Mi a megoldása ennek a biológiai feladatnak? (tudásbázis)
A mérsékelt övi fenyőerdők (tajga) fenyvesei pl alkalmazkodnak a kevés csapadékhoz mert a tűlevelek kis felülete miatt kicsi a párologtatás mértéke ráadásul a viaszréteg is csökkenti a párologtatást.
A meleghez és a csapadék hiányához ebben az övben pl a füves puszta fűféléi is alkalmazkodnak a szárat átölelő leveleikkel ami a csapadékot a szárhoz vezeti.
A mediterrán keménylombű erdők a vízveszteség ellen a fényes felületükkel, viaszréteggel és növényi szőrökkel védekeznek.
Ehhez csak gondolkozni kellene kicsit...
Jegesmedve (szőrös, nem fázik)
Sivatagi róka (nagy a füle, nem forr fel az agya a melegben)
Kaktusz, teve (tárolja a vizet)
Hát nem tudom olvassátok-e az adott évfolyam könyveit,de ..Hát sajnos nem mindig derül ki a válasz a kérdésekre.Ezért kér a szülő kínjában segítséget tőlünk.Én ezt találtam:
A mérsékelt övezet északi részén a tűlevelű erdők, más néven a tajga társuláscsoportja alakul ki. A tajga hatalmas területeket foglal el az északi féltekén. A tölgy és a bükk nagy felületű, vékony lemezű, a fagyokra érzékeny levelei nem felelnek meg a hideg mérséklet öv zord környezeti feltételeinek. Helyüket fokozatosan átveszik a hideghez jobban alkalmazkodó nyírek és fenyők.
A meleg mérsékelt övben, a szárazföldekkeleti partvidékein a csapadékot hozó szeleknyáron érkeznek, azaz monszun éghajlat van. Ezeken a területeken a növények egy időben jutnak csapadékhoz és fényhez, vagyis az éghajlat nagyon kedvezően hat fejlődésükre. A babérlombú erdőkDélkelet-Ázsiakeleti partvidékein foglalnak el nagyobb területeket, bár kiterjedésük csupán töredéke az egykori erdőségeknek. A meleg, csapadékos lejtőkön főként rizs- és teaültetvények zöldellnek.
A sivatagok fajgazdagsága nagyon kicsi. A sivatagi növények és állatok szélsőségesen tág hőtűrésűek és bámulatosan alkalmazkodnak a vízhiányhoz.
Homoksivatag
Azt, hogy a sivatagokban a vízhiány a legfőbb gátja az élőlények elterjedésének, az oázisok bizonyítják a legjobban. Bizonyos helyeken a talaj felszínének közelében víztároló kőzetrétegek találhatók, amelyekből bő vizűforrások fakadhatnak. Az innen nyert vízzel öntözik az oázisok lakói a datolya-, a citrom-, a narancs- és a mandarinligeteket. Az oázisok jellemző növénye a datolyapálma, amelynek mézédes termését aszalják.
remélem tudtam segíteni
Vegye elő a könyvet, nézzen utána neten, de az nem segítség, ha lemásolja amit itt írnak.
Amúgy miért vagy ilyen arrogáns? Nem jött össze valami?
A gyereknek meg kesz piha, meleg male az olebe hull az eredmeny.
Ez nem tanulas!! Ez nem segitseg!
inkabb valaszolj neki ha Te ilyen okos vagy
a szulö meg szep, hogy a legjobbat akarja a gyerekenek ha nem tudjak akkor probal segitseget kerni..
Mi lenne, ha megerőltetné magát a gyerek?
Állandóan itt próbálod megoldani a leckét.