Mikor kell kicserélni az UV lámpában lévő csövet? (beszélgetős fórum)
Na látod, ezt nem tudom, miért ilyen drága. Viszont házi használatra meg kevesen használnak uv. lámpát. Szakipari felhasználásnál meg általában elmondják(tanulófázisban), miből veszed észre, hogy gyengül a hatásossága.
Nem igazán értem mi kerül egy ilyen mérőn százezrekbe. Házi használatra, ellenőrzéshez nem kellene hitelesített sem.
Valóban, vannak mimimális eltérések. Viszont egy szoláriumcső 2-5000 ft, egy körmös lámpába 1-3000 ft, a fogászati árára már nem emlékszem, a levegőtisztitóé 2000 ft körül volt egy éve. Szerintem még mindig jobban megéri idő előtt cserélni (és szelektíven gyűjteni), mint beméretni százezrekért. Amúgy ha hamarabb elhasználódik, azt azért lehet érezni...
A gyártásból adódóan a megfelelő üzemidőknek lehet szórása. Ugyanúgy mint a világító testeknél. Ezért aztán sokszor lehet hogy idő előtt kicserélik.
Cicám, te sem vagy egy atomfizikus alkat...de legalább megtudtuk, milyen uv. lámpáról kérdezősködtél. Ezek nem elegendőek még a gél lakkozáshoz sem, és nem mindegyik az, aminek gondolod.
Azért van a szoligépekben és a fogászati gépekben óra, hogy mérjék az üzemidőt, mert a sugárzásmérő qrva drága még ezekhez a milliós gépekhez mérten is, és annyira nem kellenek sűrűn. Az országos szoláriumellenőrzőknek is csak néhány darab van az országban összesen,azzal járnak be mindenhova ellenőrizni,ahol szoligép van, és ha a sugárzás mértéke eltér a 0,3 tól, százezres büntetéseket szabnak ki. Így megéri tartani ilyen gépet. A legegyszerűbb műszer , amivel mérhető,az az ÓRA. Azt még az ötezres műkörmös lámpába is megéri berakni:P
Éreztemtem hogy ezt sem én találtam ki. :-/
Ha ezzel foglalkoznék beszereznék egy ilyet, és inkább mérném hogy mikor kell cserélni a csövet. Lehet hogy meghozná az árát.
És azt avlakit esetleg tudja, hogy mi kell a gél lakkozáshoz? Elég ezek az anyagok:
Acryl Remover( gombaölő)
Spray Prep (fertőtlenítő)
Tapadásgátló elősegítő Clear top fedőlak
reszelő
bufferek
gél lakk
Elnézést, hogy ennyi kérdésem van, csak msot kaptma egy kezdő műkörmös készletet, és elszeretném kezdeni az építéstől kezdve a gél lakkozást. Egyenlőre még csak gél lakkozást.
Jó lenne egy eszköz, amivel meg lehetne mérni!
Az uv. lámpák tól-ig tartományban sugározva fejtik ki a kívánt hatásukat. Amennyiben a sugárzás mértéke ettől eltér nem köti meg a fogászati tömőanyagot, nem csírátlanít, nem köti meg a műköröm alapanyagot, nem barnít, stb...Nem teljesen ugyanaz az elv mindegyiknél, sőt, a fentebb sorolt uv. csövek uv-a, uv-b sugárzásának aránya és tartományai sem azonosak- néha még csak nem is hasonlóak. Ezért kell cserélni kiégés előtt.
Miért kell kicserélni addig amíg működik?
Én a fénycsövet akkor szoktam amikor kiég. Tulajdonképpen a fénycső is higanygőz UV lámpa, az üvegén fluoreszkáló bevonattal. A régi kvarclámpák ugyanazon az elven működtek.
Ha nem is ennyire kisarkítva, de nem ártana tudni, milyen készülékben...Amikről én tudok: levegőtisztító berendezésben elég néhány évente, a fogászatban használtnál egy-két év, szoláriumgépben évente kétszer vagy 600-1200 óránként, körmös gépben 100-300 óránként. Persze függ a használat mértékétől/ professzionalitásától. Csere meg megint attól függ, miben...
Amíg működik és bőrrákot tud okozni, addig jó.
Mikor tudom, hogy már nem jó? És hol lehet kicseréltetni?
További ajánlott fórumok: