Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindenki el tud menni külföldre nyaralni csak mi nem. Évek óta. fórum

Mindenki el tud menni külföldre nyaralni csak mi nem. Évek óta. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
68. b95598f892 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 2. 20:32
Mindenkii??🙄
67. zolo
szept. 2. 20:29
Jó szervezessel külföldre is lehet kedvező áron menni nyaralni. Áprilisban vagyis nem főszezonban voltam Kanari-szigeteken. Szallast interneten foglaltam magán apartman volt. 2 főnek 5 éjszakára csak 85 000 Ft. Természetesen drágább is lett volna volt 500 000 Ft is. Repülő oda-vissza 105 000 Ft/fő hely foglalattal és 10 kg bőrönd. Olcsóbb is lett volna. Auto bérlés 6 napra 17 000 Ft. Benzin ott kb 500 ft/l autópálya ingyenes. Üzletben árak hasonló mint itthon volt ami olcsóbb. Étterembe 10€ tol kezdődtek az árak. Nem azért írtam le ezeket, hogy hergeljem azokat akik nem tudnak elmenni nyaralni. Az volt a célom, hogy még távoli helyre is el lehet utazni viszonylag kedvező áron. A jó szervezés azért lényeges.
66. Evinene (válaszként erre: 47. - Flóra76)
aug. 27. 12:53
Ugyanezt az elvet vallom, voltunk idén önellátósban, de szerencsére nem en főztem. Ahogy adódott alkalom rendeltem az ételt.
65. tumbo2 (válaszként erre: 60. - L.luiselotte)
aug. 27. 10:42
Pécs és környéke nagyon szép,a Tiszántúlon sosem voltam.
64. tumbo2
aug. 27. 10:40
akarna a jó nyavalya.a lányom most küldött képeket.mondom itt az embernek még a kisgatya is sok.ők meg sapkában,vastag kabátban,Norvégia.
63. csemár (válaszként erre: 62. - Tumbo2)
aug. 27. 09:23
Mostanában én is pont így vagyok.
62. tumbo2 (válaszként erre: 61. - Csemár)
aug. 25. 14:22
hát igen.
61. csemár (válaszként erre: 59. - Tumbo2)
aug. 25. 14:14
Se késztetés, se kísértés... Hja, így könnyű!
aug. 25. 14:14

Szerintem az butaság, hogy előbb ismerje meg mindenki Mo-t, utána menjen csak külföldre, a kettőnek semmi köze egymáshoz.Én cca 40 éves koromra hazánkból amire kiváncsi voltam, megnéztem, de addig is voltam külföldön. Vannak az országnak olyan részei, ahova- ha fizetnének sem mennék el, mert számomra érdektelen,( pl Tiszántúl vagy DNY Dunántúl ) igy a hátralevő életemben sem tervezek belföldi kirándulást.

Viszont úgy látom, hogy a fiatalokat egyáltalán nem érdekli Mo, legfeljebb akkor mennek el, ha van ott vlami csalogató, érdekfeszítő rendezvény.

59. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Csemár)
aug. 25. 13:53
sem rokonom,se ismerősöm.a lányomékhoz is ritkán megyek,igaz messze is vannak.inkább ők jönnek.
58. csemár (válaszként erre: 57. - Tumbo2)
aug. 25. 13:47
Ha jószívvel hívnának pl. barátok, ismerősök? Úgy se?
57. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
aug. 25. 13:44
mármint,ha menni kéne.
56. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Csemár)
aug. 25. 13:42
csak nem fogok.
55. Babi11
aug. 25. 12:46
Nekünk van nyaralónk a Balatonon,vizparti. Mikor nem vagyunk ott, kiadjuk és azon a pénzen utazunk. Volt,hogy csereüdülést csináltunk. Máskét nem utaznánk.
54. csemár (válaszként erre: 53. - Csemár)
aug. 25. 12:15
Arra gondoltam eredetileg, hogy ha nem irigykedünk a másikra, akkor talán könnyebb elviselni a nyaralatlanságot.
53. csemár (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
aug. 25. 11:59
Belehalni azért nem kéne talán! :-D
52. Channa* (válaszként erre: 46. - Timycat)
aug. 25. 10:26

Balatoni árak: épp nézegettem, hogy Balatonon vannak faházas szállások is, ahol 4 fő elfér és pótágyazható.

Az egyik helyen 48 ezer/éj az ára, a másik helyen 66 ezer.

Jó, a 48 ezres messzebb van a vízparttól, kb. 1,5 km, a másik meg közvetlen vízparti, de pl. itt is lehet spórolni már 18 ezret naponta...


Ahová mi szoktunk menni, az egy nagyon szép apartman, közvetlen a vízparton, azaz modern, tiszta, teljesen felszerelt konyha (indukcióslap, mikró, kávéfőző, stb.). Mi ezt 40 ezer ft/éj béreljük ki és 6 fő fér el.

A szállás közvetlen környezetében rengetek étkezi lehetőség van és vannak drágább éttermek is. Ezekben a büfészerű étkezdékben, amik egymás mellett vannak mindenféle kaját lehet venni és 2500-3000 Ft az áruk, van lángos, sülthal, hamburger, pizza, fagyi és minden ami kellhet, ráadásul olcsóbb ott, mint itt Pesten a Rómaiparton.

A drágább éttermekben kétszer annyiba kerülnek, de nem jobb, nem másabb a kaja kínálat, csak kétszer annyit fizetünk érte;)


Mi úgy szoktuk, hogy lidlben, spárban, stb. bevásárolunk reggelihez és vacsorához, és akár főzéshez is, ha úgy gondoljuk, és napi egy kajánkat ezekben az éttermekben oldjuk meg. Nem a legdrágábba, mert mint írtam, kipróbáltuk, de nem jobb, mint az olcsóbb.


Azt gondolom, hogy mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ha nem jut 5*-os szállásra, akkor adjon lejjebb az igényeiből és ne másokra irigykedjen.

51. LBO (válaszként erre: 49. - L’Engel)
aug. 25. 10:19

Értem. És köszönöm a pontosítást.

Na engem nem visz rá a lélek. 🙃

50. Channa* (válaszként erre: 47. - Flóra76)
aug. 25. 10:09

Igen, az igazi nyaralás az lenne, de ha valakinek nincs annyi pénze, hogy teljes ellátásos legyen és csilivili szállóban, akkor olyat kell keresni, amit meg tud fizetni, és akár főzhet is.


Illetve, ha étteremben eszik, akkor is lehet olyan helyeket választani, ahol olcsóbbra jön ki a kaja.


Nem az adott helység legjobb és legdrágább éttermébe kell enni, hanem vannak olcsóbb helyek is.

Mindent meg lehet oldani, ahelyett, hogy számunkra elérhetetlen dolgokon nyafogunk.

49. L’Engel (válaszként erre: 45. - LBO)
aug. 25. 09:52

Azt, hogy “főzni is képes” nem fizikai értelemben írtam. Hanem úgy, hogy van, akit nyaraláson is rávisz a lélek.


Csak a félreértések elkerülésének érdekében:)

48. L’Engel (válaszként erre: 45. - LBO)
aug. 25. 09:49

Teljesen jogos.

De Fórumnyitó esetében, ha nagyon menni szeretnének és takarékosnak kell maradniuk valami miatt, akkor még mindig jobb, mint csak vágyakozni.

47. Flóra76 (válaszként erre: 45. - LBO)
aug. 25. 09:46

Pontosan. Nekem is az a nyaralás, ha semmi házimunka, főzés, stb...

Főzök eleget évközben.

46. timycat (válaszként erre: 42. - Channa*)
aug. 25. 09:41

Persze hogy van. Igazából csak szervezés, ráfordított energia kérdése. Volt asszisztensemék 2 alig fizetésből járták körbe pár év alatt Európát. Tényleg hihetetlen költségvetésből megúsztak egy-egy villantósabb helyet is. Jaaa hát hetekig szervezett, bújta a netet, osztott-szorzott. De megoldotta, mert meg akarta oldani. Jó mondjuk az a kislány egy zseni, amit mi sem mutat jobban hogy az álomgyönyörű menyasszonyi ruháját 2021-ben 6000,-Ftból vette, vadiújonnan. Babázni ment, vissza is sírtam míg dolgoztam.


Ha már Balcsi. Én a magánszállás árakkal nem vagyok tisztában, nekem 5 éve a Balaton 4 nap szezonon kívül nem jött ki fél millából 2 főre, más a töredékéből megússza, nyilván más színvonalon, bár kávézni 4* ide vagy oda Shell kútra jártunk, mert a szállodában ocsmány kávét adtak. A villantós céges rendezvényeinket meg most nem is akarom összeszámolni bár ott kisebb szállások voltak, de botrány minőségben.


Ezért írtam mindig is, hogy almát almával, körtét körtével lehet csak összehasonlítani.

45. LBO (válaszként erre: 43. - L’Engel)
aug. 25. 09:40
Főzni és is képes vagyok. Tudok is és szeretek is főzni. Nagyon jól főzök. De ha nyaralunk, nem vagyok hajlandó egy fakanalat sem megmozdítani. Ez van.
44. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Csemár)
aug. 25. 09:32
nekem ugyan nem.belehalnék.
43. L’Engel (válaszként erre: 40. - Timycat)
aug. 25. 09:21

Én annak a híve vagyok, hogy mindenki pihenjen úgy, ahogy neki jólesik. Olyan abszurd, hogy azon is képesek felháborodni az emberek, ha valaki más módon lazít, mint ahogyan az nekik megszokott.


Mi ha nyaralunk, akkor szinte minden nap felfedezünk, ezért feleslegesnek tartom a reggelinél szélesebb ellátást biztosító szálláshelyeket. Ugyanakkor ezt a pénzt kiadjuk arra, hogy étteremben eszünk vagy kaját veszünk valahol.


Meg van, aki főzni is képes. Gyerekkoromban ha eljutottunk nyaralni, akár csak a Balatonra, mindig magunknak készítettük az ételt.

Most már én is úgy vagyok vele, hogy legalább nyaraláson ne legyen arra gondom.

Persze ha épp szorítani kell a nadrágszíjon, de mindenképp világot akarnak látni, akkor jó alternatíva az önkiszolgálás.

42. Channa* (válaszként erre: 40. - Timycat)
aug. 25. 09:21

"Sok felkapott úticélnál akár olcsóbban is ki lehet jönni azonos csillag és ellátás kategóriában, mint belföldön, ami döbbenet."


Ez, tényleg döbbenet.


Szerintem sokan szeretnének hasonlót, de ezt már nem tudják megfizetni, ezért megy a picsogás, hogy mindenki eljut, csak ő nem. Alternatívákban nem gondolkodnak (olcsóbb szállás, ellátás nélküliben, stb).


De erre írok én is és mások is ellenpéldákat, hogy nem csak ez a nyaralás, hanem vannak olcsóbbak is, ha valaki annyira akar menni, de nincs annyi pénze, hogy ezeket a teljes ellátásos, szervezett programos utazásokat megfizesse.


Mindig a Balatont hozom példának, mert inkább azokat nézegetem. Ha nem a Balaton partján van a szállás és nem akarunk sokat költeni, akkor a parttól 1-2 km-re sokkal olcsóbb szállásokat lehet találni, ahol egy nagyobb család is elfér, ahol van főzés lehetőség is, így az éttermi árakat is meg lehet spórolni, mert ugye a Balatonon is van lidl és a többi is.

41. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 09:06

Akár egynapos kirándulásokra is adhatjátok a fejeteket! A környező országok könnyen elérhetőek.

Tény, hogy ez nem a pihentető formája a nyaralásnak, és nem is vethető össze a napokig tartó utazással, de arra jó, hogy új helyeket lássatok. :)

40. timycat (válaszként erre: 37. - LBO)
aug. 25. 08:55

Na végre valaki, szálloda kategóriában tényleg nincs különbség, de nem csak a horvátoknál igaz. A nagyon luxi helyeket meg nem lehet összehasonlítani, mert pl belföldön azért luxi helyekből gyéren állunk. Sok felkapott úticélnál akár olcsóbban is ki lehet jönni azonos csillag és ellátás kategóriában, mint belföldön, ami döbbenet.


Nekem is a szálloda, minimum félpanzió, de inkább all inclusive, leszervezett fakultatív programokkal a pihenés. Tényleg csak megjelennem kelljen.


De ezt itt már leírtam többször aztán leoltott a sok világlátott.

39. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 25. 08:50
Ez a helyzet csak akkor fájdalmas, ha "savanyú a szőlő".
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook