Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen tölhető elemet/töltőt érdemes venni? fórum

Milyen tölhető elemet/töltőt érdemes venni? (beszélgetős fórum)

25. hamyka (válaszként erre: 23. - 88888888)
2012. szept. 19. 14:24
típus??
24. hamyka (válaszként erre: 22. - Hamyka)
2012. szept. 19. 14:24
Mint kiderült nekem a lipo tölthető elem nem jó mert magasabb az áramfelvétele mint ami kell nekem :D
2012. szept. 19. 06:42
Az IKEA-ban vettem 5 évvel ezelőtt, még mindig ugyanaolyan jó, nem merül le, nem kell gyakrabban tölteni
22. hamyka (válaszként erre: 21. - Dodi44)
2012. szept. 18. 21:36

Lipu elemről mit tudsz??


ezt ajánlották nekem :D


a hozzávalo töltő+állitólag kell hozzá adapter, így max 15 ezer ft-ból megvan + ugye az elem ha jól tudom......

21. Dodi44
2012. szept. 18. 02:46

Toltheto elemeket harom fajtara oszthatjuk.

1, Nicad = Nickel Candmium typusuak,

elonye=leg olcsobb.

Hatranya= a toltese elott teljesen ki kell

meriteni az elemet teljesen az ujra toltese

elott, mert az elem elveszit tarolo kepesse

gebol.

Toltese leg tovabb tarto elelet biztosit, ha

megadott tarolo kepessegenek egy tized

reszevel toljuk 10H hosszan. Ha rovidebb

ideig de erosebb aram erosseggel toljuk,

az elem hasznalati elete lecsokken.

2. NiMeh= Nickel Metal hidrat typusu elem.

Jo tulajdonsaga: ha nincs is egeszen le

merulve, akkor is feltoltheto, rossz uto

hatas nelkul!

3. LiIon=Lithium Ion tupusu elem .

Jo tulajdonsaga: joval tobb energiat tud t

tarolni! Ha ures hanem, bar mikor toltheto.

Rosz tulajdonsaga: a harom elem typusnal a

leg dragabb a harom typus kozott, es csak a

hozza valo toltovel lehet tolteni.

Ami mind harom typusu toltheto elemre egyforman ervenyes: az egyedi elemek feszultsege 1.2 Volt, es az Aram erosseguk valtozo. Valaszd azt a fajtat, amit a te hasznalatodra a gyar javasol, es a penztarcad nem tiltakozik ellene.

Husz eve hasznalok toltheto elemeket, megeri a veteluket.


Ara kisse tobb mint a Ni Cad typuse, d

20. hamyka
2012. szept. 18. 01:12

ill mi a véleményetek a gyorstöltésről?? gyors töltésű elem bírhass 8-10 évig vagy akár tovább is??


ha igen, gyorstöltésűből melyik a legjobb?? ill nagyon megpörgeti a villanyórát? :D kíváncsi-fáncsi lennék :D

19. hamyka
2012. szept. 18. 01:11

panasonic infinium elemet használ valaki?? asszem 1800-2000 ft/ db-ja, de úgy hallottam elég jó elem........


vagy inkább az eneloop a legjobb? vagy melyik? érdekelne...


Mint mondtam olyan kellene ami megbízható és tovább szolgál mint a minwa/tecxus márkák........

2012. szept. 15. 22:27
Nekem a Te.co-s tölthető elem a töltővel együtt bírja 6 éve.
17. hamyka
2012. szept. 15. 22:08

Ill voltcraft márkát ismeritek?


én nem ismerem csak láttam hogy ők is csinálnak ezt-azt...


asszem van olyan univerzális töltöjük ami majd 40 ezer ft azt hittem meg áll az eszem.......

16. hamyka
2012. szept. 15. 22:06

össze pisilem magam még ilyen is létezik:


Jubileumi ajánlat, lítium gombcella töltő készülék, 2 részes, gombcellákkal


feltölthető: 400x

15. hamyka (válaszként erre: 14. - Hamyka)
2012. szept. 14. 17:14

ezt a :


Energizer Extreme PreCharged 800mAh AAA 2 darabos akkucsomagot a neten néztem :D

14. hamyka (válaszként erre: 10. - 8b7e22b4a7)
2012. szept. 14. 17:13

megírnád melyik elemed műveli ezt?



Amik nekem vannak azok régiek, van egy másik töltös elemem is asszem 700 miliamperes, de sose keverem a másikkal :D



Nekem Szegeden ( az egyik boltban):


Azt mondták hogy a legtöbb elem elfelejti a töltést, nos, nekem olyan kell ami nem felejti el a töltést, még akkor sem ha nem használom......


Sajnos az enyémek azt csinálják hogy ha a töltöbe felejtem vagy kiveszem (tök mind1 hogy hol vannak) elfelejtik a töltést és bizony-bizony sokszor mérges vagyok hogy a ----------------- már megint és megint lemerültek :(


az eneloop felhasználokat kérdezném hogy ha a töltöbe hagyom-felejtem vagy kiveszem a töltöböl de nem használom az elemeket lemerülnek??


érdekelne!!


láttam én is többféle töltös elemet, egyiket kifejezetten ajánják egérbe is, 700x feltölthető az ára:


2390 ft/ 2 db


neve:


Energizer Extreme PreCharged 800mAh AAA 2 darabos akkucsomag


erről vélemény?


töltö nem tudom mennyi hozzá


van töltöm de félek hogy nem lenne jó hozzá

2012. szept. 14. 16:25
Nekünk van több féle is,messze az Energizer a legjobb,a legtartósabb!
12. hamyka (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2012. szept. 14. 16:13

köszy drága!!


Aranyos vagy cuuup :p

11. hamyka (válaszként erre: 4. - Access)
2012. szept. 14. 16:12

Most csak aaa méretű elem kell mert ekkora megy az egerembe :D


a 2000 teljesítményű az ceruza elem :D


Persze kell ilyen is, de nem az egerembe :D


és köszy hogy írtál :D

2012. szept. 14. 08:37

Energizer vagy Duracell.

Csak ezek a jók, esküdtek annó nekem is másra,vettem is olyat,most ott tart,hogy fél napig kell eleve tölteni és bírja 20 percet.Pedig fényképezőgépbe van téve, és ha nem használom is, pár perc után már be sem kapcsol.

A fentiekben pedig még nem csalódtam.Feltétlenül ugyan azt a töltőt kell venni hozzá,amilyen az elem.Nem is lesz rá többé gondod.

2012. szept. 14. 08:15
ENERGIZER
2012. szept. 14. 08:00
Tapasztalat,hogy az eneloop a legjobb. Sokáig megtartja a töltèst, ha nem használod. A neten jó árban hozzá lehet jutni.
7. TiffanyMary (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2012. szept. 14. 07:39
energizer
2012. szept. 14. 07:31
Én a leggagyibból a legerősebbet vettem a fogkefémbe. 2 éve használom, néha el is felejtem, hol a töltő. Szerintem nem lényeg a puccos márka.
2012. szept. 14. 06:30
Nekem van Energizer és Varta is, mindkettővel elégedett vagyok, egy feltöltéssel sokáig bírják.
2012. szept. 14. 05:58
Enelop aksi a jelenleg legjobb amit lehet kapni, az 2000 MAh teljesítményű. Azért jobb a többinél, mert ha fel is van töltve és nincs használva, akkor is tovább tartja meg a töltöttséget, mint a többi, a teljesítmény szintje megmarad akér fél évig is.
2012. szept. 14. 01:45
Most nézem csak, kinek is írtam a választ! Szia Hamyka!!! Örömmel látlak! :D
2012. szept. 14. 01:44

Szerintem vagyél másikat, nem fontos a márkája.

Csak amit használsz bármibe, azok azonos márkájúak legyenek.

Az is fontos, hogy hány mAh (milliamper-óra). Jelentés: Az amperóra az elektromos töltés mértékegysége. A mAh arra az energiára vonatkozik, amit az akkumulátor tárolni képes. Minél nagyobb ez az érték, annál többet bír az akkumulátor.


Akárhány akku van egy eszközben, azonos legyen ez a szám még egy márkán belül is. És persze, minél több a mAh, annál jobb.

2012. szept. 13. 23:49

sziasztok!!


Engem az érdekelne hogy milyen tölhető elemet érdemes venni illetve milyen töltöt melléje.......


van nekem itthon aaa méretü elemem nem rég azt kezdték el csinálni hogy naponta töltsem fel őket, régóta megvannak szerintem még nem volt meg az 1000 vagy mennyi feltöltés....


az egyik elemem márkája ez:


tecxus 1100mah van rá írva és Nimh,


kis ideje azt csinálják az elemeim hogy, kikapcsolom az egeret ( mivel vezeték nélküli van) és mikor bekapcsolnám hot le vannak merülve, 1x-re 2 elemet megesz az egerem......


olvastam valami eneloop tipusu elemről, meg hogy érdemes hűtöbe tenni az elemet, pontos hő fokot nem írtak,


micsináljak??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook