsmirigy probléma befolyásolhatja az ovulációt. Ha pedig nem megy végbe kellőképpen az ovuláció, ciszták alakulhatnak ki. Az ösztrogéndominancia okozhat mellcsomókat (jóindulatú fibrocisztákat), az alacsony progeszteronszint pedig policisztás ovárium szindrómával is járhat (PCOS).


És a termékenység: A progeszteron főbb feladatai közé tartozik, hogy előkészíti a méhnyálkahártyát a megtermékenyített pete befogadására. A pajzsmirigy-alulműködés tünetei közé tartozhat nők esetében a rendszertelen menstruáció, illetve a termékenység csökkenése, és a libidó csökkenése.



Egy kis segítség:


Mitől csökkenhet a libidónk?


• Pajzsmirigy: Mind a pajzsmirigy túlműködés, mind a pajzsmirigy alulműködés hozzájárulhat olyan problémákhoz, mint a depresszió és a fáradtság, és mindkét probléma alacsony szexuális vágyhoz vezethet. Alulműködése nők esetében rendszertelen menstruációt, illetve a termékenység csökkenését, és a libidó csökkenését eredményezheti.


• Ösztrogén: Az ösztrogén dominancia számos szexuális problémát okoz, beleértve a hüvelyszárazságot, a libidó elvesztését és a szexuális diszfunkciót. A túlzott ösztrogén szintén súlyos menstruációt, fibrocisztás emlőket, fáradtságot, depressziót és vízvisszatartást okozhat. Ezen tünetek mindegyike csökkenti a szexuális vágyat.


• Progeszteron: A progeszteron növeli a libidót. Ha alacsony a progeszteronszinted, jó eséllyel nem leszel kész a szexre.


• Prolaktin: A prolaktin hormon felelős a szexuális kielégülés érzetért is. A párja ebben a dopamin, ami egyébként gátolja a prolaktin elválasztását, és felelős a nemi izgalom kiváltásáért. Ugyanakkor a túl magas prolaktinszint viszont libidóvesztést, férfiakban pedig impotenciát okozhat. Jelentős befolyással van a prolaktin termelésére az ösztrogén.


• Tesztoszteron: A magas tesztoszteron szint nőknél az alábbi tünetekkel jelentkezik: hajhullás, zsíros, pattanásos bőr, fokozott szőrnövekedés (főleg az arcon), alvászavar, libidócsökkenés és hangulatingadozások. De előfordulhat extrém esetekben a hangunk mélyülése is.


Remélem kiderül, mi a gond, és jobban fogod magad érezni e téren is! ❤️

jún. 6. 09:24
Szívesen. Fel a fejjel! :)
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 1a7810dfaf)
jún. 6. 08:25

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!

17. 1a7810dfaf (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 5. 09:02

Szia!


Sok sikert kívánok hozzá! Meglátod, hogy a pár évvel későbbi önmagad milyen hálás lesz ezért.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 1a7810dfaf)
jún. 5. 06:31
Szia! Igen elgondolkodtam ezen tegnap és el fogok menni mert van mit feldolgozni.
15. 1a7810dfaf (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 4. 13:59

Őszintén sajnálom a veszteségedet!


A pszichológustól nem kell félned: egyszerűen csak beszélgetni fogtok. Abban különbözik egy baráttal folytatott beszélgetéstől, hogy ő egyetemen tanulja meg, hogyan kísérjen téged végig a feldolgozási folyamatokon, ebben neked segítséget nyújt, valódi technikákat, megoldásokat kínál. De semmit nem ellenedre vagy hogy neked nehéz legyen: a terápia része az is, hogy elsősorban a te tempódban megy minden, úgy, hogy neked jó legyen és a szakember vigyáz rád.


Javaslom, hogy menj el terápiába! Ilyen esetben, amit felvázoltál, nagyon fontos lenne.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 1a7810dfaf)
jún. 4. 12:12

Lehet igazad van, és tényleg el kellene mennem egy pszichológushoz. Még sohasem voltam pszichológusnál azt sem tudom hogy mit csinálnak, beszélgetnek velem? Vagy van valamilyen vizsgálat , vagy hogyan képzeltem el ezt?


Ráadásul volt egy nagyon kedves barátnőm aki 4 éve elhunyt és nem tudom ezen sem túltenni magam. Ráadásul Ő az anyósom volt akit imádtam és Ő is engem. Annyira közel álltunk egymáshoz mintha az anyukám lenne. :( azóta nem tudom kivel megosztani a dolgaimat. :(

13. 1a7810dfaf (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 11:02

Kedves Fórumnyitó!


Először is: nem vagy egyedül. Nehéz, megterhelő életszakaszban vagy és teljesen normális, ha ezt nehéznek és kimerítőnek érzed. Azonban, ha felmerül az, hogy depressziós lehetsz, kérlek szépen, fordulj segítséghez!

ha csak egyszer, de menj el egy pszichológushoz!


Ez a hormonvihar, amin a tested átment, a nőket teljesen leteríti testileg, lelkileg, mentálisan. Nagyon nagy százalékban képes úgy felboroulni a hormonrendszer, hogy nem áll helyre maradéktalanul. A depresszió pedig ebből egyenesen következik.


NEM vagy rossz anya, NEM vagy gyenge nő, NEM vagy értéktelen, amiért mindezt érzed!! Nemcsak megfogantál, kihordtál, megszültél és testedből tápláltál egy gyereket, de traumák során is keresztülmentél.


Ha egyedül érzed magad, magányosnak, erőtlennek, bezárkózottnak, reménytelennek, rossznak, stb., kérlek, hívd AKÁRMIKOR ezt az ingyenes számot:

116-123


Meghallgatnak. Akkor is, ha csak sírnál egyet, akkor is ott vannak, ha panaszkodnál, ha csak hallgatnál ... De nem lennél egyedül. Mert NEM VAGY EGYEDÜL!


És keress fel egy pszichológust! Feltétlenül! Önmagad és a gyermeked érdekében is.


Együttérzek veled, de tudd: van megoldás.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
jún. 3. 08:36
Lehet hogy kimerültem vagy depressziós vagyok :( minden időmet a babának szentelem. Tornázni kezdtem el 1 hónapja hogy jobban érezzem magam belül. Talán az lendít egy kicsit rajtam. :(
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
jún. 3. 08:34
Segítségem nincsen csak a férjem de ha tud Ő otthonról dolgozik. A szüleimmel nagyon rosszban vagyok de már nagyon rég óta.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bichi)
jún. 3. 08:31

Igen nem volt nagy vágyam.mert volt egy petefészek cisztám amivel 6 évig nem foglalkoztak a dokik így megnőtt lúdtojas nagyságára. Azt mondták figyelgessük. :(

Nekem meg a végére elég nagy fájdalmat okozott a mindennapi életben is. Gyógyszereket szedtem hogy be tudjak járni a munkába. Aztán eljutottam egy jó nőgyógyászhoz mert a baba sem jött össze ez idő alatt. Ő egyből műtétre küldött. A cisztát kiszedték mindent megnéztek majd kiderült hogy nem áthárhatók a petevezetékeim sem. Próbálták megnyitni de nem lehetett annyira el vannak záródva. Úgyhogy maradt a lombik. :( műtét után 3 hónapra rá mentünk lombikra. Sikerült! :) De annyira féltem a kudarccal hogy teljesen elnyomtam magamban az érzéseket. A hormonkezelést is csak szúrtam szúrtam nem.gondolva semmire. Mert nem akartam csalódni hogy ez sem sikerült, mint annyi év próbálkozás sem. Aztán nem akartam először elhinni hogy sikerült a baba. De nagyon boldog voltam. De mellette féltem nemhogy elmenjem a pici. És teljesen magamba zárkóztam ha egyedül voltam otthon. Ha velem volt a férjem az szuper volt. Szülésnél is ott volt mellettem támogatott. Jó érzés volt. Az utolsó hónapot már a kórházban töltöttem mert toxemia gyanús voltam. Az felőrölt mindkettőnket. Aztán Szülés után 5 nappal rosszul lettem újra kórház, műtét, bent a kórházban 1 hétig. Az borzasztó volt. Aztán hazamentünk az első 3 hónap nagyon jó volt , majd elkezdtem befelé fordulni. És semmilyenné váltam csak a kisbabámra figyeltem éjjel nappal. A férjem is ott volt velünk de nem volt időm annyi rá amennyit Ő szeretett volna.

Én meg fáradt voltam folyton. Csak pihenni nem tudtam mert mindig azon járt az eszem, hogy mit kell megcsinálni otthon a baba mellett. Szeretem a férjemet nagyon de elveszve érzem magam hogy hogyan legyek anya feleség és nő egyszerre.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Timycat)
jún. 3. 08:11
Igen emiatt mennék dokihoz, hogy hátha a hormonok kavarnak beennyire. :( a 6 hetes kontrollon azt mondta a doki hogy legyek türelmes. De azóta eltelt 7 hónap.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 55Judit)
jún. 3. 08:09
Igen, kértem időpontot nőszógyászhoz még van pár hét addig. :(
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 18:49
Van segítséged a baba körül? Nem érzed kimerültnek magad? Jut idő magadra?
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 18:40
Azt írod, hogy korábban sem volt nagy vágyad a szexre. Vannak ilyen emberek, ezesetben semmi köze a hormonokhoz szerintem. A férjed mit szól ehhez? Egyáltalán tudja? Vagy ha ő közeledik, akkor hagyod?
5. 55Judit (válaszként erre: 3. - Timycat)
jún. 2. 17:48
Egyszerre írtunk, de jó lehet amit ajánlottál.
4. 55Judit (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 17:47
Szakembertől hamarabb kapnál értékelhető választ mint ebben a fórumban. Kérdezd meg a nőgyógyászt, hova fordulj ez ügyben. ne legyen az hogy itt találgatnak, aztán nem mész vele semmire.
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 17:47
A hormonjaidat persze nézesd meg, szerintem ahhoz inkább endokrinológus ért, mint nőgyógyász. Ha ott minden rendben akkor pszichológushoz mennék a helyedben.
jún. 2. 17:44

Nem érzem magam nőnek sem. :(

Ezen hogy lehetne változtatni?

jún. 2. 17:31

Sziasztok!

Már a terhesség alatt sem volt nagy vágyam a szexre de elötte sem nagyon. Mivel volt egy nagy petefészek cisztám és évekig csak nőtt így nem volt olyan élvezetes mindig a szex. De akkor még kívántam. Aztán megműtöttek a ciszta miatt majd, lombikra mentünk és megmaradt a baba. :)

Terhesség alatt sem de utána egyáltalán nem kívánom a szexet és úgy érzem magam mintha üres lennék. Szeretem a férjemet, a babámat imádom. Csak nem megy a közeledés a férjem felé. Mitől lehet ez? Hormonoktól? Hova tudok emiatt menni, nőgyógyászhoz? Kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook