Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kardiológiai vizsgálaton mennyire általános dolog, hogy az orvos a mellet megfogja? fórum

Kardiológiai vizsgálaton mennyire általános dolog, hogy az orvos a mellet megfogja? (beszélgetős fórum)


júl. 16. 21:27

Jelentsd a betegjogi képviselőnél, ez sehogyan sem volt rendben. Normmális esetben ma már a melltartót sem vetetik le, volt erről vita más fórumon, és szakember írta, hogy igazából le sem kellene vetetni. Nemhogy markolászni...

Az a baj - és azzal élnek egyesek vissza, - hogy ott, abban a helyzetben mindenki meg van szeppenve, és nem mer reagálni.

22. perzsacica (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
júl. 13. 17:22
Ezzel teljes mértékben egyetértek.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Timycat)
júl. 13. 12:16

És tudod az a gáz, hogy magas vérnyomásos vagyok, tehát néha kötelező elmennem.

De ebből tanulva, máskor egy doktornőhöz fogok menni.


Jah, és kb 5 hónap volt mire bejutottam..

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Perzsacica)
júl. 13. 11:36

Még ha teljesen oda való vizsgálatot végez, akkor sem mindegy, hogy hogyan teszi. Egy orvos tudja, hogy egy ilyen helyzetben a beteg mennyire kiszolgáltatott. Ennek megfelelően kell vele bánni.

Nem vagyok egy nebáncsvirág, de egyszer én is bepanaszoltam egy nőgyógyászt a betegjogi képviselőnél. Nem azért, amit megvizsgált, vagy nem vizsgált meg. Nyilván nem azzal volt a problémám, hogy hol ért hozzám. Hanem maga a stílus, ahogyan bánt velem. Mert nem normális, hogy egy sima vizsgálat úgy felzaklat, mint engem akkor az. Tehát ha valaki úgy jön ki bármilyen vizsgálatról, hogy úgy érzi, valami nagyon nem volt rendben, akkor valami tényleg nem volt rendben. Attól, mert én vagyok a beteg, még igenis megvannak a jogaim. Főleg az a jogom, hogy tisztelettel bánjanak velem.

19. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 12. 22:13

Egyáltalán nem normális. Én tavaly nyáron voltam szív UH-on, a kardiológus nemhogy nem fogdosott le, igazából nem is látta a mellemet. Oldalt kellett feküdnöm, ő a hátam mögött ült és úgy fogta az UH fejét.


Még ha alapos is akart volna lenni, beleegyezés nélkül nem nyúlhat hozzád ez alap, és ez nem egy szív UH-hoz tartozó vizsgálat volt. Ha nagyon aggódik érted megkérdezhette volna, hogy voltál-e emlővizsgálaton, mikor, ismered-e az önvizsgálat módját és ha igényled megvizsgál.

Jellemzően azok az orvosok tudnak ilyen taplók lenni, akik azt hiszik magukról, hogy nekik bármit lehet és a beteg essen hasra tőlük. Jelenteném az orvost betegjogi képviselőnél és kamaránál is (ha tag egyáltalán).


Sajnálatos hogy ez megtörténhetett veled.

18. Görögtánc (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
júl. 12. 21:51
Ez aranyos. 😄
17. tumbo2
júl. 12. 21:01
affene tudja.nekem nem akarta megfogni.igaz 72 éves vagyok.
16. fortissimafingus (válaszként erre: 14. - Perzsacica)
júl. 12. 20:53
Sosem hallottam, hogy ez egy kardiológus feladata lenne, de tegyük fel, hogy csak nagyon alapos akart lenni. Akkor viszont szólni illik előtte. A nőgyógyász is szól, akkor is, ha előtte már a méhszájamat is látta.
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - Perzsacica)
júl. 12. 17:08
Szerintem ezt sehogyan sem lehet megvédeni. Már az is, hogyha kardiológushoz mész akkor nem számítasz nőgyógyászati vizsgálatra, egyáltalán eszembe sem jutna, hogy a kardiológus ért ehhez, vagy foglalkozik ilyesmivel. De hogyha az az orvos ennyire szívén viseli, hogy nincs-e csomó a páciens melleiben, akkor felvezette volna hogy megvizsgálja azt is, amennyiben FI szeretné, nem csak rámarkol, azért ez egy főorvostól rettentő amatőr lenne. Nőgyógyásznál is alap, hogy megkérdezi de minimum elmondja, hogy mit fog csinálni, ha egy tüdőszűrésre vagy bőrgyógyászhoz mész, ahol felül le kell vetkőzni, ott is meglehetősen furcsa és kellemetlen lenne ha egyszercsak elkezdenék a melleidet fogdosni, nem? Szerintem legalábbis teljesen nonszensz és elképzelhetetlen, hogy ilyen történjen.
júl. 12. 16:16

Még mielőtt teljesen megköveznék azt az amúgy legjobb orvost el kellene azon gondolkodni, hogy egy harmincas nőnél mennyivel gyakoribb egy szívbetegség, mint egy hormonális zavarból eredő emlő ciszta.

Elképzelhető, hogy nem kellően tapintatosan kérdezett egy kicsit félős betegnél. Mert szerintem ez neki egy rutin vizsgálat és én inkább megköszönném , hogy ezt sem hagyta figyelmen kívül.


A nőgyógyász ennél sokkal intimebb vizsgálatot végez, de még egy sebész is. Ezekre fel kellene kicsit készülni és nem pedig pellengérre állítani a hivatását aprólékosan végző orvost.

Ha meg nem vesz észre valamit, akkor meg azon menne a kiírás, hogy azt meg sem nézte.


Akkor volna ciki , de akkor nagyon, ha egy tyúkszem miatt történt volna ilyen alapos vizsgálat, magánrendelésen, asszisztens nélkül.

júl. 12. 13:19
Ezt mondd el a betegjogi képviselőnek.
júl. 12. 12:04
Tudjátok az a rossz, hogy kb. megszégyenítve éreztem magam.
júl. 12. 11:59
Semennyire.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 12. 09:12
Attól még, hogy valaki főorvos, nem biztos, hogy a legjobb, ahogy a mellékelt történések is mutatják.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
júl. 12. 08:37
Volt. Az asszisztens az asztalnál ült kb 3-4 méterre, de unta magát, nem figyelt. Hol kiment, hol bejött.
júl. 12. 08:28
SZTK-ban voltam, és ő a főorvos. A legjobb az osztályon.
júl. 12. 08:18
Hogy szakadt volna le a keze bammeg!
6. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Hpetra22)
júl. 12. 08:11
Csak nem, mit tennének? Feljelentenek mindenkit aki "tegnap" volt náluk? Vagy csak azt akiről pontosan tudják, hogy az orvos megfogdosta?
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 12. 07:53
Volt még valaki, asszisztens?
4. hpetra22 (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
júl. 12. 07:52
Ha kiírja a nevét, még FInek lesz baja belőle.
júl. 12. 07:51
Basszus semennyire, prvrz fsz
júl. 12. 07:41
Nem hangzik normálisnak, sajnálom, hogy ez történt veled. Még ha a kardiológiai vizsgálatnak ez része is lenne, akkor sem így, se szó se beszéd, még a nőgyógyász is rákérdez előtte. Biztos hogy nem mennék oda többet, de lehet, hogy még panaszt is tennék. Vagy legalább nyilvános értékelést hagynék. Sajnos 99% hogy még téged állítanak be úgy, hogy hazudsz, de ha már egy nő átgondolja hogy ehhez az orvoshoz menjen-e ennek fényében, az is jó. Az sem lenne baj, ha legalább ide kiírnád a nevét.
júl. 12. 07:07

A story: tegnap kardiológián voltam.

Szívultrahang, EKG stb. Ez eddig oké, ott a mell.

De amikor már ezek megvoltak, ott feküdtem az ágyon, és az orvos elkezdte átgyúrni a mellem és azt kérdezte: "a melle rendben van, csomó ugye nincs benne?" De nem aprólékosan mint egy nőgyógyász pl. hanem csak megfogdosta erősen.


Én megalázónak éreztem. :(

Nem akarom azt mondani, hogy ÚGY fogdosta, mert egy jó orvos. De nekem ez fura volt. Én 30-as, a doki kb 55-60 éves ha ez számít.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook