Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi a vércukor értéked most? fórum

Mennyi a vércukor értéked most? (beszélgetős fórum)


1 2
33. srcrss
ma 10:19
Nem tudom.
ma 09:46

Ez a cukor öregsegemre nekem sok gondot okozott...

De sosem voltam valami fegyelmezett alak...

31. Ágio8405 (válaszként erre: 25. - Timycat)
ma 09:18
😟 Ahol már ilyen magas régen nagy gond van. Mielőtt az éhgyomri cukron bármi is meglátszik, előtte legalább 10-15 évig már inzulinrezisztencia meg idővel Igt van. Már itt ellenőrzést és életmódváltást igényelne. Az inzulinrezisztencia visszahozható még, a cukorbetegség már legfeljebb csak inzulinrezisztenciába.
30. Ágio8405 (válaszként erre: 23. - Regin_a)
ma 09:15
Hogy ne lehetne? Az más kérdés hogy sajnos a mai életmódok mellett idővel lehetetlen. De aki tesz érte annak simán meg van.
ma 08:48
6,2
28. timycat (válaszként erre: 27. - Alnisa)
ma 08:15

Hosszútávú gyógyszerszedés nem oké, van hogy több a kockázata, mint a "betegségé" amire felirták.


A másik pedig az egyén kezelése, valakinek tolerálja a szervezete a magasabb értéket, a fősodortól való eltérést is és tökéletesen jól működik, valakinek pedig nem.

27. Alnisa (válaszként erre: 25. - Timycat)
ma 08:06

Az pedig igen magas.

Látszik, hogy merre megy ez az egész. Megvárják míg tényleg gond van, hogy szedhesd a gyógyszereket.

Nem normális dolog ez, mert nem az egészséged a fontos, hanem, hogy beteg legyél és már ne lehessen vissza fordítani.

26. ronka
tegnap 22:38
6-1
25. timycat (válaszként erre: 23. - Regin_a)
tegnap 21:47
Felénk már azt mondják 7,5-ig nincs gond, persze oda kell figyelni, de első az életmódváltás legyen ne a gyógyszer.
tegnap 21:46

Legutóbb 5,2 volt.


A legutóbb hallott orvosi vélemény szerint annyi nyavalya hosszútávú (10-15-20 éves távlat) súlyos mellékhatása van a cukorgyógyszereknek, hogy át kell gondolni a gyakorlatot miszerint már minimális emelkedett cukorszintre is gyógyszert adnak.

23. Regin_a (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
tegnap 17:44

Ál-endrósok meg azt hogy , laborja válogatja, 6-6.2 jó

Nem hiszem hogy egyszerű éhgyomri eredmény sűrűn lenne 5.5 alatt

22. bnedora (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
tegnap 17:35
Sok helyen eltérő értéket írnak/mondanak.
21. LillaW (válaszként erre: 19. - Hansika)
tegnap 17:28
Te is cukorbeteg vagy?
20. LillaW
tegnap 17:25

15:50 9,2 (sajnos elcsábultam a karamelles tejre)


Hétig kell kibírnom, hogy ne egyek, remélem most már tudom tartani.

tegnap 16:26
En ide le sem merem irni a eletemböl a cukor tapasztalataimat meg annak szövödmenyeit...
18. Enissa (válaszként erre: 17. - Amaunet)
tegnap 14:29
Szerintem is. Főleg, ha kezelt beteg, az orvosának gondolom nem a Hoxa fórumot akarja a kezébe nyomni, hogy nézze meg "morgó farkas" bejegyzéseit.
17. Amaunet (válaszként erre: 16. - Enissa)
tegnap 12:43
Még külön naplóban is áttekinthetőbb lenne, mint itt kikeresgélni, ha valaki nem ért a táblázatkezelőkhöz.
16. Enissa (válaszként erre: 13. - LillaW)
tegnap 12:12

Egyszerűbb egy naptárba, Excelbe, mint itt kotorászni, főleg mert jó tudni, mennyi az éhgyomorra mért, az étkezés után 1,5 órával mért stb.

Persze írhatja ide, akinek így logikusabb.

15. globus (válaszként erre: 12. - LillaW)
tegnap 12:04

Én is ezt szedem+ még valamit.

Diabetológián voltál? Vannak más gyógyszerek.

Dietetikus sok újat nem mondott. Annyit, hogy a kedvenc reggelimet tegyem át vacsorára.

14. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Bnedora)
tegnap 10:33
Mert 5,5 fölött már egyértelmű hogy van inzulinrezisztencia. Igazán hozzáértő endokrinológusok azt mondjak 5,5 alatt jó az éhgyomri
13. LillaW
tegnap 10:33
Köszönöm a válaszokat. Ide bármikor be tudjátok írni amit mértek. Bár látom, szerencsére nektek rendben van a cukrotok.
12. LillaW (válaszként erre: 3. - Globus)
tegnap 10:31
Gyógyszert szedek, kétszer 1000 mg Meforal-t. Igen, vigyáznom kell az evéssel. Tartanom kell a 160 g szénhidrát diétát, meg a három óránként evést.
11. LillaW
tegnap 10:20
9:55 8,8
10. bnedora (válaszként erre: 8. - Eunuch)
tegnap 10:09
Ez valóban alacsony.
9. bnedora (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
tegnap 10:07

Miért nem az igazi, szerintem meg jó. A 6,5 feletti már jelent valamit.


Nekem most 5,2.

tegnap 10:05
Alacsony, de nem tudom. Hipoglikémiás vagyok. Éhgyomorra a legalacsonyabb 3,8 volt.
tegnap 09:14
Sosem mérem, laborban meg több mint egy éve nem voltam. Évek óta jócskán 6 fölött szokott lenni, tavaly 5 körül volt csodák csodájára. Kíváncsi lennék mostanában mennyi, de rohadtul parázok a vérvételtől 😢
tegnap 09:04
5. Aminek nagyon örülök. Sajnos inkább 5,5-5,6 szokott lenni reggel jó ideje (néha mérem csak), ami ugye már nem az igazi. Viszont kb 2 hónapja szinte nem marad ki nap edzés nélkül és elkezdtem futni is. Örülök hogy van eredménye.
tegnap 07:57
5,6
tegnap 06:12
nem mértem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook