Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon hamar zsírosodó hajra sampon? fórum

Nagyon hamar zsírosodó hajra sampon? (beszélgetős fórum)


10. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 19:11

Próbálj meg fodrászkellékesnél sampont vásárolni.

Speciális samponokat kaphatsz, jó esetben szakembertől.

9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 19:08
Seborin koffein sampont használok évek óta, 7-10 naponta elég hajat mosni, igaz én alapból nem voltam zsírosodásra hajlamos, előtte 4-5 naponta mostam. Koffein miatt választottam ezt, de nem rossz ez a "mellékhatása" sem.
8. Violet18 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 18:48
Csalánsampon? Vagy nézd meg a kékkenőcs oldalát
szept. 12. 09:15
Biocom sampont és balzsamot használok több mint egy éve . Azóta hetente elég kétszer mosnom, tökéletesen egészséges, és még gazdaságos is. Már csak azért is, mert azóta semmilyen hajformázót nem kell használnom.
6. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 07:46
Ha a szervezetedben van a probléma, azt egy sampon nem fogja megoldani.
szept. 12. 07:14
Korpára Nizoral, bőrgyógyász, hajgyógyász ha nem múlik. Amúgy a "gyorsabban zsírosodik, ha többet mosod" egy városi legenda. Ha gyakrabban kell mosni, mosd gyakrabban, van ilyen aki mindent "jól" csinál, mégis nagyobb a faggyútermelése. Mosások közt szárazsampont ajánlok, de az se jó ha napokig áll a fejbőrödön, szóval 1 nappal érdemes vele kitolni a mosást, több nap egymás után nem használnám.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 11. 23:50

Sokáig a korpa un. napfoltokat okozott a bőrömön. Nizoral 20 mg/g shampon korpásodás ellen (100ml) használtam.

A gyakori zsírosodást segíti a gyakori mosás. Fokozatosan nyűjtsd a mosást heti egyszeri alkalomra. Próbáld úgy viselni a hajad, hogy ez a zsírosodás ne legyen feltűnő (csatold fel).

A zsírosodásról (faggyútermelésről) fokozatosan "le kell szoktatni" a hajat/fejbőrt.

Nézd át az étkezési szokásaidat is, mert a túlzott fűszeres ételek is elősegítik a faggyútermelést.


Azt tanácsolnám, hogy először egy Nizoral "kúra" a korpára, majd csalán sampon "kinyújtott" hajmosási periódusokkal.


Ha bizonytalan vagy keress egy hajgyógyász stúdiót vagy bőrgyógyászt! Ott felkutatják a problémád eredetét is.

szept. 11. 23:44
A WU2 ilyen örök klasszikus marad! Nagyon szárít, viszont imádom az illatát!
szept. 11. 23:32

Sima tusfürdőt próbáltad?


Én egy viszonylag lágy, kissé folyós Jade tusfürdőt használok mert a Baba nagyon szárítja a bőröm!


Ezeknek imádom az illatát és a bőröm is sokkal jobban érzi magát, de a szememet ugyanúgy csípi mint bármelyik más tusfürdő ha belefolyik.


Auchanban láttam, olyan 700 Ft körül van, azóta csak ezt használom MINDENRE!


Lehet hogy neked nem válik be, de szerintem egy próbát megér!


Nagyon régóta mosom a hajamat tusfürdővel fürdés közben, már megszoktam, nem zsírosodik, nem ragad!


Nem bírom elviselni ha koszos, büdös a hajam!


[link]


Ez az óceános a kedvenc illatom, de a mandulás is nagyon finom!

szept. 11. 22:29

Sziasztok!

Tippet/tanácsot kérnék, ki melyik sampont ajánlja, hamar zsírosodó, olykor korpásodó hajra.

Nagyon vékony szálú, és sok hajam van.

Tehát sok és dús.

Próbáltam már Sauma, Pantene, Garniere, Head&Shoulders, WU2, most pedig a syoss sampont használom.

Kinek mi vált be?

Köszi előre is ha segítesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook