Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet panelban házimozizni? fórum

Lehet panelban házimozizni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
109. semleges (válaszként erre: 105. - Enissa)
ma 09:48

Egyébként én is láttam olyat amit lekvárosbukta leírt. Te is tudod, hogy vannak szép számmal ilyenek. IV. VI. VII. VIII. XIII. stb kerület. Persze ezeknek is van kiemelten minőségi és drága része. Tehát nem szabad és nem lehet általánosítani. A régi háború előttiekre gondolok, sokaknál még a golyó nyomok is látszanak. Akik megvették ezeket az öregházban lévő lakásokat mikor kedvezően hozzá lehetett jutni mert eladta az önkormányzat leánykori nevén tanács és továbbra is ott képzelte el az életét az költött rá. Jó esetben az egész ház így gondolkodott és akkor lehetett (lehetne) tetőt, víz, villanyvezetéket cserélni, lehet korszerűsíteni, állagot megóvni. De ha ezekre nem költöttek és nem cseréltek közműveket, hát bizony ott csatornaszag és dohszag van. Mitől is ne lenne?

És az is az igazsághoz tartozik, hogy minden kerületnek, városnak, falunak, községnek meg van az elit, rózsadombi és az ennek ellenkezője a lepusztult leharcolt övezete.

ma 09:27
érdekel = érdekes
107. semleges (válaszként erre: 105. - Enissa)
ma 09:26
Írtam már mindenféle fajta típusban van rémisztően lepusztult gáz lakókkal és környékkel és van hyperszuper, modern, tiszta, korszerű, költséghatékony panorámás zölddel körülvett.
106. semleges (válaszként erre: 102. - PöttyösPanka)
ma 09:20
És érdekel mód szeretnek ott lakni.
105. Enissa (válaszként erre: 101. - Levarosbukta)
ma 08:34

Kedves L.bukta!

Mivel estem át én át a paci másik oldalára?

Melyik hozzászólásomban savaztam bárkinek az otthonát?

Reagáltam a te mondataidra, mert olyanban élek, és piszkosul nem olyan, amilyennek lefestetted.

Ha olyan lenne, nem 1.8-2 milla lenne a m2 ár.

104. globus (válaszként erre: 102. - PöttyösPanka)
ma 08:06
Ötvenes évek vége-hatvanas évek szülöttei, legalábbis az itteni házak életkora alapján. Ezek a nyolcvanas években épültek, de biztosan vannak régebbiek is.
103. timycat (válaszként erre: 92. - Globus)
ma 08:05

Ez változó, szerintem város és városrész függő is.


Ahol nekem van panel lakásom, az jó környék, karbantartott, modernizált (napkollektor, házközponti fűtés), tiszta, rendes házak a lakókban nincs fluktuáció, középkorúak inkább a lakók. Jellemzően válás után, egyedülálló anyukák 2-3 gyerekkel, kiskutyával. Gondolom vagyonmegosztás után házra már nem jutott lóvé, de még minőségi nagyobb lakásra igen. Park van, a lakások mérete 55 nm-től kezdődik. Szekszárdi házgyár remeke, állítólag ezek a legkényelmesebb elosztású lakások.


Van a város másik végén is egy panel telep, kétféle panellal, na az problémásabb rész, nagy fluktuáció, lepukkantabb, olcsóbb lakások. Most "kellene" vennem valami olcsóbbat és azért néztem. De amiket láttam ahhoz ár-érték arányban qrva drágák. Ott tényleg vannak a gázos lakók, jellemzően bérletben, akik sajátban laknak ők meg idősek. Az eladó lakásokat az örökösök hirdetik, hatalmas tapasztalás volt, "eredeti" konyhabútor, beépített szekrények, linóleum, szőnyeg, fürdő és minden is. Elképesztő.


A fiatalok tőlünk már vagy külföldön vannak, vagy nagyvárosokban, vagy vidéken... Szoktam nézni az anyakönyvi híreket, egyre gyakrabban telnek el úgy hetek hogy egyetlen helyi baba sem születik, néhány éve gyakorlatilag üresek a játszóterek ami bacott szomorú.... Anno megyeszékhely, mára csak megyei jogú város. Siratnivaló.

102. PöttyösPanka (válaszként erre: 92. - Globus)
ma 07:50
Panelban rengeteg öreg is él, akik első tulajdonosok, és még nem haltak ki.
101. levarosbukta (válaszként erre: 87. - Enissa)
ma 07:44
Pont mint te!
100. Hansika (válaszként erre: 99. - Enissa)
tegnap 18:11

Vagy en öregedtem meg, vagy fejre ällt ez a viläg...-))

Pedig rend a lelke mindennek...

99. Enissa (válaszként erre: 98. - Hansika)
tegnap 18:09
Ott igen.
98. Hansika (válaszként erre: 97. - Enissa)
tegnap 18:08
Häääät...lätod az autodnäl is a gazembereknek vannak jogaik...
97. Enissa (válaszként erre: 96. - Hansika)
tegnap 17:51

Azonnal rendet tesz a rendőrség.

Volt egy ilyen lakónk, szóltunk neki 2-3 alkalommal, negyedszer már nem, a rendőrséget hívta ki valaki, többet nem is próbálkoztak.

Ha birkamód hallgat a közösség, nem összetartó, ott meg lehet tenni.

96. Hansika (válaszként erre: 95. - Enissa)
tegnap 17:47

Hiäba van igazad a renitensekkel szemben, azok tojnak rä magasrol szerintem.

Megöszülsz, mire elersz valamit...

95. Enissa (válaszként erre: 86. - Birebora)
tegnap 17:28

Ezért jó a házirendet elolvasni. Persze, ha van egyáltalán, nálunk van a társasházi szabályzatban, az SZMSZ-ben úgy alakíttattuk ki.

A mi társasházunkban pl. nem szabad rövidtávra kiadni lakást, ne zajongjanak.

22 óra után semmilyen hangos tevékenységet nem lehet folytatni. Se fúrás, se bulizás, se hangos zene, TV. Szombat délutánra és vasárnapra hasonlóak a szabályok.

Természetesen nem az űrből jöttünk, valaki ünnepel valamit és jelzi, engedélyezi a lakóközösség. De nagyon ritkán él vele bárki.

Ha elköltöznék innét, hasonló paramétereket keresnék az biztos.

Az a gond, sokan nincsenek tisztában a jogaikkal, mit tehetnek a renitensekkel szemben.

94. birebora (válaszként erre: 92. - Globus)
tegnap 17:12
És utána egyedül. Az is benne van a forgatókönyvben.
93. globus (válaszként erre: 92. - Globus)
tegnap 16:31
Bocs az ékezetekért.
92. globus (válaszként erre: 84. - Birebora)
tegnap 16:30

Panelben pedig inkább fiatalok elnek. Nincs mindenkinek elsőre zsetonja házra. Aztan tud gyűjteni rá, vagy nem. Akar-e hazat vagy nem.

Van 3 gyerekes ismerősöm, aki már rég elköltözhetne panelből, de nem akar. Okosan gondolkodik, gyerekek pár éven belül kirepülnek, mindegyikük önállóan szeretne élni. Ott maradnak ketten a nagy házban, hitellel terhelve, gyerekeknek nem tudnak adni semmit.

Régen tényleg kiszámíthatóbb volt, 3% kamat.

91. birebora (válaszként erre: 89. - Hansika)
tegnap 16:24
Beletrafáltál Andrássy út, városliget környéke, követségi negyed.
90. birebora (válaszként erre: 85. - Srcrss)
tegnap 16:23

50 év. Az fél évszázad. Ami ház akkor épült, már az is 50 +os. Roskadozó vályog ősrégiből is lehet csodapalotát és az újat és le lehet amortizálni pár év alatt. Főleg ha nem korszerű technikával tisztességesen, becsületesen, nem kispórolva az anyagot belőle épitik.


Én arra is kiváncsi vagyok, hogy a FI hallgatta-e már maxkakóval a házimozi rendszerét:)

89. Hansika (válaszként erre: 84. - Birebora)
tegnap 16:01

Van mindenfele lakäs, a panel thema az orosz tervezesü regi panelekkel kezdödött-.

Ma milyen paneleket epitenek azt nem tudom.

Azert erdekes, hogy a mai gazdagabb reteg nem az orosz epitesü panel epitkezest favorizälja sajät lakäsnak..


Én laktam régi 100+ éves házban, lakásban a belvárosban zöld övezetben, magas belmagasságúban. Szerettem ott, ilyenben nevelkedtem fel. Tiszta, rendezett, nem volt szag.

ezzel a gondolatoddal 100%-ig egyetertek, en is pontosan ilyenben nevelkedtem fel

Az Andrässy ut biztosan jobb volt lakni, de akkoriban a Blaha se volt utolso...

88. Enissa (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 15:59
Nem a millás felszerelésedre kellett volna költened a pénzed, hanem gyűjtened kellett volna kertes házra, ahol távol van a szomszéd, mert így a zaj miatt könnyen kaphatsz büntetést birtokháborításért, de lehet netán egy idegbetegebb szomszéd megtanít bukfencezni is a lépcsőn. Megesett már ilyen is.
87. Enissa (válaszként erre: 82. - Levarosbukta)
tegnap 15:54

Ez is egy faxság.

Nincs dohszag, tök egészséges a lakásom. Átestél a paci másik oldalára , mert nem tetszett a hozzászólás.

tegnap 15:43
És, hogy kinek milyen szomszéd jut az lutri és szerencse kérdése. De erre bárhol, bármilyen házban, lakásban áll az zászló. Sőt még az utcai is döntő lehet. Egy kertes övezetben is zavaró lehet a zaj és a hangosan orditó zene vagy házimozi.
85. srcrss (válaszként erre: 84. - Birebora)
tegnap 15:42
Járt, 50 évvel ezelőtt. :D
tegnap 15:40

Én csak azt nem értem, hogy aki "panelezik" és fikázza az lakott vagy járt már olyan tipusú lakásban mostanság?

Tiszta, világos, száraz, napos, korszerű fűtés, szigetelt, műanyag ablakok. Ha még jó helyen is van akkor az plusz pozitiv adottság. Persze biztos van rosszabb paraméterekkel biró is mint mindenben.


Én laktam régi 100+ éves házban, lakásban a belvárosban zöld övezetben, magas belmagasságúban. Szerettem ott, ilyenben nevelkedtem fel. Tiszta, rendezett, nem volt szag.

De láttam és voltam olyanban is, ami vizes, dohos, penészes, macskahúgyos körfolyosós, gangos. Mondjuk ha költenének arra is és felújitanának, korszerűsitenének biztos máshogy néznének ki. De akik ott laknak többnyire nyugdijasok, idősebbek nincs rá pénzük. Tehát több tényezős a képlet. De a panelt lehúzni annál inkább sem érdemes mert egyébként nem is olcsó és ha normális a lakóközösség akkor egy nagyon is élhető, kényelmes, biztonságos lakhatást nyújt.

83. Hansika (válaszként erre: 82. - Levarosbukta)
tegnap 13:13

Tudom, például mehetnél kertesbe is, de neked eszed ágában nincs, mert Jól érzed magad a panelben.

Tegyel mär pontot a story-ra...

82. levarosbukta (válaszként erre: 62. - Hansika)
tegnap 13:02
Én meg nem laknék olyan öreg vacak lakásban ahol a pincéből árad fel a dohszag amit már a lakásokból sem lehet kiirtani mert a téglák is bevették az ezeréves szagot. Attól hogy valaminek nagy a belmagassága és vacak cserépkályhás fűtése van még lehet szintén tré. Nagyon sok panellakás van ami sokkal élhetőbb mint ezek amiket istenítesz. Arról nem beszélve, hogy csótányok és egyéb nyalánkságok ezekben is megtalálhatók.
81. andi6020 (válaszként erre: 80. - Asztanaviszta)
okt. 15. 11:16
Neked sem erősséged az irónia észlelése :D
80. asztanaviszta (válaszként erre: 66. - Andi6020)
okt. 15. 11:11

Ebben mi a menőség? Hogy ..arik másokra?

Érdekes a felfogásod.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook