Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek egy anyós pótolhat egy édesanyát? fórum

Szerintetek egy anyós pótolhat egy édesanyát? (beszélgetős fórum)


26. Channa* (válaszként erre: 25. - Ancsika000)
júl. 23. 18:53

"Viszont el tudom képzelni, hogy van, akinek olyan rossz anya jutott( eldobta, verte, stb.), hogy simán inkább tekinti az anyósát anyának, mint az eredetit."


Én úgy vettem észre, hogy még ők is inkább ragaszkodnak a saját nem túl jó anyjukhoz, mint másra tekintsenek saját anyjukként.

júl. 23. 18:39

Ez egy érdekes kérdés. Ha a saját életemet nézem, akkor azt mondom, hogy nem. Pedig nagyon jóban vagyok az anyósommal, de anya, az anya és pont!

Viszont el tudom képzelni, hogy van, akinek olyan rossz anya jutott( eldobta, verte, stb.), hogy simán inkább tekinti az anyósát anyának, mint az eredetit.

júl. 23. 15:04
Szerintem nem, de lehet az a helyzet.
23. LBO
júl. 23. 13:46
Bár jó a kapcsolatom az anyósommal, de ő nem az anyukám.
22. fortissimafingus (válaszként erre: 21. - Channa*)
júl. 22. 17:34
Értsd jól - FI-nak nem anya.
21. Channa* (válaszként erre: 15. - Fortissimafingus)
júl. 22. 16:51

"Egy jó anyós lehet jó barát, de nem anya."


Ha nem anya, akkor anyós sem lehet;)

20. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Anyagi)
júl. 22. 15:13
hogy pótolhatnám a vejem anyját.nem az anyja vagyok.mikor a sógornőm az apámnak mondta,hogy apuka,az összes haja szála fölállt.
júl. 22. 14:51
Igen.
júl. 22. 14:35
Igen.
júl. 22. 14:27
Nem! Egy anyát senki nem pótolhat!
16. Ghost👻 (válaszként erre: 15. - Fortissimafingus)
júl. 22. 11:31

Ezt cáfolom.

Anyósom az akire ha kell hajnali kettőkor is számìthatok.

Ha baj van itt terem.

Ha elutazunk jön ès locsolja a kertet.

Mindig ott segít ahol tud, kèrès nèlkül is.

júl. 22. 11:25

Persze, hogy nem. Egy jó anyós lehet jó barát, de nem anya.

Az ismerősöd amolyan minden lében kanál típusnak tűnik, ne foglalkozz vele.

14. Enissa (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
júl. 22. 11:02

Nagyon szimpatikus meglátás számomra.

Én is így gondolom.

13. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 10:55

Inkább azt mondanám, hogy egy jó anyós sugározhat szeretetet, biztosíthat támogatást és segítséget.

Tőlem az anyám távol él, az anyósom pedig pár perce. Szerencsére jó a viszonyom vele, és örülök, hogy bármiben tud segíteni vagy támogatni elérhető közelségen belül.


Ami meg a történetedet illeti, én sosem voltam az összeboronálás híve. Mellesleg nem azért van szüksége egy embernek párkapcsolatra, hogy legyen egy szerető anyósa. Az csak a bónusz, ha megadatik. A pároddal fogsz egy háztartásban élni, vele kell összhangban lenned.

júl. 22. 09:46
Pótolni nem tudja,de ha baj van a gondoskodása anyai.
11. barai
júl. 22. 07:35
Nem, de lehet jobb is a kapcsolat.
júl. 22. 06:44
Az anya nem pótolható, de attól még lehet jó a kapcsolat. Van, hogy jobb is. Az anyós es az apos lehet valaki, akit szeret az ember.
9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 06:40

Helyedben kerülném ezt a jóakaró ismerős nőt. A leírásodból úgy tűnik, hogy csak keveri a kakit.

Tipikusaan az az ember, aki szereti "elrendezni" mások életét.

8. Myra
júl. 22. 06:30
Nem, de lehet nagyon jó kapcsolat köztük.
júl. 22. 06:07
0
júl. 22. 02:02
Nem.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 23:56

Szerintem az egyik oldal egy jóindulatú mondat, amit természetesen nem szó szerint kell venni.

A te oldalad meg egy rosszindulatú, vehemens támadás.

Értelemszerű, hogy egy anyát nem lehet helyettesíteni, de ahogy egy "nevelő/mostoha anya", úgy egy anyós is kerülhet szinte anyai kapcsolatba a menyével.

Én pl. teljesen úgy tekintek a fiam menyasszonyára, mintha a lányom lenne, úgy segítenék neki, és tekint kicsit "anyapótlékként" rám, ahogy anyák napján nem közösen hoznak egy virágot,hanem a lány is hoz külön.

Tudja, hogy úgy számíthat rám bármiben, ahogy az anyukájára, és ezt a tudtára is adom, és ő is érezteti, hogy így van vele ő is :D

4. Anyagi (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
júl. 21. 22:18

Nem gondolnám, hogy bárki pótolni tud egy Anyát!

Főleg, ha valaki elvesztette őt!

Viszont, attól még lehet kellemes, kedves kapcsolatod valaki mással!

Akár az anyóssal is!

De nem azért mert anyós, hanem, mert kedves és szeret téged!

3. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 21. 22:16

Pótolni nem tudja, de azért támasznak jól tud jönni. Anyukám így volt legalábbis. Bàr sosem volt nagyon szoros a viszony, (nagymamám nem is volt annyira közvetlen ember) de kölcsönösen szerették, tisztelték, segítették egymást az apai nagymamámmal és igenis egy család voltunk. Amikor meghalt nagymamám mondta is, hogy azért igenis valamennyire szülei helyett szülei voltak az apai nagyszüleim, mert ő huszon pár évesen elveszítette mindkét szülőjét.

De ez így tényleg elég hülye beszólás volt az ismerősödtől. Nem emiatt jó ha van párod. Az csak egy bónusz ha jól kijössz az anyjával.

júl. 21. 22:02

Eroltetni nem lehet, meg nem feltetlen potlas, de jo, ha az embert minel tobben szeretik, foleg ha vmi miatt pl az anyja nincs a kozelben. (Foldrajzi tavolsag; halal, barmi)


Apukam pl tavolsagtarto volt az anyai nagymamammal, mert neki nem elt az anyukaja mar. Es szerintem jot tett volna neki, ha hagyja magat szeretni, nem gondolnam, h hutlen lett volna emiatt az anyja emlekehez.


En anyos-apos kozeleben lakom, nagyon jo a kapcsolatunk, nem helyettesitik a szuleimet, de egy szinten vannak, es jol esik a gondoskodasu.

júl. 21. 21:36

Szerintem nem. És fel is háborodtam.

Nekem Édesanyám meghalt 15 éves koromban. Míg élek hiányozni fog, jó anya volt. Pár hete egy ismerős nő, össze akart boronálni egy barátnője fiával, mert ilyen-olyan jó barátnője, rendes, aranyos bla-bla az anyuka, biztos a fia is az, és akkor "végre lenne párod, meg anyád".

Na én ezen totál kiakadtam. 30+-os nő vagyok, volt anyám akinek a mindene voltam, anya nélkül nőttem fel, megvagyok anya nélkül már. Nehogymár majd egy idegen nő legyen az anyám.


Ami a poén, hogy ezzel a csoda anya jelölttel, az ismerős összeveszett pár napja, és minden szívtelen ***-nak elhordta. Hogy "hát félre ismerte".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook