Sportolj az életedért! - minden hatodik haláleset visszavezethető a sportolás hiányára (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sportolj az életedért! - minden hatodik haláleset visszavezethető a sportolás hiányára
Sziasztok!
Nekem nagyon tetszett ez a cikk. Én is nagyon "sportpárti" vagyok. Bár van előttem jó példa, a szüleim (60 évesek) is rendszeresen futnak, anyukám már gyerekkoromban is futott. A bátyám és én kb. 1 éve kezdtük 30 felett. Én sem szerettem, de találtam egy nagyon jó 6 hetes edzéstervet, és most már 5 km-t tudok futni egyben (kb. 12 kör a nagy focipályán). A lustaság és a "nincs kedvem" nekem is a fő ellenségem, nem egyszerű 8 óra munka+ 2 óra utazás után összeszedni magam, lekerekezni a falu másik felében lévő pályára, lefutni a 30 percet és vissza, ami után még vár a háztartás. De kezdem megszeretni, sokkal jobb a közérzetem, fogytam is. Mindenki sportoljon, aki csak teheti!!!
Sziasztok!
Örülök a cikkem "népszerűségének" és a számos hozzászólásnak.
Amiket leírtam, egyrészt személyes tapasztalat alapján, másrészt kutatásom és másodelemzés alapján írtam. Ennek tudatában mondom, hogy a futás nem egyelő a röplabdával, a közösségformálás tekintetében.
Én azért nem gondolom, hogy minden sport drága - vannak fapados lehetőségek is - pl tollas hátul a kertben a család más tagjával, v akárkivel.
A diplomamunkámhoz tartozó irodalmi kutatás közben találtam egy cikket, amely azt taglalta, hogy a sport egyszerre lehet áldás és átok is. Ennek alapja a hetente átlagosan elégetett energia. Aki nem sportol, keveset éget el, éppen ezért beteges lesz és kevésbé edzett. Ugyanakkor egy bizonyos szint felett (nem emlékszem a pontos értékre) annyi energiát éget el a szervezet, hogy az legyengíti, érzékennyé teszi. Ennek köszönhető, hogy az élsportolók izületei hosszú távon nem bírják, vagy a "betegességük".
Remélem, sikerült értelmes gondolatokat "papírra vetnem" és ha csak egy embert is rávettem arra, hogy gondolkodjon el a sportoláson, már megérte a cikkem megírni.
Szép napot mindenkinek!
UI: Bárkinek bármilyen kérdése van, írjon nyugodtan!
Ötlet volt.
A jóga tipikusan egy kortalan mozgásforma. Otthon kiválóan művelhető, akár nagyon pici helyen is.
Az oktatót azért javasoltam, hogy valaki megmutassa, hogy pontosan melyek azok a mozdulatsorok (ászanák), amik a számodra a legtöbbet segítenek és hogyan kell őket végrehajtani.
Köszönöm:)
Azt értékelem, hogy annyira leegyszerűsítve látjátok a dolgokat. Mintha a világ csak fiatal és (még)egészséges, pénzes emberekből állna... vagy a többi az ássa el magát?
Azok, akik a futás monotonitását nehezen tűrik, nyilván nem fognak napi egy órát futni. Gyerekek esetében a labdajátékok a "legeladhatóbbak". Egy labdát azért nem annyira nehéz beszerezni.
Elérhető áron lehet kapni kosárlabda palánkot is (mobilt vagy falra szerelhetőt).
Fontos témát hoztál fel, jól tetted, ugyanakkor vannak vitatható "meglátásaid".
"Különbséget tapasztaltam abban, hogy valaki egyéni vagy csapasportot űz. Véleményem szerint a csupán egyéni sportot űző emberek lelkileg nem válnak strammabbakká, hiszen a társadalmi kapcsolatokat annullálják a sportolás során. Számos készség csak akkor érhető el, ha valaki csapatsporttal foglalkozik. Ilyen például az alkalmazkodókészség, a koordináció... Tapasztalataim szerint szignifikánsan mogorvábban az egyéni sportolók, s sokkal barátságosabbak a csapatsportolók. "
A társadalmi kapcsolatok ugyanúgy meglehetnek az egyéni sportágat űzőknél is. Gondolj pl. a golfozókra, az egy tipikusan egyéni sport, de náluk nagyobb sportágon belüli szocializációt nem lehet találni a csapatsportokat nézve sem!
Aztán ott vannak a személyiségjegyek, amiket felismerni véltél, mint különbség. Azokat hamarabb voltak, mint ahogy az illető sportolni kezdett. A személyiségjegyeknek nagy szerepe van abban, hogy végül milyen sport mellett kötelezi el magát valaki. (Nem a hosszútávfutástól lesz mogorva és nem minden futó morózus:))
Nem csak sporttal lehet fejleszteni a koordinációt, alkalmozkodóképességet, erre tökéletesen alkalmas például a tánc, a zene is. Úgyhogy nem feltétlenül fog egy egyéni sportágat kedvelő alulmaradni ezen a téren a csapatsportot űző társaihoz képest.
A lényeg, hogy sportolni jó (mindegy mit), kellemes, erősíti a testet, a szellemet, segít kikapcsolódni a stresszes hétköznapokból...
A sportolásra ösztönzés nagyon tetszik.
Csupán tapasztalat alapján azért szignifikanciáról nem igazán lehet beszélni.
Hát igen. Tényleg minden sport drága. Talán a futás az ami a "legolcsóbban" megúszható, de arra születni kell - szerintem.
Ráadásul egy gyereket rávenni a futásra a lehetetlen kategóriába tartozik. Viszont mindenkinek törekedni kell arra, hogy hetente legalább 2x sportoljon. Vagy legalább sétáljon, mert manapság az emberek még arra is lusták!
Én sem kötekedésből írtam. Mindig mentünk általános suliban a DSK val meg volt rengeteg sport nap.
Középsuliban versenyszerűen sportoltam.
Most bringázok és eddig több mint 300ezer ft ben van ez a hobbi is.
Tudom sokan ilyenkor mondják nekem hogy miért vettem 250ezerért bringát. Alattam szakadt szét már bringa hegyoldalban. Nem kívánom senkinek. Egy normális bringás gatya 15ezertől felfele.:(((
Nem egyszerű a sport sem
Tudom és pont azért írtam, hogy idő és pénz is kell hozzá. Sajnos....
Én még úgy sportolhattam gyerekként egyesületben, versenyszerűen, hogy nem került sokba és az iskolában voltak az edzések. De ez már nem így van!
Egy a gond a magyar nem tudja megfizetni pl az úszás oktatást vagy olyan sportot ami pénzbe kerül. Meg a legnagyobb gond hogy a szülők nem keveset dolgoznak napi 13-14órát.
Saját tapasztalatom hogy tavasztól őszig 14 órákat meló napi szinten hogy megéljek.
Sport. Szívzörejem van. Kardiológus eltiltott minden sporttól.
Háziorvos szerint kell a sport.
Hozzá teszem világ életemben sportoltam.
Foci atlétika(futás távol ugrás magas ugrás) ezek verseny szinten heti 3-4 edzéssel,gyaloglás természetben mert falusi gyerek vagyok.
Majd jött a bringázás.
Dokim meghallotta ezeket majdnem leüvöltötte a fejem. Házi doki aki tüdő specialista Ő meg hajt hogy nyomassam a sportot mert kell nekem. Szorongás ellen és a vérnyomásra is jó
A tulzasba vitt sport stresszt jelent a szervezetnek.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet sportolni, csak nem kell atesni a lo masik oldalara.
Ez a csikisségcsökkenés nagyon tetszik. :) Többször megnéztem, hogy jól látom-e.
Amúgy én is egyetértek. Ha már valaki benne van a rendszeres sportban, akkor érzi, hogy milyen jó hatással van rá, csak belekezdeni nehéz.
Hosszú távon beigazolódik, az életet nem érdekli, valaki miért nem sportol (családi élet, vagy szerelmi élet kiélvezése, lustaság, vagy bármi más végett). Az élet törvénye mindenképp érvényesül: "Ha nem tettél az egészségedért, bűnhődj!"
Ugrás a teljes írásra: Sportolj az életedért! - minden hatodik haláleset visszavezethető a sportolás hiányára
További ajánlott fórumok:
- Lehet -e sportolás nélkül,tartós fogyást elérni?
- Rendszeres sportolás, nincs kifogás, heti életmód jelentő...
- A 3-17 év közötti gyerekek neme, magasság-testsúly, TTI, lábméret, iskolai belüli ill. kívüli sportolás (nem csak versenysport)
- Fiatalít a rendszeres sportolás
- A média miért tálalja szenzációként a haláleseteket?
- 15 éve nem ettem húst, most szeretném visszavezetni az étkezésembe, hogyan fogjak hozzá?