Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek jár a szakmunkás mimimum bér? fórum

Kinek jár a szakmunkás mimimum bér? (tudásbázis kérdés)


13. zolo
jún. 26. 10:49
Navnal hülye okostelo.
12. zolo
jún. 26. 10:48
Az rendben van, hogy vállalkozó. Ez van sok biztonsági cégnél is. Biztonsági önöknél alapvetően 8 általános és vagyonőr tanfolyam szükséges. A tanfolyam miatt már szakkepesitesnek minősül. Ezért minimum szakmunkas minimálbér bejelentés kell. Különben a napnál ezt pontosan megtudjak mondani. Illetve fel is lehet jelenteni a munkáltatói ha szabályt szegett.
11. Icuska538 (válaszként erre: 10. - Zolo)
jún. 25. 20:48
Postai munka.. Devállakozó a munkáltató! Tudod ez a mostani divat 😄Partner Posta!
10. zolo
jún. 25. 15:35
Nagyon egyszerű. Postai tevékenységet végzel, ami gondolom felelősséggel is jár. Valamit elrontasz csak akkor vonhatnak felelősségre, ha van olyan kepesitesed. Szerintem csak a posta sajnálja azt a kis pénzt. Mond meg a főnökömmel, akkor ő fog felelni a hibákért. Neki van hozzá fizetése is.
jún. 23. 08:33
Csak beszéltem egy kolleganőmmel aki szintén ilyenben dolgozik. Ő kapja a garantáltat. Én viszont nem. Innen ötlött be a kérdés.
8. Icuska538 (válaszként erre: 7. - Channa*)
jún. 23. 08:30
Most divat lett s postákat boltba kitenni. Na én egy ilyenben dolgozok, egyedül vagyok. Minden postai tevékenységet intézek.
jún. 22. 21:00

Csak akkor jár a szakmunkás minimum munkabér, ha postán dolgozol és olyan munkakörben, ahová követelmény a te végzettséged.

Ha a postán újságárus vagy, akkor nem jár, illetve akkor sem, ha elmész takartani, ugyan is ezekhez teljesen más végzettség az előírás.


Még régen egy önkormányzatnál nagyon kevés fizetést akartak adni, mert hiába volt diplomám (közgazdász, informatikus), szerintük az általam végzett munkához viszont nem volt meg a végzettségem (sima előadó), azaz az érettségimet figyelembe vették, bár ott is problémáztak, hogy közgazdasági és nem egy sima gimis érettségi;)

jún. 22. 19:06

Akkor jár, ha a munkavégzés középfokú végzettséget igényel, ha nem igényel akkor a munkáltatón múlik.

Középfokú végzettség alatt általában az érettségit kell érteni, de a szakmai bizonyítvány is ez.

5. Icuska538 (válaszként erre: 3. - Apeeng)
jún. 22. 18:06
Előkeresem és mutatom. Köszi
4. Sirga (válaszként erre: 1. - Icuska538)
jún. 22. 16:48
Ha a végzettségnek megfelelő munkakörben helyezkedsz el, akkor jár a garantált bérminimum.
jún. 22. 16:31
Posta irányú végzettség? Ha keményfedeles a bizonyítvány, akkor mi van a borítójára írva, és mi van belül? Ha szakmunkás bizonyítvány,és abban dolgozol, akkor jár a minimum bér
2. globus (válaszként erre: 1. - Icuska538)
jún. 22. 16:11
Úgy tudom, ha abban a szakmában dolgozol, és előírás a megléte.
jún. 22. 16:01
Kérdés részemről! Kinek jár a szakmunkás mimimum bér? Nekem vsn egy posta irányú végzettségem, róla bizonyítvány.Még abból az időből mikor nem Okj, tanúsítvány stb volt. Ez egy postai bizonyítvány. Ez jogosít e garantált bérminimumra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook