Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinyír a reflux, fél éjszaka köhögtem. :(( fórum

Kinyír a reflux, fél éjszaka köhögtem. :(( (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
tegnap 12:34

Soha nem lesz jött gyogymód, mint próbálgatni. Ét bár szereted, lehet hogy el kell hagyni.

(Vagy egy időre)


Én kiütést kaptam a paradicsomtól pár évig.

Most màr nem.


Kiütött az élesztő. Most már nem (de azért kerülöm).


Meg pekàndiót régen ettem, de most már nem. Attól majd' megfulladok. Ha valamiben volt egy darab is, rosszul leszek. Köhögök, fulladni kezdek tőle.



Régen zabaltam a mogyoró vajat, de most kiüt a földimogyoró.



20 éve azt mondta az orvosom, hogy elküldhet mindenfele tesztre, de nem megbízhatóak.

És nem okokervenyuek.


A reflux.is ilyen.

tegnap 12:14

Tényleg úgy volt :(

Napi 12-13 órát lenyomni + vezetés ide-oda, utána nem aludni nem egészséges.

tegnap 11:38
Dögledezett :D hát én is úgy érzem lassan magam
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Sütikee)
tegnap 11:37
Nem sokat alszom, munkában meg kell agyban ott lenni, nem csak fizikailag. Nem tudom:/ esetleg teával kiválthatnám.
27. Gekkoo666 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 10:07
Állítólag a reszelt nyers krumpli leve éhgyomorra segít.
26. Lady Lavender (válaszként erre: 25. - Lady Lavender)
tegnap 09:14
Tejtermékek
tegnap 09:13

Nekem ha ég a gyomrom, a testermékek segítenek.

Ő meg az ajran szerű italokról fosott.

Csak Dr. L.L. diagnózisa, de szerintem nem bírja a kazeint.

24. Lady Lavender (válaszként erre: 23. - Lady Lavender)
tegnap 09:08
A kávéwg felejtős lett.
23. Lady Lavender (válaszként erre: 10. - Globus)
tegnap 09:08

A régi drágaságom úgy ette a hagymàt, mint más az almàt.


A leírtak alapjàn a fekete teàt kellene elhagyni, de neki a zöld csinàl szavát.

22. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 09:04

A volt férjem is dögledezett ettől. Ha kihagytam a hagymát, ujhagymat, paradicsomot, és az en kajam ette, nem volt baja.

Zöldségek frissen vagy csak gyorsan àtforgatva a wokban. Meg csirke pàrolva,esetleg tojàs.


A steak is kimaradt nàla.


A kenyér helyett tészta szokott lenni, és így tudott aludni.


Meg ha törik, ha szakad, előbb szokott enni. Vendeglàtós volt, aki éjfélkor vagy 1 környékén végzett..

21. Sütikee (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 23:38
Ha az ember rá van kényszerülve, akkor meg lehet szokni. Anno én se tudtam hogyan ébrednék fel kávé nélkül, de muszáj volt hozzászokni!
20. Sütikee (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 23:33
Ősszel és tavasszal felerősödik, független az allergiától.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
tegnapelőtt 18:52
Igen, a teában is van akácvirág. Az valamit használ, de ha ennyire kijön már kevés.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Papája)
tegnapelőtt 18:49
Azt még nem próbáltam. Köszi!
tegnapelőtt 18:47
Félig ülve aludtam. Kedves Bichi, a koffeinmentes bevált? Fú én anélkül nem tudom hogy működnék, hős vagy.
tegnapelőtt 17:50
Próbálj meg emelni a párnádon is.
15. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:52
Amikor nagyon bedurvul a reflux akkor iszom a reflux-teát. Előbb a szálasat, és később ha már jobb a helyzet filtereset. Semmi gyógyszer nem használ. Gaviscon mindig van nálam vészhelyzetre.
14. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 12:58
Na nekem mióta a koffeint elment, semmi bajom a paradicsommal/hagymával/fűszerek. Igazából nagyon ritkán éjjel még előjön, de össze sem hasonlítható a korábbi állapottal.
13. perzsacica (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 12:02

Ilyen időszakban még sokat használ ha tusoláskor átmossuk az orrot is /egymás után jobb oldal-baloldal/

, mert ami ott allergizál azt legalább kiiktatjuk. Valamint a vírusos évekből megmaradt maszk is segít , ha legalább a legirritálóbb helyeken feltesszük. Szerencsére ma már nem néznek ránk furcsán emiatt. Kicsit köhögök- ha kérdezik miért van.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Bichi)
tegnapelőtt 11:35
Áh tudom, imádom a paradicsomot nehéz megállni, most azt se lehet. Csokit se. Szénsavas, fűszeres, hagyma könnyű, nem szeretem. De minden ősszel és tél végén két hét köhögés, világ kincsét próbáltam, gyógyszer, diéta. Az allergiás asztmával durva, taknyos-ködös időben fúlok meg:( Ja akácvirág tea, talán kicsit használ.
tegnapelőtt 11:11

Nekem a Gaviscon szuszpenzió vált be, de nagyon.

Csak akkor veszek be 1 kanállal, ha marja a sav a nyelőcsövemet, vagy gyomromat.

AZONNAL HAT ! Bevonja a nyálkahártyát, így nem tudja tovább marni a sav.

10. globus (válaszként erre: 9. - Bichi)
tegnapelőtt 11:01
Ő is ezt mondja...sajnos tartósan semmilyen gyógyszer nem használ, ha az étkezési szokások nem változnak. Xar dolog, mert imádom a hagymát, de megcsinálja a balhét, nem éri meg.
9. Bichi (válaszként erre: 6. - Perzsacica)
tegnapelőtt 10:48

Szerintem teljesen mindegy, hogy mit szeret nagyon és azon változtasson, mert ha igazán belegondolunk, akkor szinte semmi hétköznapit nem ehetne, aki refluxos.

Inkább az a titok, hogy az ember rájöjön, hogy neki mi az. Én például már minden gyógyszert kipróbáltam, szinte ülve aludtam, és semmi nem használt, mindegy egyes éjszaka szenvedés volt.

Én úgy voltam vele, ha mindent kiiktatok, akkor szinte semmit nem ehetek, amit amúgy ennék, tehát ez nem volt opció.

Nekem pl. a koffeines kávé elhagyása jelentette a megoldást. Azóta szinte teljesen megszüntek a tüneteim.

Szerintem ez olyan mint egy ételallergia, ami nem szokványos, magadnak kell rájönnöd, hogy mi az. Nekem pl. a csicsóka volt ilyen, olyan hasgörcsöm volt tőle, majdnem megvadultam...

tegnapelőtt 10:42
Pantoprazolt én is gastrora megyek 1 hónap mulva kb.Nagyon semmi nem használ.kb 20 éve lehet...
tegnapelőtt 10:35
Borzasztó, tudom. Engem nem köhögtet de ha egy étel kiprovokálja, annak az utóíze órák múlva is visszajön, savval vegyítve. Amit én elhagytam: csoki, olajban sült ételek, savanyúságok, feketekávé (presszó) és káposztát, brokkolit vagy egyéb "aromás" zöldséget is csak módjával eszem. Gyógyszerek közül a Rabeman vált be legjobban (háziorvos is felírta) de minden savlekötővel vigyáznom kell mert az egyik pl. 3,7-re vitte le a vasamat. Azután emelkedett újra a vas szint, hogy abbahagytam. A gasztroenterológus szerint is a savlekötő (hosszútávú szedése) volt a bűnös.
tegnapelőtt 10:25
Módosításra van szükség az étkezés vonalán. Amit nagyon szeretsz elsősorban ott kell változtatni, hiszen ezeket fogyasztod legyakrabban. Pörköltekben: vöröshagyma helyett lila vagy fehér hagyma /póréhagyma/. Ecet helyett savanyításra citromlé. Bors helyet :borsikafű. Piros paprika :csak csemege vagy ahol lehet kaliforniai paprika helyette. Fekete kávé: elhagyni vagy ha ez nem megy akkor részben koffeinmentes vagy pótkávé/cikória/. Szénsavas üdítők , tartósítószeres üdítők és konzervek elhagyása. Ecetes uborka helyett kovászos uborka. Erős torokégésre azonnali hatás: Airwaves kék papíros rágó /menthol és eukaliptusz tartalommal/. Étkezés után nem azonnal lefeküdni, bár a reflux órák múlva is jelentkezhet.
tegnapelőtt 10:17
Engem reggel kap el a köhögés, főleg azután, hogy iszok egy kis folyadékot. Én Nolpazát szedek.
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 10:03
Elismerem, hogy fárasztó és bosszantó, de próbálj meg egy hétig étkezési naplót vezetni. Beirva minden etelt, italt, megjelölve a rosszulléteket. Talan kiderülhet ismetlődő motívum, melyik eteltípus váltja ki a panaszokat. Legtöbbször a tejtermék, fűsueres ételek, szénsavas italok ludasak.
tegnapelőtt 09:58
Pantoprazolt szedek meg Rennie-t, minden ősz kezdésnél hörgök ekkor találkozik az allergiámmal:( külön is car, együtt meg kutya. Te?
tegnapelőtt 09:45
Ezzel így vagyok én is.Mit szedsz?Gasztron voltál már?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook